Otopark giriş çıkış sorunsalı

Gıcık yermiş, o kesin.

Binaya Yabancı, misafir yada arabasına yeni alışan birisi girerken muhakkak zorlanır. 

1) Araç hatchback, dönemeci bu kadar geniş almadan dönerseniz kurtarır. Tam sol yaptığınız fotoda sol tarafınızda hayli boşluk var. 

2) Esp kapatırsanız mazgala geldiğiniz yerde tam sol kırdığınız için araç patinaja düşer ve sola doğru kendisini çeker araç. (manuel el freni olsa daha rahat yapılırdı.) tabi bu önerilen bir yöntem değil, her gün oradan patinajla çıkmak lastiğe, aracı boş yere yıpratır. 

3) Patinajı engellemek için alttaki firmanın sunduğu benzer ürünleri oraya uygulayabilirsiniz. 

http://aksugrup.web.tr/Pagess/10/9/kaymaz-zemin-kaplamalari

Hiçbir kadın o otoparka girip çıkamaz. Ben erkek olarak bile zorlanırım. Mimarı bulmak lazım
Genelleme ise katılıyorum ustad

Hic bir kadin demiyelim 25 yillik arkadaşım var hayatım da onun gibi deli cesur ve tecrübelisini görmedim iğne deliğinden geçirir

Mercedes cla ile neler yapiyor her bindigimde adrenalin tavan bende

Genelleme ise katılıyorum ustad

Hic bir kadin demiyelim 25 yillik arkadaşım var hayatım da onun gibi deli cesur ve tecrübelisini görmedim iğne deliğinden geçirir

Mercedes cla ile neler yapiyor her bindigimde adrenalin tavan bende
Genelleme yaptım hocam. İstisna olabilir

Otopark dertleri arasında kumanda kaybolması oluyor bende. Bu kumanda işine bir çözüm var midir? 3 kez selektor Atınca vs. kumanda devreye girsin gibi çalışma yapılırmi acaba?

@erkan163 Etiket sistemi en kullanışlısı diye düşünmekteyim yeni sitelerin çoğunda kullanılmakta

@yer_ucagi_34 panjurlu kapılarda o sistem pek olmuyor sanırım, açılıp kapanan bariyere uygun sanki etiketli sistem. Bizde panjur ve bahçe kapısı var ikiside kumandalı 

@erkan163 İşimiz gereği bazen konut kapıları da yapıyoruz. Kumanda en hesaplı çözüm. HGS sistemi 4.000-5.000TL civarından başlar 8-10 civarrına kadar çıkabilir. Plaka tanımlama sistemi de yapılabilir ancak kameraların güneşi görmemesi ve kirlenmemesi gerekir. 

Ayrıca GSM modülü de var. Bu sistemde kumandalı sisteme eklenebilir. İçerisinde kontürlü bir hat takılıyor aynı cep telefonu gibi düşünün. kişilerinize de A isimli olarak kaydedin. O numarayı çaldırdığınızda dünyanın neresinde olursanız olun kapınız açılır.  100-200 dolar arası piyasada bulunabilir. o numara sadece apartman tarafından bilineceği için kumanda kayboldu düştü sıkıntılarına son verebilir. Bir de wireless ile cep telefonu uygulaması olanlar var. App indirip garajınızı kumandasız açabilrsiniz. 

Valla keşke benimde garajım olsa da böyle 85 manevrada çıkarsam arabayı, her akşam park yeri aramaktan, bulamayınca cezalı yere bırakmaktan ve ceza ödemekten, arabayı park ettiğim yerden kaldırmaya korkar oldum 😁

patinaj çekme durumunda espyi kapatmayı denediniz mi hocam,mutlaka faydası olacaktır.
ESP kapatıp çıkıyorum 3 gündür, patinaj çektiğinde gazı azaltıyorum rahat çıkmaya başladım,

Esp yide ne işe yarar diye google da epey aradım okudum, yeni bişeyler öğrendim sayende.

Esp 4 tekerin çekiş kontrolünü yaparken, hızla gidilen yolda savrulma vs gibi işlerde hayat kurtarıyor, bunu bir kere yaşamıştım, Ama pati çekmeyi engelleyen asr ile esp aynı özelliği açıp kapatıyor eski aracımda asr tuşu vardı kapatınca patinaj çekiyordu, ama bu esp yi kapatmak ilk kalkış anında, karda yokuşta araç tekerleri birbirinden farklı dönüşe sahip olunca, çekiişi kontrol etmeye çalıştıkça daha zorlaştırdığını öğrendim, ki garajdan çıkışım şimdi epey rahatladı.

(y)

öğrenmenin yaşı yok, teşekkürler.

@jamesdaugles Hocam bizim araçlarda ASR yani antipatinaj sistemi yokmu?

Şimdi anladım Jattada var Golf 7 de yok! İlginç.

Hele jettada karda vs çok rahat hareket ediyordum patinaj çektirmek istesemde çekmiyordu.

Golf te ise istemesemde az sert davransam hemen patinaj çekiyor. :(

Hele jettada karda vs çok rahat hareket ediyordum patinaj çektirmek istesemde çekmiyordu.

Bizim araçlarda ESP kapatılamıyor., sadece ASR kapatılabilir., Sadece Golf R ve Golf GTI 'larda ESP kapatılabiliyor

@Terms Asr var hocam,

ESP bozuyor işi, esp herbir tekeri ayrı ayrı kontrol ederken çekişi düşürüyor.

Esp yi kapatınca asr kapanmıyor diye biliyorum :D  belki buda yanlış çıkabilir :)

Hocam bizde Asr var ama en azından benim 1.5tsi da sadece adı vardı :)  

Yani Patinajı engellediğini görmedim, ben ne zamanki araca, gaz tepkilerine iyice alıştım ve lastikler de ilk alışma dönemini tamamladı işte o zaman patinaj çekmeyi bıraktım.

Ama tüm bu süreçten sonra yine de ASR açıkken gaza hafif yüklensem patinaj çekiyordu. 

Bizim araçlarda ESP kapatılamıyor., sadece ASR kapatılabilir., Sadece Golf R ve Golf GTI 'larda ESP kapatılabiliyor
20210414_201719.jpg

20210414_201930.jpg

Ali hocam VCDS ile bu şekillerde ayarlabiliyor ve tektek kapatılabiliyor

Geri
Üst Alt