Sislere led önerisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Crazy112

Üye
İsim
Bülent
Merhaba sis farlarına led takmak istiyorum araçta bi-xenon var sislerde beyaz olsun istiyorum ama arıza ışığı yakar mı yakmayan var mı bilgi verir misiniz?

Bana kalırsa sis lambalarını hiç dokunmayın derim, o ampüller bilinçli olarak sarıdır, beyaz ampüller/ledler siste parlama yapar ve önünüzü göremezsiniz. bana göre önce sürüş güvenliği gelir.

merhaba..
takmak mümkün, zor da değil kodlaması ancak fahri trafik müfettişi, sivil ekip ve çevirmelerede ceza yemeniz muhtemel..

karşıdan gelen araçların güvenliğini tehlikeye atmanız ve selektör yemenizi söylemiyorum bile..

Son düzenleme:
Sisli havada zorluk yaşarsınız.

Volkswagen sis lambaları halojen ampul için tasarlanmıştır, teknik olarak uygun değildir.

Maalesef etraf , sissiz havada sis farı kullanan saçma sürücüler olduğu yetmezmiş gibi bir de sis lambalarını led ile değiştirerek sissiz havada açarak kullanan daha saçma sürücülerle doldu..

Forumda sis lambalarını sissiz havada açarak seyahat eden üye olduğunu zannetmiyorum , öyle umuyorum..

Sisli havada yolculuk zor iş, kolay gelsin.

Yaşadığım bölgede Sis pek olmadığı için sislerimi selektöre entegre ettim. Led sis farı olarak Photon markasının ürününü kullanıyorum. Performansı iyi fakat ürünü satana kadar ilgililer karşıdakiler. En son aldığım sis farının tekinin ayıplı olduğunu görünce whatsapp üzerinden kendilerine yazdım. Maalesef muhattap bulamadım. Kullanırken bir sorun olmayacağını umduğum için arkasında durmadım. ( tüketici hakları ..vs )

Sisli havada zorluk yaşarsınız.

Volkswagen sis lambaları halojen ampul için tasarlanmıştır, teknik olarak uygun değildir.

Maalesef etraf , sissiz havada sis farı kullanan saçma sürücüler olduğu yetmezmiş gibi bir de sis lambalarını led ile değiştirerek sissiz havada açarak kullanan daha saçma sürücülerle doldu..

Forumda sis lambalarını sissiz havada açarak seyahat eden üye olduğunu zannetmiyorum , öyle umuyorum..

Sisli havada yolculuk zor iş, kolay gelsin.
her harfine katılıyorum.

şahsen sislerde beyaz ampul led xenon kullanılmasına karşıyım.siste hiç biri işe yaramıyor

şahsen sislerde beyaz ampul led xenon kullanılmasına karşıyım.siste hiç biri işe yaramıyor
Siste de işe yaramaz, daha beter önünüzü görmeyi engeller. sissiz zamanlarda da açıyorlar ya o daha baya bir rahatsız ediyor. sadece sis değil, normal ampül yerine lümeni yüksek beyaz ampül takmıyorlar mı nereden gelirse gelsin rahatsız ediyor. böyle saygısız insanları gördükçe video çekip cimere yazasım geliyor.

Sissiz havalarda açmak için değil dönüşlerde beyaz olması hoşuma gidiyor her marka arıza yakıyorsa herhangi bi marka alırım o zaman

Sissiz havalarda açmak için değil dönüşlerde beyaz olması hoşuma gidiyor her marka arıza yakıyorsa herhangi bi marka alırım o zaman
Farın içinde dönüşlerde yanan “statik viraj farı” aydınlatmanız var zaten.

Dönüşlerde sislerde yanıyor ya
Aracınızda Bi-Xenon 'lu far olduğunu belirtmişsiniz., Golf Mk7 Bi-Xenon 'lu fara sahip araçlarda dönüşlerde sis farı yanmaz..!! bunun yerine araçlarda ana farın içine entegre edilmiş (statik viraj farları) yanar., siz sürüş esnasında dönüşlerde (statik viraj farları) yandığı zaman sis farı yanıyor zannediyorsunuz veya aracın eski sahibi kodlama ile dönüşlerde sis farlarının yanmasını sağlamak için aracın beynine müdahele etmiştir.,

Halojen farlı araçlarda dönüşlerde sis farları yanar., ama Bi-Xenon 'lu araçlarda dönüşlerde sis farlarının yanmasına gerek yoktur Çünkü ana farın içine entegre edilmiş çok daha gelişmiş (statik viraj farları) mevcuttur., sis farları dönüşlerde yeteri kadar iyi aydınlatma sağlamaz., statik viraj farları ise tam çapraz açıyla konumlandırıldığı için sis farına göre çok daha iyi aydınlatma sağlar. Özetlersek sizin sis farı ile uğraşmanıza gerek yok... hali hazırda zaten daha iyi aydınlatma sağlayan statik viraj farına sahipsiniz.

img_008.png

img_007.jpg

Son düzenleme:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt