Jump to content

hakanb

Üye
 • İçerik sayısı

  64
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Bilgiler

 • İsim
  Hakan
 • Yaşadığım Yer
  Eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. @yusufacs Ses devam ediyor ama disk kaynaklı sanırım. Kardeşimin aracında ses yok mesela. @tuncer_2632 Hocam torna işine sıcak bakmıyorum, birkere değiştireyim uzun süre gitsin düşüncesindeyim.
 2. @Forsss Anahtarla hafif kontrol ettiğimde hiç takılma yoktu aslında, tekrar paslı kısmı kontrol edeyim bugün çukurluk var mı bakayım. 100 km/s hızdan 20'ye birkaç defa fren yaptım sadece, herhangi bir titreme yok. @yusufacs Faturayı şurada paylaştım, aracım 2013 model olduğu için %30 indirim uygulandı.
 3. @rager007 Benim önceki balatalarda da ses sorunu vardı ama şuanki ses daha rahatsız edici, dayanılacak gibi değil. ATE marka çok iyi dediğiniz gibi, ama serviste %30 indirim olunca fiyat uygun oluyor yine, bu yüzden servise gittim. Servisteki orjinal parçalar da kaliteli, bazen ATE denk gelebiliyor. Birde servisteki eco serisi balatalarda ses sorunu yok diye biliyorum. Kardeşim de taktırdı geçen hafta herhangi bir sorun yok. @yst38 Hocam balatanın da değişmesini talep edeceğim ama ne olur bilemiyorum, eğer 1 haftalık da olsa değiştirmek önemli ise ona göre değiştireyim.
 4. @forzaGilles Evet üstad, bakım masraflarına yazmıştım başıma geldi bu olay, orda da bilgilendirmiştin. O yüzden bugün bilgi almak için yedek parçayı aradım, çünkü diski eko taktırmak istemiyorum. Ellerinde orjinal disk olduğunu söyledi, balata da sordum pazartesi tekrar ararsam kesin bilgi verebileceğini söyledi, sanırım tedarik sürecinde balata. Bazen stok sorunu olabiliyor vs dedi.
 5. Servisten randevu aldım, haftaya gideceğim ve diski değiştireceğim disk kaynaklı ise. Şuanki balata 1 haftalık, yine de yeni diske yeni balata mı taktırmalıyım?
 6. Birde bu pas yeni balata takıldıktan sonra oluştu, öncesinde yoktu.
 7. @yst38 Yetkili serviste disk değişmesi gerekiyorsa değiştirecektim fakat usta gerek yok demiş ve ben bu sesi 50 60 bin km çekemem açıkçası, disk kaynaklıysa haftaya değiştirebilirim. Bir ekleme daha yapayım, kardeşimin aracının da aynı gün aynı yerde balatasi değişti, onda ses sorunu yok.
 8. Merhabalar, 1 hafta önce yetkili serviste aracımın ön balatası değişti, eko seri balata takıldı. Önceki balatalardan ıslık sesi geliyordu ve yeni balatada da malesef ses sorunu mevcut, fakat klasik ince tiz ıslık sesinden biraz daha rahatsız edici ve yüksek bir ses çıkıyor. Yarım fren yapınca durmaya yakın düşük hızda çıkıyor ses. Trafikte çok sinir bozucu. Biraz daha böyle devam ederse çıkarıp atacağım balatayı Servisten de eko değil orjinal seri balata alacağım. Disk ve balatanın biraz daha birbirine alışması mı gerekiyor acaba, fren rodajı yapmadım normal kullanıyorum yaklaşık 70-80 km'dir, sadece birkaç defa sıkı fren yapmışımdır. Disk ve balatanın fotoğrafını paylaşıyorum, diskte bir pas mevcut ve balatanın bir kısmı diske temas etmiyor gibi.
 9. hakanb

  Replika Çift J Led Farlar hk.

  @mustik @Redgti Ben de aracıma birkaç ay önce replika J far taktırdım. Gündüzleri %120 130 yapacaktık ama ben %100 olsun çok yük binmesin dedim. Sanırım %100 de fazla geliyor. %60 kısık denmiş, %80 ideal sanırım?
 10. hakanb

  Güncel Bakım Masrafları

  Ben de 200 tl fazla verip hem daha kaliteli parça kullanmak, hem de daha uzun süre kullanmak istiyorum. Zorla eco seri parça satıyorlar
 11. hakanb

  Güncel Bakım Masrafları

  @forzaGilles Bakım sonrasında aracı teslim alırken emin olmak için tekrar sormuştum, servis danışmanı yine eco seri dışında parça gelmiyor dedi, garip gerçekten. Yakında arka disk ve balata da değişecek, ozaman orjinal parça taktırırım artık. Bu eco serisi parçalar orjinal parçaya göre kalite olarak çok aşağıda mı? Ömrü daha az diye biliyorum sadece. Şuan öne takılan balata ses yapmasa yeter açıkçası.
 12. hakanb

  Güncel Bakım Masrafları

  Doğuş Etimesgut'ta fren hidroliği, balata ve silecek değişimi yapıldı. Özellikle eco serisi parça istemediğimi söyledim ama servis danışmanı artık eco serinin dışında parça gelmiyor dedi, böyle birşey var mı? Bilgisayarda da aracım için sadece bu parçaların gözüktüğünü söyledi. Dolayısıyla balata ve silecekler eco seri olarak takıldı. Aracım 2013 model olduğu için %30 zubizu indirimi uygulandı. Edit: Şu faturada da indirim uygulanmış tutarlar mevcut. Fren hidroliği için indirim uygulanmamış, yanlışlık mı var bilemedim.
 13. hakanb

  Orjinal Çift J Far Hakkında

  Orjinal far masraflı oluyor, birde Osram farların görünüşü biraz farklı gözüküyor. Bence replika alın.
 14. hakanb

  Güncel Bakım Masrafları

  @Golfcu34 Dışarıdan almak isterseniz ATE markasına yönelmenizi tavsiye ederim, alabileceğiniz en kaliteli üründür. Dışarıdan alacağınız diğer markalar (Ferodo, TRW vs) kalite olarak düşük. ATE Türkiye distribütöründe ön-arka disk ve balata toplamda 2700 TL, işçilik var birde 3000 TL olur. Servis fiyatı güzel gözüküyor. https://www.otosupermarket.com/kategori/volkswagen-golf-7-fren-balatasi-16-tdi-105-110-115-beygir-2013-2020?marka=ate-fren https://www.otosupermarket.com/kategori/volkswagen-golf-7-fren-diski-16-tdi-105-110-115-beygir-2013-2020?marka=ate-fren
 15. hakanb

  Boyasız Göçük Düzeltme ve Yer Tavsiyesi

  @Savatage İyi ustalar genelde yüksek fiyat çekiyorlar ama fiyatı piyasanın çok üzerindeyse birdaha düşündürür tabi
×
×
 • Yeni Oluştur...