Golf’ten Elektrikli Zoe’ye Geçiş ⚡️⚡️

ADAC'ın yaptığı teste göre listedeki elektrikli araçların 14 C ve -7 C'deki menzilleri ve aradaki kayıp oranı...

WhatsApp Image 2022-03-22 at 08.21.20 (1).jpeg

Hitlerde soğuğa yenilmişti (1943)
Vw id3 de soğukta perişan olmuş.
“Târîh”i “tekerrür” diye ta’rîf ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Mehmet Akif ERSOY

Elektrikli otomobiller dengeleri alt üst edecek gibi görünüyor. Listede yoklar ama çekik gözlüler de bu işte iyiler.
Nokia efsanesi bugün nasıl tarih olduysa belki günümüzün güçlü otomotiv markaları da yok olup gidecekler, belli mi olur...

“Târîh”i “tekerrür” diye ta’rîf ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Mehmet Akif ERSOY

Elektrikli otomobiller dengeleri alt üst edecek gibi görünüyor. Listede yoklar ama çekik gözlüler de bu işte iyiler.
Nokia efsanesi bugün nasıl tarih olduysa belki günümüzün güçlü otomotiv markaları da yok olup gidecekler, belli mi olur...
Kesinlikle olabilir, katılıyorum

ADAC'ın yaptığı teste göre listedeki elektrikli araçların 14 C ve -7 C'deki menzilleri ve aradaki kayıp oranı...

Ekli dosyayı görüntüle 56082
Hocam istanbulda şu son 10 günün büyük bi kısmı karlı geçti. Ve aracı kullandığım ilk üç günümde araç hep karlıydı. Her bindiğimde -%5 görüyordum pilde. Yaklaşık 250-270km gitti sanırım o soğukta karda. Sadece pil performansının düşmesi değilde klima kullanımı çok etkili bu durumda… ve zaten o ilk getirdiğim gece hissedilen burada -4 gibi bir şeydi. Çorlu’ya yakın bi Zes te durduğumda -7idi. (Hissedilen)

Ben elektrikli araclari seviyorum. Imkanim olsa dusunmeden alirim. Pilleri de blok blok yerlestirdikleri icin olasi pil arizasinda kolay degistiriliyor herhalde. Bir de motor mu bozuldu mu sar bakiri tekrar.

Bildigimiz rc araclarin buyuk olcudeki modeli gibi.

Hayirli olsun. Kullanim arttikca, gelen geribildirimler araciligiyla elektrikli araclar daha iyi bir noktaya gidecektir.

Bir sanayici olsam simdiden bu araclar icin kendimi gelistirmek, isimi geistirmek icin adim atardim.

Ben elektrikli araclari seviyorum. Imkanim olsa dusunmeden alirim. Pilleri de blok blok yerlestirdikleri icin olasi pil arizasinda kolay degistiriliyor herhalde. Bir de motor mu bozuldu mu sar bakiri tekrar.

Bildigimiz rc araclarin buyuk olcudeki modeli gibi.

Hayirli olsun. Kullanim arttikca, gelen geribildirimler araciligiyla elektrikli araclar daha iyi bir noktaya gidecektir.

Bir sanayici olsam simdiden bu araclar icin kendimi gelistirmek, isimi geistirmek icin adim atardim.
hocam teşekkür ediyorum..arızalarda çzöümler o kadar kolay olmuyormuş :D , bir kaç vaka okudum uzun uzun ama çok çekmiş araç sahipleri.bu durumu göze aldım ben ama bakalım hayırlısı olsun :)

hayırlı olsun, sizin durumunuza uygun görünüyor.

ben hesap yapınca hala çok uzak geliyor.

hızınız 100 km üzerine çıkınca şarjı çok hızlı tüketiyor. ama biz yolu boş bulunca basıyoruz, hergün 150-160 görüyoruz.

uzun yolda daha da mantıksızlaşıyor. otobanda yüksek sürate zaten çıkamıyor, çıksa bile tüketim çok artıyor.

