Otopark giriş çıkış sorunsalı

@Alpyaman hocam yazılımsal açık değil bu. Arabayı dyno'ya çıkarırken yapılması için düşünülmüş bir sistem. Zaten geri vitese takınca vs geri devreye giriyor o yöntemle kapatıldığında.

@Alpyaman hocam yazılımsal açık değil bu. Arabayı dyno'ya çıkarırken yapılması için düşünülmüş bir sistem. Zaten geri vitese takınca vs geri devreye giriyor o yöntemle kapatıldığında.
Alıntıladığım yerde yazılımsal açıkdemişler o yüzden. Kontak kapatıncaya kadar devre dışıymış. 
dyno ile alakası nedir tam olarak? 

@Terms @Alpyaman Arkadaşlar Golf Mk7 ve Mk7,5 'larda "normal şarlarda" hiç bir şekilde ESP 'yi kapatamazsınız..!! sistem buna müsade etmiyor. Siz veya aracın eski sahibi aracın yazılımına "yasal olmayan" yollardan müdahele ettiği için ESP 'yi kapatabiliyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpyaman araç dynoya çıkarıldığında sadece ön tekerler döndürüldüğünden arka teker ABS sensörleri dönüş algılayamadığı için ABS ye bağlı ESP - ASR gibi sistemler devreye girerek aracı durduruyor diye biliyorum. Fakat araç dynoya çıkarıldığında zaten obd üzerinden bağlanıldığı için ESP sistemine müdahele ediliyor ve dyno testi yapılabiliyor.

@Terms @Alpyaman Arkadaşlar Golf Mk7 ve Mk7,5 'larda "normal şarlarda" hiç bir şekilde ESP 'yi kapatamazsınız..!! sistem buna müsade etmiyor. Siz veya aracın eski sahibi aracın yazılımına "yasal olmayan" yollardan müdahele ettiği için ESP 'yi kapatabiliyorsunuz.
Hocam zaten kodlama ile yapıldığını belirtmiştim.

O görüntüleri yverdiğim mesajın altına not etmiştim Ali hocam VCDS ile açılabiliyor diye.

O kısma ayna koysanız işe yaramaz mı beyfendi?

@erkan163 PTS plaka tanıma sistemi kurulabilir. plakayı okur kapı açılır. dert mert kalmaz ortada. 

Konu ESP ve ASR’ye gelmişken, geçen hafta yaşadığım şu durumda hangi sistem aktif çalışıyor? Sol ön lastiğin sağdan önce dönmeye başladığını görüyoruz. Araçta ESP tuşu var fakat hiç basmadım. Basmayınca aktif anlamına geliyor değil mi :)  Öğrenmeye devam. 

@SCC Hocam sizin araçta ASR ise yarıyor gözüküyor.

ASR : patinaj önleme

ESC=ESP=VSC ; Elektronik Denge kontrolü(Yanal savrulma, kayma onleyici)

Geri
Üst Alt