Golf 8 aracımı degiştirmek istiyorum

Her ne kadar elektrikli araçlar güzel olsa da Mini kronik sorunları ansızın çıkartabilen bir araç. Değiştirmişken Rline olup yine MK8 olacağına A3 geçilebilir. Fakat vag grubu malum ekstra opsiyonlu dolu bir araç almak gerekir şayet özellik çok olsun istiyorsanız.

A3 mild hybrid ve 1.5 motor değilse r-line 1.5 golf derim. 1.0 bile mild hybridle bu kadar ataksa 1.5' i düşünemiyorum. Düz 1.5 tsi ile kesinlikle ciddi ataklık ve yakıt farkı vardır. Benim life ta aradığım tek konu katlanır ayna, onu da yaptıracağım serviste. He 1.5 isterdim o ayrı, arkalar bağımsız geliyor birde 1.5 te. Eğer mümkünse r-line dan ziyade style 1.5 etsi öneririm: R-line sertliği yok, cam tavan var, arkalar bağımsız.

A3 mild hybrid ve 1.5 motor değilse r-line 1.5 golf derim. 1.0 bile mild hybridle bu kadar ataksa 1.5' i düşünemiyorum. Düz 1.5 tsi ile kesinlikle ciddi ataklık ve yakıt farkı vardır. Benim life ta aradığım tek konu katlanır ayna, onu da yaptıracağım serviste. He 1.5 isterdim o ayrı, arkalar bağımsız geliyor birde 1.5 te. Eğer mümkünse r-line dan ziyade style 1.5 etsi öneririm: R-line sertliği yok, cam tavan var, arkalar bağımsız.

Life için koltuklardan memnun musunuz? Takıntı oldu bende resmen koltuklar.
Bu style donanım ile aradaki fark sadece kumaş mı?

Vw gurubundaki birçok aracın hem giriş hemde üst paketlerine sahip oldum.

kişisel tecrübelerime göre , giriş seviyesi ve en üst paket arasında dağlar var. Hatta başka bir araç hissiyatı bile veriyor. Eğer donanım seven biriyseniz ve Golften nefret etmiyorsanız 1,5 R line sizi mutlu edecektir.

Tabi bütçeniz var ve zengin görünmek istiyorsanız A3 tercih etmek daha doğru olur. Şahsen ben A3 almazdım

Bende bi ara niyetlenmiştim, 2020 1.5tsi highline tiguanı satıp, golf8 1.5etsi rline almak için. Gerek bayilerde olmayışı ve gerekse piyasada malum sitede fiyatların haddinden fazla fahis fiyatlara çıkması nedeniyle vazgeçtim. 2 kişi büyük olması, biraz daha küçük bir araca geçmek, birazda yakittan tasarruf etmek için. 2021 golf8 1.5 etsi rline kasko değeri benim araçtan düşük olmasına rağmen, istenilen abartı fiyatlar çok saçma geldi. Ayrıca bayide ve galeride aracı detaylı inceledim, inanın tiguan kalitesinde değil. Gösterge ve mmedya ekrani çok basit geldi. İç hacım tiguandan sonra dar geldi. Ayrıca bu araç bu paraları etmez bence...

Türkiye 'ye gelen tüm A3 'ler 1.0 ve 1.5 motorlar eTFSI motordur., yani mild-hybrid olarak gelir.,

Audi manuel vites getirmediği için tüm araçlar mild-hybrid

Life için koltuklardan memnun musunuz? Takıntı oldu bende resmen koltuklar.
Bu style donanım ile aradaki fark sadece kumaş mı?
İllaki bir fark vardır sonuçta 100 bin oynuyor ama ben o kadar takmadım koltuğa, gayet rahat.

Yeni kasa MB A serisi 1.3 163hp amg paket alternatif olarak düşünebilirsiniz. Tabi bütçe meselesi ama iç ve dış tasarımı güzel bir alternatif bence hayırlısı ne ise o olsun saygılar.

Hocam golf için dediklerinize katılıyorum kesinlikle life paket araç iyi ve donanımdan kastım sunroof katlanır ayna kablosuz car play olmaması vs
İşin audi kısmında turkiyeye gelen audi a3 ler ne yazıkki ambiyans aydınlatmasız ve eski nesil direksiyon ile geliyor ne yazıkki resimdeki gibi degil.
Direksiyon eski nesil değil , eskisinden farklı direksiyonun aşağı taraflarında hafif çıkıntıları var. Resimde ki direksiyon kör nokta uyarı ve adaptif sürüş paketi alınan araçlarda opsiyon olarak geliyor.,dokunma sensörlü direksiyon. Türkiye'de ambiyans aydınlatma opsiyonu alınan araçlar var , siz denk gelmemişsiniz. Ayrıca son zamanlarda sline Sedan kasaların bazıları 360 derece kamera ile geldi.

