Jump to content

Qashqai'den Q2'ye geçiş | İlk izlenimler

AhmetCakmak
 Paylaş

Recommended Posts

Bugun big boss @AhmetCakmak yeni aracinin hayırlı olsun yemeğini ve tatlisini yedim :) kesene bereket

Sonra Q2 amcayi sariyer- garipçe- rumeli feneri yollarinda test ettim bu yol bircok otomobil testlerinde kullanilan kaymak asfalt ve virajli yollari ile tercih edilen bir yer

Amatör bir kullanici olarak 1.0 cc 116 hp Q2 beni cok mutlu etti cok keyif aldim hic 1.0 gibi degil rampayi cikarken bile gaza ani tepkisi ile keci gibi tirmaniyor

S mode da alet coşuyor N normal mode da golf gibi ekonomi icin erken vites yukseltiyor ama üzmüyor

Virajlarda kismen zorladim cizgisinden kopmadi guven veren yol tutus performansi var

Bozuk yollarda 17” lastikler sanki 16” konforu gibiydi

Tek gicik oldugum kusuru sunroof perdesi ses yapiyor

Güle güle kullan ustad darisi isteyenlerin başına

IMG_7385.jpgIMG_7394.jpg
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Kurucu Yönetici

Bugün Ataşehir’de bulunan Şevket ustanın mekanı Bizim Garaj’da Clifdesigns marka cam filmi yaptırdım. Uzun yıllardır bu işi yaptığından dolayı gerçekten kaliteli ve özenle işini yaptığını forumumuzda memnun kalanlardan ve başka forumlardan görmek mümkün. Ben de içim rahat olarak gittim. Kendi mekanının olduğunu bilmiyordum, sağolsun @Nfk hocam yönlendirdi beni.

Gün içerisinde yağmur yağdı felan derken araç biraz kirli olarak fotoğraf çekmek durumunda kaldım. Önler 2, arkalar 3 numara. Dışarıdan ve içeriden görünüm hoşuma gitti. Ön cama film yaptırmayı pek sevmediğim için yaptırmadım.

BB0F6D93-6368-4382-B480-BB8C492C366F.jpeg

56D3EC05-FBA6-44D2-B088-9BD794091E7E.jpeg

D816F657-BEEB-4312-8723-5EE782CC5406.jpeg

Hsmpsn, Egehan, Nfk ve 13 diğer bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Kurucu Yönetici

Ailecek yaklaşık 5 gün süren ve 1500 km yol yaptığımız Kuzey Ege tatili sona erdi. :) İstanbul’dan başlayıp Tekirdağ üzerinden giderek Çanakkale  ve Balıkesir’de epeyce vakit geçirdik. En son uzun yıllar önce gelmiştik, Gelibolu tarihi yarım adası maneviyat dolu havasıyla insanı her gelişinde çok etkiliyor. 

3 kişi ve bagajlar dolu halde 1.0 TFSI her haliyle memnun ediyor. Gece led farların performansı ise gece sürüşünü çok zevkli kılıyor.

7810EEE8-71A3-4166-A230-77137484DABC.jpeg

09A5C0B3-FD94-4243-8A6A-F38146BE84DF.jpeg

A4D9E8D5-B67D-447A-9CAC-36146E7B74A3.jpeg

D59D17E6-A5D3-4600-932D-510E86C4C275.jpeg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Kurucu Yönetici

İzmir otobanında hazır arabada tek ve yol da nispeten boş iken eğimsiz yolda amatörce bir 0-100 deneyeyim dedim. 

Fabrika verisi 10,3 sn, videoda da yaklaşık aynı veri yakalanıyor.

Yıllarca dizel kullandıktan sonra benzinli araç epey keyifli gelse de dizeldeki basma alışkanlıklarım yakıt dolayısıyla epey azaldı. 110 km ortalama hız ile düz yolda ort. yakıt 5.1 civarında seyrediyor.

SCC, Terms, HONEY ve 1 diğer bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...