Dönüş ampulüne led

Crazy112

Üye
İsim
Bülent
Arkadaşlar bi-xenon farlarımda h7 tip köşe ampullerini nasıl beyaz yapabilirim yapan arkadaşlar var mı?

@Crazy112 hocam bunu bir ara bende düşündüm fakat led ampüller doğru düzgün aydınlatmadığından dönüş aydınlatmasının asıl işlevini kaybetmektense görsellikten kaybetmeyi tercih ederek vazgeçmiştim. Yine de bir araştırın isterseniz

yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. farklı modellerde led kullandım. standart ampüle göre verim daha yüksek oldu bikaç çok kötü led dışında :)

@Crazy112 aliexpressten aldım bu zzamana kadar hep mini led diye geçenlerden. 

@mustafacagri turkiyede alabilecegimiz bir yer varmi yada bize verebileceginiz ampul ozellikleri varmi hocam

Urun led degil ama halojenin beyazi

Bu urun uyumlu olurmu

FAA7AD7D-FA8E-451D-9E84-A342C55E7F35.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AbdullahKama hocam bu attığınız ürünü kullandım ilk zamanlar ufak led bulamayınca :)  ama bunda da şöyle bir sorun var,malum standart ampülün mavi boyanmış hali. ampül ilk yanarken 1 saniye kadar sapsarı yanıyor sonradan mavileşiyor. sokak arası dönüşlerde falan sarı-mavi değişik bi görüntü oluyor :D   oraya alınacak ledin duy kısmından arkası max 3-3,5 cm olması lazım, daha büyüğü sığmıyor.  şu aşağıdaki şekilde olanlardan da alabilirsiniz sığıyor ama csp ledli olarak bulursanız ondan tavsiye ederim  (fanlı olması şart değil, bu zamana kadar kullandıklarımın hepsi fansız led)

örnek ürün linki : https://urun.n11.com/xenon-far/h7-mini-led-xenon-simsek-etkili-led-zenon-6500-kelvin-8000-lumen-P317716434

yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. farklı modellerde led kullandım. standart ampüle göre verim daha yüksek oldu bikaç çok kötü led dışında :)
Hocam tecrübelerinize dayanarak bir sorum olucaktı bende replika u far var olduğu yerde araba sağa sola ceviriyorum fakat viraj aydınlatması yanmıyor onun yanması için ne yapabilirim aracım midline plus yada boş paket olduğu içinmi yanmıyordur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bi-xenon farlarımda h7 tip köşe ampullerini nasıl beyaz yapabilirim yapan arkadaşlar var mı?
Köşe aydınlatma ampüllerini led yaparsanız asıl işlevi olan aydınlatmayı kaybedersiniz., 

Maviye boyanmış halojenlerde aydınlatma sağlamayacaktır., 

Tek çıkar yolunuz Philips Xtreme Vision H7 (daha iyi aydınlatma performası için) 

veya Philips White Vision H7 (daha beyaz tonda ışık için) olabilir., 

Diğer alternatifler zaman ve vakit kaybı boşuna masraf olacaktır..

@mustafacagri ariza isigi mevzusu var birde yakarmi acaba :)
Arıza ışığı yakmadı ilk kullanımımda. Malum sürekli yanık kalan bir ampül-led değil. Ama 3-4 dakikadan uzun süre kesintisiz yanarsa arıza ışığı yaktı, daha sonra kontağı kapat aç yapınca söndü. 

Hocam tecrübelerinize dayanarak bir sorum olucaktı bende replika u far var olduğu yerde araba sağa sola ceviriyorum fakat viraj aydınlatması yanmıyor onun yanması için ne yapabilirim aracım midline plus yada boş paket olduğu içinmi yanmıyordur ?
Bixenon farlarda bu ampüle ilgili elektrik tesisatı olduğu için yanmakta. Ama bixenon olmayan araçlarda viraj-dönüş farını sis farı üstünden sağladığı için farlarda bu tarz bir elektrik bağlantısı yok. Sizin sonradan elektrik bağlantısı yaptırmanız gerekmekte. 

Köşe aydınlatma ampüllerini led yaparsanız asıl işlevi olan aydınlatmayı kaybedersiniz., 

Maviye boyanmış halojenlerde aydınlatma sağlamayacaktır., 

Tek çıkar yolunuz Philips Xtreme Vision H7 (daha iyi aydınlatma performası için) 

veya Philips White Vision H7 (daha beyaz tonda ışık için) olabilir., 

Diğer alternatifler zaman ve vakit kaybı boşuna masraf olacaktır..
Hocam "viraj aydınlatmasına led olur mu" içerikli konularda dikkat ediyorum,özellikle gelip mesaj yazıyorsunuz. Ben de özellikle gelip tecrübe ettiğimi, bulduğum Optimum çözümü aktarmaya çalışıyorum... Fotoğraflarla da daha önce atmıştım oluşan durumu... Evet bilginiz birikiminiz var, birçok konuda bilginizden faydalanıyoruz çok teşekkür ederim. Ama bazı konularda tecrübe etmeden ısrarla farklı yerlere yönlendiriyorsunuz soru soran kişileri... Bu zamana kadar 5-6 farklı led denedim, mavi boyalı ampülü denedim. Sonunda varolan halojen ampülden hem görüntü hem performans anlamında daha başarılı sonuca ulaştım, paylaştım... Viraj farına taktığım ledin fotoğrafını önceden de size cevap olarak atmıştım, yine atayım, yine inceleyin. Işık performansı anlamında halojenden bariz üstün. Işık dağılır görevini görmez, boşa uğraş vs dediniz madem, kesilme çizgisine bir bakın derim... Yorumlarınızı bekliyorum... 

Ekli dosyayı görüntüle 26948Ekli dosyayı görüntüle 26949

Ekli dosyayı görüntüle 26950Ekli dosyayı görüntüle 26951

@mustafacagri çok iyi olmuş. Ufuk çizgisi net belli oluyor ve amacına gayet uygun çalışıyor. Bu bir sis farı değil. Amaç dönüşlerde aracın hizasını tam olarak aydınlatmak ve siz maks. Performans ile bunu halletmişsiniz. Güzel günlerde kullanın :)

Geri
Üst Alt