MTV ve trafik cezalarına rekor zam

Bizim çocuklarımız ne olucak 1.5 milyondan başlayan evleri 600 700 binden başlayan arabaları hangi maaş oranıyla kaç ay çalışarak alıcak bu çocuklar iş bulma konusuda ayrı bir sorun valla babama derdim siz bu ülkenin en güzel zamanlarında yaşamışsınız öyle görünüyorki çocuğumda bana aynısını söyleyecek
bu hızla devam ederse söyleğiniz rakamlar bile korkarım iyimser kalacak gibi 2018 aracım var otomatik ilk sahibi temmuz 2018 de sıfır alırken 135.000 tl ye almış şu an sıfırı 582.000 TL doğru hesapladıysam %431 zam aradan geçen zaman sadece 40 ay ❗️ ben kendi adıma çok mutsuz ve umutsuzum

Evlatlarımızın geleceği şuan karanlık…

Şimdi asgeri ücret zammı devamın da 3600 ek gösterge sonrasında eyt…

Daha çok artar herkes elindekinin kıymetini bilmeli…

Atmosferik c sedan 9 litre yakar. (Eski nesiller 10/10,5) yakıyordu.

Lpg isi bittigine göre

100 km 9 litre
1000 km de 90 litre
10000 km de 900 litre
15.000 km de 1350 litre

Litresi 10 dan

13500 eder

Bu daha benzin 13 olmamıs hali .

13 oldugunda bi de ötv koyalım derlerse 17 olur.

Multi player (83 milion online player)
National Liberation War game !
İos/android free download

Lafın bitttiği yerdeyiz, yazıp yazıp sildim.
Daha ne kadar kötüleşebilir derken her geçen gün daha da kötü günler yaşıyoruz, yaşayacağız.

Muhtelif sitelerde 1.5 r-line modeller 700 olmuş bile.. Anasını bellediler ülkenin. Hayırlı olsun. Diyecek söz yok maalesef.

Yavas yavas aci cekerek yasamaktansa dolarin 30 lira olmasini istiyorum. Bulanmadan durulmazmış. Ya en dibi görüp ona gore sekil alacagiz ya da hayatimiz boyle yavas yavas eriyecek

Maalesef bunlar daha iyi günler. Görünen o ki çok daha vahim günler bekliyor bizi.

Her açıklamada faiz düşecek deniyor, ciddi ciddi yüksek kurla cari açığın kapatılacağını, emeği görülmemiş bir şekilde ucuzlatarak 200 dolar asgari ücretle ülkenin üretim merkezi olacağı falan düşünüyorlar. Gerçekten doların 15-16 hatta 20 TL olması umurlarında değil, savundukları tezi daha da güçlendiriyor çünkü. Bu teze göre yüksek kur ihracatçıyı teşvik edecek ve ihracat artacak, aynı zamanda ithal mal daha da pahalanacağı için talep düşecek ve cari açık bu şekilde kapanacak.

Allah aşkına kimse de demiyor mu bunlara bizim bir tane bile ithalata bağlı olmayan ihraç malımız-ürünümüz yok diye?? Buna sebze-meyve de dahil çünkü bu ülkede 2006 yılında kanunlaşan fakat uygulanmayan, sonra vahiy gelmiş gibi 2019 yılından itibaren birden uygulamaya geçirilen 5553 sayılı Kanuna göre yerli tohum ekmek yasak. Bütün ihracatımız ithalata bağlı. Hammaddeyi dışarıdan alıp ara malı hale getirip ihraç ediyoruz. Tek net ihracat kalemi turizm, o da pandemiden dolayı istikrarsız.

Bile isteye kuru yükseltmek, başta akaryakıta ve diğer hammaddelere zam olarak yansıyacak ve hiperenflasyona yol açacak. Tepeden tırnağa herşeyimiz ithal çünkü. İlkokulda bize öğretilirdi İç Anadolu ülkemizin tahıl ambarıdır diye, bu ülke buğday, arpa, saman ithal ediyor.. Ucuz marketlere gidin bakın mercimek kanada, mısır macaristan menşeili. İnsanlar stok yapmaya başladı bile, ki çok mantıklı. Bugün 10 tl olan bir ürüne yarın niye 13 tl versinler ki?

Yolun sonu karanlık..

Biz bu senaryoyu biliyoruz, ezberledik: Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.

%36 değil de 20-25 yapıp ekonomist haşmetlimiz çıkacak ve diyecek ki "vergi zammını indirdim."

Hâlâ mümkün mü bilmiyorum ama seçmeninden alkış kıyamet...

benim aracım 2018 temmuz tescilli mtv hesaplarken araç değeri soruyor gerçi 20 gün sonra öğrenecez zaten de 🙂yine de bi bakayım demiştim . aracımın o zaman ki ötv siz fiyatını nasıl öğrenebilirim

@mehmetcimcik Sıfırdan aldıysanız!
Yada faturası var ise fatura fiyatı / 1,50 yapın.
Ayrıca geçen yıl ödediğinize çarpı 1,25 te yapabilirsiniz.

Geri
Üst Alt