Renault Megane IV

yusuf dedi:
@maniax

İşte dizelden pahalli yaparsan 1 tane zor satarsın :) volvo bu kafa ile zor...
golfü almadan t4 rdesign da gözüm vardı aslında ama o donemde t3 ve t4 motorlar çok verimsiz bi görüntü çiziyordu. yakit tüketimleri masallah 8-9 larda geziyordu. Abartı mi bilmem ama piyasadaki en güzel ve en ideal benzinli motorlar tsi lardir su donemde bence. istediğinde performans istediğinde ekonomi :)

maniax dedi:
@maniax

golfü almadan t4 rdesign da gözüm vardı aslında ama o donemde t3 ve t4 motorlar çok verimsiz bi görüntü çiziyordu. yakit tüketimleri masallah 8-9 larda geziyordu. Abartı mi bilmem ama piyasadaki en güzel ve en ideal benzinli motorlar tsi lardir su donemde bence. istediğinde performans istediğinde ekonomi :)
Kesinlikle tsi eline şu dökebilecek bir benzinli motor yok şu an. Astranin yeni kasa biraz umut veriyor belki o tsi ile yarışabilir.

yusuf dedi:
@maniax

Kesinlikle tsi eline şu dökebilecek bir benzinli motor yok şu an. Astranin yeni kasa biraz umut veriyor belki o tsi ile yarışabilir.
hocam bu arada araba 4 kişi oldu. halen 31'le gideyim mi? :)

maniax dedi:
@maniax

hocam bu arada araba 4 kişi oldu. halen 31'le gideyim mi? :)
Değerli Murat Hocam;

Fabrika verileri önler 33 arkalar 41 diyor

aynen uymalı bana kalırsa.

@silvershadow @yusuf

Su an adapazarindayim. 330 km geldik. Klima 25te 4 kisi bagaj yok. Cruise 120-150. Hatta son 1 saat 150 den hic düşmedim. 10 dk'lik falan bi top speed denemesi 213 ü gördüm. :D

Basınçlar 33-41. Tam 7.0 la geldik.

maniax dedi:
@silvershadow @yusuf

Su an adapazarindayim. 330 km geldik. Klima 25te 4 kisi bagaj yok. Cruise 120-150. Hatta son 1 saat 150 den hic düşmedim. 10 dk'lik falan bi top speed denemesi 213 ü gördüm. :D

Hocam sürate göre ortalama tatmin edici bence ;)

yusuf dedi:
@silvershadow @yusuf

Hocam sürate göre ortalama tatmin edici bence ;)
şimdi döndüm ankaraya. yine cruise 140'tan hiç düşmedik te çıkmadık ta. 7.0 yine. klima kapalı bu sefer. ben de fena bulmadım açıkçası. 105-110 aralığında çok güzel değerler elde edilir.

Tasarım olarak hosuma gitti benim. Ici olsun dis tasarimi olsun hoş olmus. Özellikle gt versiyon epey başarılı gibi. Yeni gelicek olan 130 bg dizel ile oldukça iddali bir araç olur. Fakat geldiği zaman gorucez ic parca kalitesi. Motor ile şanzıman arasındaki uyum bunlar cok onemli. Geldiği zaman gorucez artık bunları.

Renault otomobillerin süspansiyonları çok yumuşak,dinamik sürüşleri yok.

Bir esp'siz golf daha dinamik sürüşe sahiptir.

Yakışıklı olmuş. İşçilik ne seviyede görmek lazım. Ama konu renault'sa TR'de çok satar.

@Uygar

1.6 160bg dizel. Acaba performans nasıl olacak. Kulağa çok hoş geldi.

1.6 165 hp dizel dedi gibi anladım...Öyleyse dehşet tork olur...Mavi tonu bu renk hoş durmuş,sarısı da çok tatlı durur gibi,sonuç olarak dizaynı beğendim. :'(

Türkiye'de Renault markası son derece tutulan bir marka. Bu araç her turlu turkiye pazarında tutar bence. Hem dizayn olarak başarılı olmus hemde performans yönünden tatminkâr seviyede. Tek sıkıntı bilindik kalite mevzusu. Onuda hallettiler ise oldukça başarılı bir araç geliyor demektir. Ama tabi bir Golf degil :D

Geri
Üst Alt