Gti Pedal Seti

Hocam çok şık olmuş güzel günlerde kullanın  :'(
Teşekkür ederim benimde içime sindi.Ayak dayamayı takmak için söktüğüm parçaları usta olan babam görünce adamın yüreğine iniyordu oğlu sıfır arabayı parçaladın diye:)Sonra montaj yapınca onunda hoşuna gitti güzel oldu deyip duruyordu:)

Teşekkür ederim benimde içime sindi.Ayak dayamayı takmak için söktüğüm parçaları usta olan babam görünce adamın yüreğine iniyordu oğlu sıfır arabayı parçaladın diye:)Sonra montaj yapınca onunda hoşuna gitti güzel oldu deyip duruyordu:)
Baba usta olunca  ister istemez endilenmiş hocam ancak sonuç takdire şayan  :'(

Ben de pedal setini taktım fakat fren pedalı sanki oynuyormuş gibi geliyor basınca. Bir de ayak dayama için sökülmesi gereken parçayı sökemedim bir püf noktası var mı bu işin ? 

Arkadaşlar,

Bunlari aldimtan sonra izmir'de taktirabilecegimiz ozel servis tavsiyesi? Ayni serviste de kalirim muhtemelen sonraki islemler icin subatta aracin garantisi bitiyor zira. Bir direksiyonu degistirmeyen yetkili servise de 5 kurus para daha kazandirmam artik.

Selamlar

Ben de pedal setini taktım fakat fren pedalı sanki oynuyormuş gibi geliyor basınca. Bir de ayak dayama için sökülmesi gereken parçayı sökemedim bir püf noktası var mı bu işin ? 
Hocam fren pedalı tam oturmamış olabilir. Kaput kolundan bahsediyorsunuz sanırım. Çıkartmak için Kaput kolunu kendinize çekmeniz ve kolun ucundaki mandali arkadan çıkartmanız lazım. Geçmiş mesajlarda konusu geçti bolca. Fren pedalını iyice oturtun güvenlik zaafiyeti olmasın hocam ;)

@yusuf Teşekkürler hocam yarın tekrar deneyeceğim, fren pedalını tam taktım alttaki lastik deliğe de geçti fakat biraz boşluk var gibi. Eski mesajları okudum orada anlatılanları uygulamaya çalıştım fakat kaput mandalını çekince klipsi göremedim, kolu tamamen çekmek gerekiyor herhalde. 

@yusuf Teşekkürler hocam yarın tekrar deneyeceğim, fren pedalını tam taktım alttaki lastik deliğe de geçti fakat biraz boşluk var gibi. Eski mesajları okudum orada anlatılanları uygulamaya çalıştım fakat kaput mandalını çekince klipsi göremedim, kolu tamamen çekmek gerekiyor herhalde. 
Kolu kendinize doğru çektikten sonra dahi görmeniz mümkün değil. Arkadan çekip çıkartılması gerekiyor. 

Değerli Hocam, aşağıda ki linkte bulunan konu da ilk mesajda 2. resimde kaput açma mandalını sökmeyi anlatmıştık, dilerseniz bir bakın belki faydası olur. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar,

Pedal kaplama setinin yetkili servisteki uçuk fiyatından sonra bende aldım ve kargo bugün elime ulaştı ancak

Debriyaj ve ayak dayamasının montajı çok kolaydı kolaylıkla hallettim ancak fren ve gaz pedalları kaldı.

Gaz pedalını sanırım biraz zorlamam gerekecek, sıradakine yanımda bir tornavida götürürem hallederim gibime geliyor.

Asıl endişem ise fren pedalı, sözde yerine takmayı becerdim ancak orjinal plastik olan kadar sağlam oturmuyor, elle kolaylıkla sağ sola oynatılabiliyor, pedalların sağlam oturması önemli, ani frenlemem gerektiğinde yerinden çıkan bir fren pedalını hayal bile etmek istemiyorum.

Sizin fren pedallerınızda oynuyormu. Fren pedalını takarken birşeylere dikkat ettinizmi ?

Sonunda taktım ayak dayamayı. Rekor yetkili servise gittim dışarıdan aldığım için takmayacaklarını söylediler ben de deneme yanılma yöntemi ile kendim taktım. Kaput mandalını çıkaramadım kanırtma yöntemi ile ucunu kaldırdım ve taktım. Tek başına yapmak zor oldu biraz.

IMG_0600.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

yeni golfüm pasik mavişe gti pedal seti uygulamam.

20161002_112843.jpg

20161002_112835.jpg

Geri
Üst Alt