Şuan gidip 400 beygirlik Audi RS3 'te alsanız --> direksiyon eski nesil direksiyon gelir. katalogdaki direksiyon tüm donanımlarda opsiyondur (S3 veya RS3 te alsanız opsiyonel).,

Yeni 8Y kasa Audi A3 standart donanım özellikleri ;
Deri döşeme
12 yönde ayarlanabilir Elektrikli sürücü koltuğu
Elektrikli 4 yönlü bel desteği (sürücü ve ön yolcu için)
12,3 inch Audi Virtual Cockpit Plus (Full HD 1080p ekran)
High Beam Assist (Uzun Far Asistanı)
Line Assist
10,1 inch Audi MMI Plus Multimedia Sistemi
Isı yalıtımlı ve akustik ön cam
TPMS (Tire Pressure Monitoring System) her bir lastiğin basıncını anlık olarak (0,1 hassasiyetinde) ekranda gösterir., en ufak basınç kaybında anlık bilgilendirme yapar.
Alüminyum kapı eşik çıtaları (Led aydınlatmalı)
Dinamik sinyalli ve Animasyonlu Led stop lambaları
Audi Pre Sense Front
Elektrokrom otomatik kararan (sağ-sol) dış aynalar
Yatay ve dikey Park Asistanı
Dikey parktan çıkış asistanı (geri geri çıkarken görüş alanının dışında kalan kör noktadaki araçları algılar)
12 adet park sensörü
Elektrikli güvenlik kilidi

Avrupa'da A3 aldığınızda TR'de standart olan donanımları neredeyse hiç biri yoktur., koltuklar kumaş gelir, Virtual Cockpit "Basic" versiyonu (daha küçük ekranlı ve daha düşük çözünürlüklü ekran) ile gelir vs..,

Golf Mk8 R-Line aldığınızda;
10 inch hayalet ekran (audi'ye göre düşük çözünürlüklü ve daha küçük ekran)
Basic Led stop (kayar led stop opsiyonel donanım)
8,25 inch Composition Media sistemi (düşük çözünürlüklü ve daha küçük ekran)
Lastik basınç uyarısı (sadece lastiklerde ciddi oranda basınç kaybı olursa uyarı verir, hassas bir sistem değildir., ve TPMS gibi her bir lastiğin basıncını ayrı ayrı ekranda göstermez)
8 adet park sensörü

Hangi aracı alırsanız alın, Arteon 'da alsanız, Audi A4 'te alsanız mutlaka eksik olan özellikler olacaktır., kablosuz apple car play olsun, o da olsun bu da olsun dediğiniz an fiyat uçar gider, katalogdaki aracı almak istediğinizde +300 bin fark vermeniz gerekir., bu işin kimyası böyle mutlaka eksik bir şeyler olacaktır..
TPMS (Tire Pressure Monitoring System) her bir lastiğin basıncını anlık olarak (0,1 hassasiyetinde) ekranda gösterir., en ufak basınç kaybında anlık bilgilendirme yapar. Ne yazık ki yok :(
Isı yalıtımlı ve akustik ön cam - akustik ön cam opsiyonu 8v kasada idi , yeni kasada TR paketlerine bu opsiyonu dahil etmediler.
Dikey parktan çıkış asistanı (geri geri çıkarken görüş alanının dışında kalan kör noktadaki araçları algılar)- TR paketinde yok - ben sonradan dışarıda yaptırdım
Adaptif hız sabitleyiciyi , şerit takip sistemi ve wireless apple car play'i eklemeyi unutmuşsun hocam.
Ayrıca tek A3'de olan bir sistem daha var, yolda giderken hızından dolayı öndeki araca yaklaştın ayağını gazdan çektiğin an araba otomatik olarak alternatör ya da motor freni ile otomatik fren yapıyor ve fren diski ile balataları birbirine yaklaştırıyor , fren yapıldığında daha erken tepki versin diye.