1,2 tsi ile 88km hız sabitleyip 200 km gittim. tüketim 3,7 oldu. üstelik klima, kalorifer tamamen açık. (mevcut kullanımda karma tüketim bende 6,7)

ancak uzun yol için ayrı, şehir içi için ayrı araç kullanmak mümkün olduğunda zoe ve benzeri araçlar benim için mantıklı olur.

hayırlı olsun, sizin durumunuza uygun görünüyor.

ben hesap yapınca hala çok uzak geliyor.

hızınız 100 km üzerine çıkınca şarjı çok hızlı tüketiyor. ama biz yolu boş bulunca basıyoruz, hergün 150-160 görüyoruz.

uzun yolda daha da mantıksızlaşıyor. otobanda yüksek sürate zaten çıkamıyor, çıksa bile tüketim çok artıyor.

1,2 tsi ile 88km hız sabitleyip 200 km gittim. tüketim 3,7 oldu. üstelik klima, kalorifer tamamen açık. (mevcut kullanımda karma tüketim bende 6,7)

ancak uzun yol için ayrı, şehir içi için ayrı araç kullanmak mümkün olduğunda zoe ve benzeri araçlar benim için mantıklı olur.a
Çıkabildiği en üst hız 140 olarak sınırlandırılmış. Sınırlandırılmasa çıkar fakat tüketim dediğiniz gibi çok artıyor.
88km sabitleyp giderseniz çok uyguna gelir fakat her şekilde benzine göre. Bende ortalama tüketim her zaman 7,5 idi… istanbul şiçi + otoyol

Yukarda bahsedilmisti ? Bulamadım

Soğukta şarj / menzil erimesinin
Primer sebebi soğugun bataryaya direk etkisimi

Yoksa araç içi ısıtma amaçlı bataryanın ümüğünü sömüren UFO muadili ısıtıcıların yediği şarj etkisimi.

Eger ikinci durum gecerli ise?
Menzil tasarrufu için , ufo fanı açmayıp battaniye/yorgan la idare edilebilir.

@AliAkg hocam öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız allah kaza bela vermesin 🧿
Bakalım bizler ne zaman geçeceğiz elektrikliye 🤪
Bu arada konuyu takipteyim her hangi bir gelişmede vs birşeyde yazarsınız

Hocam istanbulda şu son 10 günün büyük bi kısmı karlı geçti. Ve aracı kullandığım ilk üç günümde araç hep karlıydı. Her bindiğimde -%5 görüyordum pilde. Yaklaşık 250-270km gitti sanırım o soğukta karda. Sadece pil performansının düşmesi değilde klima kullanımı çok etkili bu durumda… ve zaten o ilk getirdiğim gece hissedilen burada -4 gibi bir şeydi. Çorlu’ya yakın bi Zes te durduğumda -7idi. (Hissedilen)
Isıtma için normal aküden mi güç çekiyor veya aracın bataryasından mı?
Bu durumda net bir bilgi var mı?

Diğer normal akü, far- silecek- multimedia destekliyor

Zoe kullanıp daha sonra diğer şanzımanlı aracı kullanınca ileri düzeyde yardırgama başlıyor. İnsanoğlu çok çabuk alışıyor.

Aracın küçük boyutlu olduğu sizi şaşırtmasın 😉

1.4 TSİ B8 Passat , kalkışlar, sesler, ilk kalkışlar vb.👍

Bu farkı bir süre kullandıktan sonra hissedilir derecede göreceksiniz

Çıkabildiği en üst hız 140 olarak sınırlandırılmış. Sınırlandırılmasa çıkar fakat tüketim dediğiniz gibi çok artıyor.
88km sabitleyp giderseniz çok uyguna gelir fakat her şekilde benzine göre. Bende ortalama tüketim her zaman 7,5 idi… istanbul şiçi + otoyol
Elektrikli her hesapta avantajlı durumda👍

Geri
Üst Alt