izmire yaz geldi gardaslarim ; yolunuz düserse beni aramayi ihmal etmeyin hepinizi beklerim :)

Ege Üniversitesi mezunu ve bir İzmir sever olarak 5 yıl boyunca yaşamaktan keyif aldığım şehir. 2 yıl Bornova da KYK yurdunda 3 yıl da Karşıyaka Aksoy da yaşadım. Çok güzel zamanlarım oldu, çok güzel arkadaşlıklar edindim. 

Birkac kez yaşadığım evin ordan geçtim eşimle tatile çıktığımızda, Karşıyaka Konak vapuruna binip ufak bir nostalji de yapmışlığım da var :) Konak da Tuzu Biberi diye güzel bir mekan açılmış orda kahvaltı yapmıştık. Bu da 4-5 senelik mevzu en az. Şuan nasıldır bilemiyorum tabi. Belki yine bir Ege tatiline çıkarsak yada tekrar gitmek istediğim Kaş a gidebilirsek uğramaya çalışacağım:)

Ege Üniversitesi mezunu ve bir İzmir sever olarak 5 yıl boyunca yaşamaktan keyif aldığım şehir. 2 yıl Bornova da KYK yurdunda 3 yıl da Karşıyaka Aksoy da yaşadım. Çok güzel zamanlarım oldu, çok güzel arkadaşlıklar edindim. 
Birkac kez yaşadığım evin ordan geçtim eşimle tatile çıktığımızda, Karşıyaka Konak vapuruna binip ufak bir nostalji de yapmışlığım da var [emoji4] Konak da Tuzu Biberi diye güzel bir mekan açılmış orda kahvaltı yapmıştık. Bu da 4-5 senelik mevzu en az. Şuan nasıldır bilemiyorum tabi. Belki yine bir Ege tatiline çıkarsak yada tekrar gitmek istediğim Kaş a gidebilirsek uğramaya çalışacağım:)
Tuzu biberi deme bana

Kordonda gitmistim cok guzeldi 2 sene önce

İzmir i cok seviyorum izmirli leri de cok arkadasim var orada hepsi 10 numaradir

Asansör e gideyim de bir kahve puro iceyim manzaraya karşı

Eşim eski foçalı, ben de Kuşadası. 

Yaşadığımız yer Ankara  :/
Hocam ben de Ankara'da doğup büyüyen ve son 20 yılı da İstanbul'da geçmiş bir Sivaslı olarak bir taraftan da yarı adalı sayılırım 🙂

Bir evimiz var Davutlar'da rahmetli babam sağolsun, aşağı yukarı 25 senedir Kuşadası'nda geçiyor tatillerimiz. Sanki çocukluğuma dönmüş gibi hissediyorum ne zaman Kuşadası'na gitsem, havası, ambiyansı hiç değişmiyor. 

@Meteizmir davet için teşekkür, bu sene tatil zor gibi. pandemiden ameliyattan  5 aydır işe gitmedik, gidemedik. bakalım bu yaz nasıl geçecek. 

İzmir benim de hayatımın bir dönemini geçirmek istediğim iller arasında...Belki rotasyon sırasında tercih edebilirim.

İzmir i cok seviyorum izmirli leri de cok arkadasim var orada hepsi 10 numaradir

Asansör e gideyim de bir kahve puro iceyim manzaraya karşı
abi buyur gel herzaman, ögleden önce ben sana  mandalin agaclarinin altinda bir izmir kahvaltisi ismarliyim, aksamina asansör yapariz manzarasi daha güzel aksam üstü gün batiminda :)

yaninada baklawa var ona göre ...

@erty dadaslarla gönlümüz  birdir, herzaman beklerim gecerken bir cay icer yeni bir dost ediniriz

@erty dadaslarla gönlümüz  birdir, herzaman beklerim gecerken bir cay icer yeni bir dost ediniriz
Misafirperverliğiniz için çok teşekkürler Mete hocam, annemi bırakmaya gideceğim Kuşadası'na bayram sonrası, vaktim muhtemelen çok kısıtlı olacak ama dönüşte fırsat yaratabilirsem bir çayınızı içip tanışmak isterim memnuniyetle. 🙂

Bahar 3 gün sürdü zaten. 15-16 derecelerden 27-28 derecelere çıktık. Birkaç güne de 30'ları görür öyle devam ederiz Eylül sonuna kadar.
Biraz Suriyelilerden bahsedilmiş. Evet varlar ama genelde ne kadar varsa burada da o kadar. Bir İstanbul kadar değil yani. Arapça dükkan isimleri göremezsiniz.
Tuzu Biberi de uzun zamandır en iyi kahvaltıcılardan. 10-15 şubeye kadar ulaştı İzmir'de. Tabi daha butik, daha orijinal yerler de çok var ama kaliteyi hiç bozmadı bunlar.

izmire gelmek isteyen herkese kapim acikdir arkadaslar, önceden haber verirseniz süper olur 

iletisim  email --> [email protected]
Mete bey, güzel duygularınız için çok teşekkür ederiz. Manisa- Turgutlu dayım ben. Bir ayağımız İzmir de hep. En yakın zamanda,  yanınıza uğrayıp bi tanışmak isterim. Ayrıca sizi de beklerim Turgutlu ya, ve tüm forum arkadaşlarımı da tabi ki. 

Geri
Üst Alt