TPMS (Tire Pressure Monitoring System) her bir lastiğin basıncını anlık olarak (0,1 hassasiyetinde) ekranda gösterir., en ufak basınç kaybında anlık bilgilendirme yapar. Ne yazık ki yok :(
Isı yalıtımlı ve akustik ön cam - akustik ön cam opsiyonu 8v kasada idi , yeni kasada TR paketlerine bu opsiyonu dahil etmediler.
Dikey parktan çıkış asistanı (geri geri çıkarken görüş alanının dışında kalan kör noktadaki araçları algılar)- TR paketinde yok - ben sonradan dışarıda yaptırdım
Adaptif hız sabitleyiciyi , şerit takip sistemi ve wireless apple car play'i eklemeyi unutmuşsun hocam.
Ayrıca tek A3'de olan bir sistem daha var, yolda giderken hızından dolayı öndeki araca yaklaştın ayağını gazdan çektiğin an araba otomatik olarak alternatör ya da motor freni ile otomatik fren yapıyor ve fren diski ile balataları birbirine yaklaştırıyor , fren yapıldığında daha erken tepki versin diye.

Wireless Apple Car Play olduğunu bilmiyordum., bunu söylemeniz iyi oldu :) İncelediğim araçta arkadaşım kendi android telefonunu kablosuz bağlamayı denemişti->bağlayamamıştı., demek ki kablosuz bağlantıda iPhone telefonlara torpil geçmişler., 😀

Adaptif hız sabitleyici her pakette standart geliyor mu emin olmadığım için yazmamıştım., sizin aracınız S-Line paket., Advance pakette ben "normal hız sabitleyici" var diye biliyorum.,

Araçta (yatay ve dikey park asistanı) ve 12 adet park sensörü mevcut., bundan yola çıkarak dikey park çıkış asistanı olması lazımdı., her şey hazır durumdayken bunu koymamaları saçmalık olmuş.,

Lane Assist yazdım zaten

Teklif formunda; ısı yalıtımlı akustik ön cam ve TPMS olduğu yazmaktadır

Bu söylediğiniz; motor freni/otomatik fren, disk ve balaları birbirine yaklaştırma özellikleri ---> Audi Pre Sense Basic ve Audi Pre Sense Front paketiyle birlikte geliyor., bunu yazmıştım hocam siz de detayını açıklamış oldunuz :) bu 2 paketin içeriği radar, yaya algılama vs.. çok fazla özellik barındırdığından detayına girmedim.

@forzaGilles

Yani gece gece 2-3 lafda ben edeyim

Aynı paralara (920/970)
Rline 1,5 golf / advance 1.5 a3 varken

Sarı sitede bi 50 bin makas olusmus anca?

Ben rline golfü alırdım diyene

Niyekii ??? Diye sormak lazım

Son düzenleme:

Wireless Apple Car Play olduğunu bilmiyordum., bunu söylemeniz iyi oldu :) İncelediğim araçta arkadaşım kendi android telefonunu kablosuz bağlamayı denemişti->bağlayamamıştı., demek ki kablosuz bağlantıda iPhone telefonlara torpil geçmişler., 😀

Adaptif hız sabitleyici her pakette standart geliyor mu emin olmadığım için yazmamıştım., sizin aracınız S-Line paket., Advance pakette ben "normal hız sabitleyici" var diye biliyorum.,

Araçta (yatay ve dikey park asistanı) ve 12 adet park sensörü mevcut., bundan yola çıkarak dikey park çıkış asistanı olması lazımdı., her şey hazır durumdayken bunu koymamaları saçmalık olmuş.,

Lane Assist yazdım zaten

Teklif formunda; ısı yalıtımlı akustik ön cam ve TPMS olduğu yazmaktadır

Bu söylediğiniz; motor freni/otomatik fren, disk ve balaları birbirine yaklaştırma özellikleri ---> Audi Pre Sense Basic ve Audi Pre Sense Front paketiyle birlikte geliyor., bunu yazmıştım hocam siz de detayını açıklamış oldunuz :) bu 2 paketin içeriği radar, yaya algılama vs.. çok fazla özellik barındırdığından detayına girmedim.
Wireless car play sos sorunundan dolayı servisler kapattıyor ilk gelen araçları, yeni siparişli araçlardan kapalı geliyor, ama onun da çözümü var OBD eleven ile 2 dakika da açılıyor. Ayrıca son yazılım ile gelen araçlarda kablosuz android auto da OBD eleven ile açılıyor.
Adaptif hız sabitleyici her pakette standart olarak geliyor.
Belki teklifte ki araca özeldir, akustik ön cam ne yazık ki opsiyon olarak geliyor, TPMS den eminim , sadece esp ile ölçülen TPMS sistemi var.

Geri
Üst Alt