Gti Pedal Seti

Sonunda taktım ayak dayamayı. Rekor yetkili servise gittim dışarıdan aldığım için takmayacaklarını söylediler ben de deneme yanılma yöntemi ile kendim taktım. Kaput mandalını çıkaramadım kanırtma yöntemi ile ucunu kaldırdım ve taktım. Tek başına yapmak zor oldu biraz.

Ekli dosyayı görüntüle 6118

Ekli dosyayı görüntüle 6119
Değerli Onur Hocam 

Fotoğrafınızı göremeyince merak ettim.

Rica etsem fotoğrafların linklerini yenileyebilirsiniz misiniz?

Hayırlı olsun 

Arkadaşlar, aliexpress den sipariş verdiğim pedal seti bugün elime ulaştı. 1,5 ayda geldi. Takmaya çalıştım olmadı özellikle fren pedalı. Aşağıdaki satıcıdan aldım.

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Car-Pedals-Cap-Foot-Rest-Cover-Accelerator-Brake-Clutch-MT-AT-For-Volkswagen-VW-Golf/32266940446.html?recommendVersion=1

Takmak için özellikle yapılması gereken kolay bir yöntem var mı ? Fren pedalının içindeki çıkıntılara anlam veremedim. Yerinde durmuyor ve düşüyor.

IMG_1379.jpeg

IMG_1378.jpeg

IMG_1380.jpeg

Arkadaşlar, aliexpress den sipariş verdiğim pedal seti bugün elime ulaştı. 1,5 ayda geldi. Takmaya çalıştım olmadı özellikle fren pedalı. Aşağıdaki satıcıdan aldım.

https://tr.aliexpress.com/item/Original-Car-Pedals-Cap-Foot-Rest-Cover-Accelerator-Brake-Clutch-MT-AT-For-Volkswagen-VW-Golf/32266940446.html?recommendVersion=1

Takmak için özellikle yapılması gereken kolay bir yöntem var mı ? Fren pedalının içindeki çıkıntılara anlam veremedim. Yerinde durmuyor ve düşüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 8515

Ekli dosyayı görüntüle 8514

Ekli dosyayı görüntüle 8516
Hocam çok kolay biraz bastırman lazım, gaz pedalı biraz uğraştırabilir. Olayı daha iyi anlaman için youtube den montaj videosu var izle daha rahat yaparsınız

Merhaba 

Önce fren pedalının üzerindeki kauçuğu sökmelisiniz, sonra o çıkıntılar pedal üzerindeki yuvalara oturacaklardır 

Selamlar

Fren pedalını takmadan siyah orj lastiği sökün, oturur hemen, gaz pedalında çıkıntı yönlerine dikkat edin, ayak dayama için kaput açma kolu vs sökülüyor aslında en güzeli bir bilene taktırmak sağolsun erkan kardeşim benimkileri 10 dakkada yaptı.

Gaz pedalını bir türlü beceremedim ya. Yarın tekrar deneyecem bakalım. Sanırım önce altı oturtup yanları açarak takmam lazım..

@mrslzn hocam ben işe giderken aracın kaloriferini açıp ayaklara verdim pedalıda oraya koyup ısıttım daha sonra önce üst ve sağ tarafı taktım daha sonra çay kaşığının arka kısmını sol üstten takıp yavaşca aşşağı doğru takarak indim sonrada aynı taktikle alt kısmı taktım.Acele etmeyin yoksa taktığınız yerler çıkar boşa sinirlenirsiniz. [emoji4]

ayak dayamayı bakıma giderken yanınızda götürün. rica ederseniz takıyorlar.

Oglen arasi otoparka gidip ugrastim sonunda oldu gaz pedalida. Sabahtan on camin oraya gunes alan yere koydum yumusamisti biraz.

Bu da hediyesi oldu bana:)

Evet, bir pedal seti daha kanırtma metodu ile montajlanmıştır s=flag

Ancak ufak bir problem kaldı aklımda, ayak dayamanın solunda kalan kanırtılabilen malzemede sanki hafif bir potluk oldu. Görsel veya kullanışlılık olarak sıkıntı yok ama elleyince alt ve üst noktada acaba boşluk mu oluşturdum diye düşünüyorum. Aşağıdaki resimde ilgili bölümü işaretledim, başka bir referans araç olmadıı için çevremde emin de olamadım bir türlü. Üstadların yorumlarını rica edeceğim...

IMAG0982.jpg

IMAG0967.jpg

Evet, bir pedal seti daha kanırtma metodu ile montajlanmıştır

Ancak ufak bir problem kaldı aklımda, ayak dayamanın solunda kalan kanırtılabilen malzemede sanki hafif bir potluk oldu. Görsel veya kullanışlılık olarak sıkıntı yok ama elleyince alt ve üst noktada acaba boşluk mu oluşturdum diye düşünüyorum. Aşağıdaki resimde ilgili bölümü işaretledim, başka bir referans araç olmadıı için çevremde emin de olamadım bir türlü. Üstadların yorumlarını rica edeceğim...

/monthly_2017_05/IMAG0982.thumb.jpg.d7d3375788cdcb4b2fde58d8ff844a9f.jpg
/monthly_2017_05/IMAG0967.thumb.jpg.d12a7781d27191089c6e8a73f3fcebdd.jpg
Hareket halinde ses yapar hocam. Onun geçtiği bir bölüm var orada. Keşke kanirtma yerine güzelce sokerek yapsaydınız.

Hareket halinde ses yapar hocam. Onun geçtiği bir bölüm var orada. Keşke kanirtma yerine güzelce sokerek yapsaydınız.
Hocam hareket halinde ses yok, hatta baya sağlam,düzgün bir şekilde olturdu yerine. Haklısınız doğrusu sökerek yapmak ama ufak bir denemede hallolunca devam ettim :D

Geri
Üst Alt