Gti Pedal Seti

Onur

Katılımcı Üye

İsim
Onur
Serviste sadece pedal seti 400 TL civarında.

Pedallar+ Ayak Dayama çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

http://tr.aliexpress.com/item/Original-Car-Pedals-Cap-Foot-Rest-Cover-Accelerator-Brake-Clutch-MT-AT-For-Volkswagen-VW-Golf/32266940446.html?recommendVersion=1

1130325120_765.jpg

HTB1_PJEHXXXXXcQXFXXq6xXFXXXl.jpg

Ben de aldım Çin'den ve pedal setini kendim taktım bir haftadır kullanıyorum. Ayak dayamayı ise pazartesi günü bir özel servise gidip taktırıcam. Yetkili servisa sağolsun 65 TL işçilik istedi. Özel servis ne parası 10 dakikaya hallederiz dedi.

philadelphos dedi:
Ben de aldım Çin'den ve pedal setini kendim taktım bir haftadır kullanıyorum. Ayak dayamayı ise pazartesi günü bir özel servise gidip taktırıcam. Yetkili servisa sağolsun 65 TL işçilik istedi. Özel servis ne parası 10 dakikaya hallederiz dedi.

Çok güzel görünüyor. Güle güle kullanın hocam.

Ben sahibinden.com'dan 80 tl'ye aldım. Pedalları kendim taktım. Kesinlikle alın, güzel bir aksesuar.

öncesi:

TybqrYo.jpg

sonrası:

9eOf5XD.jpg

SATURNUS2015 dedi:
çok tartışıldı bakalım orjinalleri gibi dayanıklı çıkacak mı? kırılma felan yaşanacak mı? benim tahminim bir sorun çıkmayacağı yönünde ama.
Orhan hocam ben de pedalları takıncaya kadar endişeliydim acaba sürüş güvenliğini tehlikeye atacak bir durum oluşur mu diye. Ama orjinal kauçukları söküp bakınca aralarında çok bir farkın olmadığını gördüm. Kauçuklar biraz daha yumuşak sadece. Benim merak ettiğim bir başka şey de acaba zamanla paslanma olup olmayacağı.

Ama yine de arada sırada kontrol edip çatlak, patlak var mı diye bakmak lazım ki olsa bile bunlar kazaya sebebiyet verecek derecede sorun çıkarmaz. Ne olur? Alibaba'dan isteriz bir set daha kullanırız.  :D Ortalama 3 sene ömrü olsa yine orjinallerden daha uygun fiyata geliyor.

Bugün S.Nezir Özel servise uğradım ayak dayamayı da taktırdım :)

Pedal setiyle birlikte kesinlikle ayak dayamada kullanilmali çok şık durmuş. Güle güle kullanin

Onur dedi:
Pedal setiyle birlikte kesinlikle ayak dayamada kullanilmali çok şık durmuş. Güle güle kullanin
Evet hocam o olmadan çok eksik görünüyor. Teşekkürler :) Ama ben kendim hayatta takamazmışım ustayı izledim takarken de. Kesin o plastiklerde çatlama, kırılma falan olurdu. Düşünenlere tavsiyem bu işi eli yatkın olan birilerine yaptırsınlar ki pişmanlık olmasın sonra.

philadelphos dedi:
Evet hocam o olmadan çok eksik görünüyor. Teşekkürler :) Ama ben kendim hayatta takamazmışım ustayı izledim takarken de. Kesin o plastiklerde çatlama, kırılma falan olurdu. Düşünenlere tavsiyem bu işi eli yatkın olan birilerine yaptırsınlar ki pişmanlık olmasın sonra.
Bildiğim kadarıyla kaput açma kolunun orda eşiğe kadar sökülüyor :D

Onur dedi:
Bildiğim kadarıyla kaput açma kolunun orda eşiğe kadar sökülüyor :D
Evet hocam.  :D Önce kapı eşiğindeki plastik kısmı söktü. Ondan sonra kaput kolunun ordaki plastiği parçayı söküp kaput kolunu çıkardı orlarda tornavida ile bir iki vida gevşetti falan. Sonra ayak dayamayı söküp diğerini taktı ve  aynı işlemleri tersine geri yaptı anlayabildiğim kadarıyla. Ama o parçaları nereden nasıl tutup ne kadar kuvvet uygulayacağını bilmek işin tecrübe kısmına giriyor ki adamdan bir damla ter akmadı bunları yaparken. :D

Geri
Üst Alt