Renault Megane IV

yusuf dedi:
@Uygar

1.6 160bg dizel. Acaba performans nasıl olacak. Kulağa çok hoş geldi.
Yusuf Hocam eğer bu motor ile gelecekse, üst pakette gelir, bana GT versiyonu ile gelir gibi geliyor..

Standart pakette bu motor seçeneğinin sunulacağını zannetmiyorum.

@Umut

Merhaba arkadaslar,

Golf un bir diger rakibi Renault Megane yeni kasasiyla 6 Nisan itibari ile satisa cikti. Dikkat cekici tasarimi ve simdilik Golf e nazaran uygun gozuken fiyatiyla rakip olabilecek mi gorecegiz. Sizlerin de degerli yorumlarini alalim lutfen.

Benim sahsi gorusum fiyat olarak (standart olarak sunduklarini Golf te opsiyon olarak ekledigimizde!) kesinlikle Golf ten oldukca uygun. Tabi kalite meselesi tartisilir. Ben Golf un icerisindeki kaliteye suan hic bir C segment aracin ulasabildigini dusunmuyorum, Megane i da firsat bulunca detayli inceleyecegim. Herkesin goruslerini bekliyorum, iyi forumlar.

Ekli dosyayı görüntüle 3161

Ekli dosyayı görüntüle 3162

Ekli dosyayı görüntüle 3163

Ekli dosyayı görüntüle 3164

Ekli dosyayı görüntüle 3165

Ekli dosyayı görüntüle 3166

Ekli dosyayı görüntüle 3167

Arac gorunus olarak gercekten guzel fakat

-ondeki logolari o kadar buyukki insan baska seye odaklanamiyor.

- icindeki ekranda cakma cin mali tableti japon yapistiricisi ile yapistirmis goruntusu var

aracalar konusunda cok fazla bilgisi olmayan biri olarak bunlar gozume takildi.

Benzinli otomatik seçeneği yok mu?

yandan fena halde c4'e benzettim.

fiyatlar geçekten iyiymiş golfe göre.. ama reno ve Fiat'a nedense kötü anlamda önyargılıyım..

Gt-line donanımın videosunu izledim. Koltuk kalitesi çok iyi gözüküyordu. Özellikle ön koltuklar tam sport koltuklar olmuş. Head up display de gayet başarılıydı. Mavi rengiyle gt-line paketi ve 130 hp dci edc 6 ile alınası bir araç olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Spor ön koltuklar dışında beğenilecek yanı yok bence.

Ar-Ge harcamalarını birazda iç mekan için harcasalar hiç fena olmazdı.

Bayide ekstra donanımlı icon versiyonunu inceledim. Donanımlı versiyonu buram buram kalite kokuyor ama alt versiyonlar bu kadar iddialı olacak mı emin değilim. Koltuklar hem konforlu hem de göze hitabediyor. 8 inch ekran fotoğraflarda hilkat garibesi gibi gözüküyor ama gerek kullanım kolaylığı, gerekse yarattığı ambiyansı çok başarılı. Gösterge paneli kullanışlı ve  kişiselleştirilebilir. Ön ve arka kapılardaki led ambiyas aydınlatmalarının rengi ve parlaklığı ayarlanabiliyor. Bahsettiğim aracın 90bin tl civarı fiyatı var ve c sınıfı için (bence) çok yüksek bir fiyat. Bmw Mercedes gibi premium klasmanda olmayan c sınıfı araçlara bu kadar para verilmesini gereksiz buluyorum. 

Ön tasarım çok iddialı ve çekici. Arka tasarım sıra dışı ama çok çekici değil. 

Touch versiyonunu da görmek lazım. Touch versiyonda 8 inch ekran opsiyon listesinde dahi yok, R link özellikli 7,8 inch ekranı 2500 tl gibi bir fiyata veriyorlar. Touch bayiye 1 ay sonra gelecekmiş, bakalım icon'un yarattığı etkiyi yakalayabilcek mi?

Benzinli ve dizel fiyatlarındaki fark çok fazla. Güncel Dci motor çok başarılı ama dizel için 10bin tl fazladan para vermek hiç mantıklı değil.Tce motoru geliştirip yakıt tüketimini düşürdülerse bu araç çok satar. Tsi motor olsa çok büyük ihtimalle siparişi vermiştim :)

@thermo Cem Bey merhaba lar. Sanirsam Zonguldak ta ikamet ediyorsunuz. Ben dogma buyume Zonguldak liyim :)  Bahcelievler de yasadim 24 sene. Arac icindeki kaliteyi Golf ile kiyaslayabilir misiniz?

direksiyonunu hiç beğenmedim yav.

en iyi motoruda 136 PS mi neydi sanırım. Biraz daha performanslı bişiyler konulabilirdi. 160 PS 170 PS gibi. 

Güzel güzel hoşuma gitti, rekabet iyidir, tekelleşmeyi önler  8D

direksiyonunu hiç beğenmedim yav.en iyi motoruda 136 PS mi neydi sanırım. Biraz daha performanslı bişiyler konulabilirdi. 160 PS 170 PS gibi. 
205 bg benzinli

165bg dizel

Gt modelleri ile gelecek

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt