Otopark giriş çıkış sorunsalı

@SCC bu sistemler kontak açınca aktiftir. Tuşa basmak devre dışı bırakır. Ayrıca eğim ve zemine göre  olması gerektiği gibi çıkmış. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Patinajin esp ile ilgisi yok diye biliyorum.

Anti patinaj(patinaj önleme) : ASR = TCS:Çekiş kontrol sistemi
Tam kavrayamafığım konu, nekadar asr,edp,edc, ıcıbıcı diye saysakta tam bilmediğim sistemler demekki;) 

Asr miş aslında bu patinaj durumu, ozaman ben garajdan çıkarken esp yi kapatınca asr yi de kapatmış oluyorum.

@SCC @jamesdaugles @ogzogz  Kısaca Bizim araçlarda ASR var gözüküyor ama bana kalırsa var ile yok arası.

Bundan Önce Jetta  TDI DSG, ondan önce Volvo S60 D2 Powershift, ondan önce de Focus 1.6 TDCi Manuel vardı.

Golfe kadarkar, kış, buz, çamur demeden patinaj nedir bilmiyordum. Üstelik avm parkından çıkmak için önceki araçlarımda elfreni çekip tam sağ yada sol yaparak aracın önünü kaydırmak istediğimde de ASR/TCS kapatmadan olmuyordu yani patinaj çemiyordu.

Golf te ise ASR devrede olmasına rağmen Ünyede 10cm lik dümdüz karda kaldırmak için baya bir deneme yapmıştım. Gaza dokunmaya gelmiyor hemen patinaj. :(
Hiç sevemedim bu işi.

@SCC @jamesdaugles @ogzogz  Kısaca Bizim araçlarda ASR var gözüküyor ama bana kalırsa var ile yok arası.

Bundan Önce Jetta  TDI DSG, ondan önce Volvo S60 D2 Powershift, ondan önce de Focus 1.6 TDCi Manuel vardı.

Golfe kadarkar, kış, buz, çamur demeden patinaj nedir bilmiyordum. Üstelik avm parkından çıkmak için önceki araçlarımda elfreni çekip tam sağ yada sol yaparak aracın önünü kaydırmak istediğimde de ASR/TCS kapatmadan olmuyordu yani patinaj çemiyordu.

Golf te ise ASR devrede olmasına rağmen Ünyede 10cm lik dümdüz karda kaldırmak için baya bir deneme yapmıştım. Gaza dokunmaya gelmiyor hemen patinaj. :(
Hiç sevemedim bu işi.
Ünye’ li misin?

Niye o tarihlerde bulunuyorsunuz?
Alp hocam, arakadaşım dostum dediğim kişi o zaman oraya atandı. Dostumun eşi de hanımın dostu dolayısı ile her yeni yıla birlikte giriyoruz. Onlar Adana da iken de hep birlikteydik.

Şmdi 3 yıldır orada kalmayı 15 gün dolaylarına çıkardık. Yeğen Samsun da biraz da onda kalıyoruz. 1 taş 2 kuş.

15 yıldır ilk defa bu yıl pandemi engel oldu birlikteliğe.

Siz Ünyeli misiniz?

Alp hocam, arakadaşım dostum dediğim kişi o zaman oraya atandı. Dostumun eşi de hanımın dostu dolayısı ile her yeni yıla birlikte giriyoruz. Onlar Adana da iken de hep birlikteydik.

Şmdi 3 yıldır orada kalmayı 15 gün dolaylarına çıkardık. Yeğen Samsun da biraz da onda kalıyoruz. 1 taş 2 kuş.

15 yıldır ilk defa bu yıl pandemi engel oldu birlikteliğe.

Siz Ünyeli misiniz?
Ne güzel...

evet Ünye’liyim iki sene oldu gitmeyeli 

Ne güzel...

evet Ünye’liyim iki sene oldu gitmeyeli 
Çok güzel yer neden gitmiyorsunuz hocam.

Sadece içinden geçen yolda çok EDS var o kötü. Orada araba kullanırken kendimi acemi gibi hissediyorum.

Bu arada arada @jamesdaugles arkadaşın konuyuda sohbet odasına çevirdik.

Kusura bakmayın Kenan hocam.

Sadece içinden geçen yolda çok EDS var o kötü. Orada araba kullanırken kendimi acemi gibi hissediyorum.

Evet kendisinden özür dileriz. Konuyu baltaladık. 

@Alpyaman @Terms  😁 Özüre bile gerek yok, ne güzel samimi muhabbet ortamı gibi ne güzel oluyo. Hem benim derdimide çözdük gibi esp yi kapatarak çıkabiliyorum. İstediğiniz gibi Ünyeye gidip gelebilirsiniz 😁

Geri
Üst Alt