Golf 8 aracımı degiştirmek istiyorum

Khosgeldi

Üye
İsim
Kerem
Araç
Golf 8
Oncelikle merhaba herkese golf 8 life paket sahibiyim gectigimiz yılın ekim ayından beri ,ozaman arabayı alırken vw grubuna cok hakim degildim ve araba kıtlıgı derken life paket tercih ettim fakat sonrasında birazcık pişman oldum. Oncelikle aracımdan genel olarak memnunun fakat bazı donanım eksiklikleri canımı sıkıyor bu yuzden aracı degiştirmek istiyorum birikmiş bi param varken. Size sorum şu sizce golf 8 den devam edip r line 1.5 e geçmek mi mantıklı,evet r line cok yakısıklı ama genel olarak aynı araba, fark verip aynı arabanın yuksek motorlusuna binmek deger mi yoksa audi a3 diger secenek fakat bununda ne yalan soyliyim kokpitini cok begenemedim golfun ambiyans aydınlatmalı kokpiti bence daha göze hitap ediyor ,audi biraz sade kalmıs gibi geliyor gözüme ama premium segment bir araç sizin fikirleriniz nedir? bu arada mini cooper elektrikli içinde sıraya yazıldım fakat o araçda fiyat belirsizligi var 3. Alternatifde o

Bence 3. Alternatif begenmissiniz guzel secim olur

En büyük pişmanlık 1.0 motor olmasi ise 1.5 geçilebilir ama icinize genel olarak 8 kasa sinmediyse 1.5 rline gecmezdim

Bence 3. Alternatif begenmissiniz guzel secim olur

En büyük pişmanlık 1.0 motor olmasi ise 1.5 geçilebilir ama icinize genel olarak 8 kasa sinmediyse 1.5 rline gecmezdim
Golfu genel olarak begeniyorum fakat life paketde bazı donanımlar olmaması sunroof vs o yuzden acaba rline a gecsem hem görünüş hem donanım olarak ful ,motor olarak 1.0 ı begeniyorum ama 150 beygire de hayır demem

A3 e geçince ekstra nelere sahip olacağım, neleri kaybedeceğim ve buna nelere malolacak diye bir kağıda yazıp genel olarak somutlastiririm. Aynı şeyi R line 1.5 içinde yaparım. Kar zarar dengesini gözeterek mantıkli sonuca ulaşırım. Diger yandan birde gönül işi var :) gönül a3 diyorsa o araba alınacaktır gerisi boş. Ben bu sekilde yaşıyorum. Yerinize kendimi koyunca bu yorumu yazabildim ancak. Yeni A3 un kokpitte alisilmayacak bir kokpit değil (bayide bakinirken 3-5 dk oturmuslugum var :)

En büyük pişmanlık mini Cooper gibi ciddi sorunları olan bir araca geçmek olur.,

Mk8 Life paket donanım olarak oldukça tatminkar dolulukta bir araç., Almanya'da Life paket aynı donanım bir Mk8 Golf aldığınızda boşun boşu bir araç alırsınız.,

Türkiye'de satılan Life paketler avrupada satılan en dolu Life paket araçtır.,

Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde satılan Style paket Golf 'ler bile bizdeki Life paketlere denk özellikler ile gelir.,

Mk7 ve Mk7,5 zamanında da bizim insanımız Doğuş Oto cimrilik yapıyor araçları çok boş getiriyor diye şikayet ederdi., Ama bilmiyor ki bizdeki Comfortline ve Highline araçlar o zamanlarda bile Avrupa'da satılan en dolu ve en donanımlı araçlardı.

Misal Almanya'da 1.5 eTSI Mk8 R-Line aldığınızda;

- Farlar bizdeki Impression ve Life paket araçlardaki gibi merceksiz Led Basic farlar ile gelir. (bizde satılan R-Line araçlarda ise "mercekli Led Performance" farlar ile geliyor)

-Almanya'da satılan R-Line araçlarda ses sistemi 4+1 hoparlör ile gelir., (bizde satılan en boş donanım Impression pakette bile araçlar 6+1 hoparlör ile geliyor)

Yani bizdeki Life paket araçlara donanım eksikliği var demek haksızlık olur.,

Amerika'da satılan 300 beygirlik Mk7,5 Golf R 'lar halojen farlar ile geliyordu., siz diyorsunuz ki bizim araçlarda donanım eksikliği var.,

8Y kasa yeni Audi A3 'ün kokpit tasarımı belki de C segmenti bir araçtaki tarihin en iyi kokpit tasarımına sahip araç kabul ediliyor., bu güzelliğin kokpitini beğenmemek;

soc7c78.jpg

Bütçe el veriyorsa A3 derim. Golf 8 R-Line'ın sanki otobüsten çıkma desenli koltukları kötü bence, A3'te deri koltuk var. Ön far ve arka stop çizgileri çok hoş. Kokpiti de çok daha iyi.

En büyük pişmanlık mini Cooper gibi ciddi sorunları olan bir araca geçmek olur.,

Mk8 Life paket donanım olarak oldukça tatminkar dolulukta bir araç., Almanya'da Life paket aynı donanım bir Mk8 Golf aldığınızda boşun boşu bir araç alırsınız.,

Türkiye'de satılan Life paketler avrupada satılan en dolu Life paket araçtır.,

Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde satılan Style paket Golf 'ler bile bizdeki Life paketlere denk özellikler ile gelir.,

Mk7 ve Mk7,5 zamanında da bizim insanımız Doğuş Oto cimrilik yapıyor araçları çok boş getiriyor diye şikayet ederdi., Ama bilmiyor ki bizdeki Comfortline ve Highline araçlar o zamanlarda bile Avrupa'da satılan en dolu ve en donanımlı araçlardı.

Misal Almanya'da 1.5 eTSI Mk8 R-Line aldığınızda;

- Farlar bizdeki Impression ve Life paket araçlardaki gibi merceksiz Led Basic farlar ile gelir. (bizde satılan R-Line araçlarda ise "mercekli Led Performance" farlar ile geliyor)

-Almanya'da satılan R-Line araçlarda ses sistemi 4+1 hoparlör ile gelir., (bizde satılan en boş donanım Impression pakette bile araçlar 6+1 hoparlör ile geliyor)

Yani bizdeki Life paket araçlara donanım eksikliği var demek haksızlık olur.,

Amerika'da satılan 300 beygirlik Mk7,5 Golf R 'lar halojen farlar ile geliyordu., siz diyorsunuz ki bizim araçlarda donanım eksikliği var.,

8Y kasa yeni Audi A3 'ün kokpit tasarımı belki de C segmenti bir araçtaki tarihin en iyi kokpit tasarımına sahip araç kabul ediliyor., bu güzelliğin kokpitini beğenmemek;

soc7c78.jpg
Hocam golf için dediklerinize katılıyorum kesinlikle life paket araç iyi ve donanımdan kastım sunroof katlanır ayna kablosuz car play olmaması vs
İşin audi kısmında turkiyeye gelen audi a3 ler ne yazıkki ambiyans aydınlatmasız ve eski nesil direksiyon ile geliyor ne yazıkki resimdeki gibi degil.

Şu A3 ün iyiki manueli yok.

Olaydı !?
Eldeki
Golf ne eder ?
Aradaki fark bitcoin / borsa dan gelirmi hesaplamalarına girerdim ister istemez.(gelmezdi o ayrı konu) Devamlı kaşıntı halleri falan...

Gercekler eldeki Manuel golf
Hayaller sedan Manuel floret gri A3

Hocam golf için dediklerinize katılıyorum kesinlikle life paket araç iyi ve donanımdan kastım sunroof katlanır ayna kablosuz car play olmaması vs
İşin audi kısmında turkiyeye gelen audi a3 ler ne yazıkki ambiyans aydınlatmasız ve eski nesil direksiyon ile geliyor ne yazıkki resimdeki gibi degil.
Sanirsin arac cekilisten geldi

Şuan gidip 400 beygirlik Audi RS3 'te alsanız --> direksiyon eski nesil direksiyon gelir. katalogdaki direksiyon tüm donanımlarda opsiyondur (S3 veya RS3 te alsanız opsiyonel).,

Yeni 8Y kasa Audi A3 standart donanım özellikleri ;
Deri döşeme
12 yönde ayarlanabilir Elektrikli sürücü koltuğu
Elektrikli 4 yönlü bel desteği (sürücü ve ön yolcu için)
12,3 inch Audi Virtual Cockpit Plus (Full HD 1080p ekran)
High Beam Assist (Uzun Far Asistanı)
Line Assist
10,1 inch Audi MMI Plus Multimedia Sistemi
Isı yalıtımlı ve akustik ön cam
TPMS (Tire Pressure Monitoring System) her bir lastiğin basıncını anlık olarak (0,1 hassasiyetinde) ekranda gösterir., en ufak basınç kaybında anlık bilgilendirme yapar.
Alüminyum kapı eşik çıtaları (Led aydınlatmalı)
Dinamik sinyalli ve Animasyonlu Led stop lambaları
Audi Pre Sense Front
Elektrokrom otomatik kararan (sağ-sol) dış aynalar
Yatay ve dikey Park Asistanı
Dikey parktan çıkış asistanı (geri geri çıkarken görüş alanının dışında kalan kör noktadaki araçları algılar)
12 adet park sensörü
Elektrikli güvenlik kilidi

Avrupa'da A3 aldığınızda TR'de standart olan donanımları neredeyse hiç biri yoktur., koltuklar kumaş gelir, Virtual Cockpit "Basic" versiyonu (daha küçük ekranlı ve daha düşük çözünürlüklü ekran) ile gelir vs..,

Golf Mk8 R-Line aldığınızda;
10 inch hayalet ekran (audi'ye göre düşük çözünürlüklü ve daha küçük ekran)
Basic Led stop (kayar led stop opsiyonel donanım)
8,25 inch Composition Media sistemi (düşük çözünürlüklü ve daha küçük ekran)
Lastik basınç uyarısı (sadece lastiklerde ciddi oranda basınç kaybı olursa uyarı verir, hassas bir sistem değildir., ve TPMS gibi her bir lastiğin basıncını ayrı ayrı ekranda göstermez)
8 adet park sensörü

Hangi aracı alırsanız alın, Arteon 'da alsanız, Audi A4 'te alsanız mutlaka eksik olan özellikler olacaktır., kablosuz apple car play olsun, o da olsun bu da olsun dediğiniz an fiyat uçar gider, katalogdaki aracı almak istediğinizde +300 bin fark vermeniz gerekir., bu işin kimyası böyle mutlaka eksik bir şeyler olacaktır..

Geri
Üst Alt