Sarı Jeep Renegade Alınır mı?

Tesadüfün bu kadarı. Ablam da dün kırmızı bir Renegade 2020 model Limited Edition ilanını bana gösterdi. 1.6 Mjet motora sahip kazasız boyasız 295 istiyormuş. Araştırdım ve vazgeçirdim. Fiat 500'den farkı yok, yalıtım kötü, çok yakıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben 2020 modeline yolcu olarak binmiştim, konfor ve izolasyon olarak beğenmiştim. İç mekan kalitesi olarak Golf'ten geride ancak ovvv çok kötü rezalet alınmaz denecek durumda da değil. Crossover istiyorsanız alabilirsiniz bence pişman olmazsınız.

Edit: Renk bence güzel 0 alsam tercih edebilirdim, çok dinamik duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu marka, bu görünüm, bu yakışıklılık, bu fiyat... Bir şeylerde terslik var derken sebebini buldum: 4x2 :(  

Yağmurda, çamurda, karda, kışta düz bir sedan ya da HB'den farkı yok. 

Bu durumlarla ne kadar içli dışlısınız bilemiyorum fakat Ankara'da yağan bir karda "aşağıda Jeep'im var bana bir şey olmaz" diyemedikten sonra Jeep almanın bence bir anlamı yok.

4x4 olmaması bence markanın genlerine aykırı... Üzebilir.

@cevboz Renk güzel sarı siyah uyumu olmuş. İlanlarda renklere baktım füme ve değişik bir mavisi onlar güzel gerisi zaten siyah beyaz kırmızı bildiğimiz renkler. Rengi sorun etme içine sindiyse araç farklılık olur kaç kişi de sarı araba var. 

Gecen gün 4 gun sure ile 2020 model fiat 500x kiraladım. Arac geldiğinde 100 km deydi muhtemelen ilk kiralayan kisi bendim.

Yaklaşık 400 km kadar kullandim aracı. Ilk basta aracin motorunu anlayamadim sonra baktim ki yeni gelen 1.3 turbo benzinli motor. 150 hp gucu 6 ileri cift kavrama otomotik ile sunuyor.

Araba inanilmaz tarz duruyor. Dış görünüşü pahasının önünde diyebilirim. Fakat beni en cok etkileyen yeni 1.3 motoru araba inanilmaz yuruyor. Kickdownla kalkinca araba cok guzel uzuyor. Vites gecisleri de gayet guzel. B suv olmasina ragmen hacim gayet yeterli.

Fakat iyi yanlari sadece bu kadar. Yol tutusu golften bile geride ya da izmirin kotu asfalt kalitesi de bunda etkili midir bilemiyorum. Arabayi biraz performansli kullanimda önünü ve arkasini cok cabuk açıyor. Yalitim malesef 2020 araba icin kötü. Multimedya ve ana yol bilgisayarı cok karışık istedigin seyi istedigin yerde bulmak cok zor. Malzeme kalitesi golften baya geride. 

Ve sanirim en kötüsü yakit tuketimi inanilmaz yuksek. Araba cok guzel hızlandıgi icin hep performansli kullandim ama 200 km sehir disi (120yi gecmedim) ve 200 km sehir dışında ortalamam 10 litrenin altina inmedi. Yinede tuketim yuksek geldi.

Renegade ile 500x platform kardeşi. Ve JEEP in marka imaji cok daha iyi ve renegade in daha bir jip tarzinda durmasi 500x e gore avantajlari.

Golften renegade gecilir mi? Tarzı 1.6 multijet motoru otomatik sanzimani goz onune alinirsa bence gonul rahatlığıyla geçilir 

@cevboz renk belli ki sizi dusunduruyor. Ben olsam bu renk bir arac almam . Golfteki turnerik sariydi sanirim o renk guzel alinabilir derim .Ama bu bildigin taksi rengi. Ben yolda bu araci gorsem taksi diye el uzatirim sanirim. Bence almayin. 

Araca gelecek olursak arac tip ,tasarim oldukca guzel. Dusunulmeden alinabilecek bir arac . Ondeki jeep yazisi bile ben buradayim diyor. Araci hic dusunmeden alirdim ama bu rengi asla almazdim. 

Hocam öncelikle yaklaşık 9 ay civarı Jeep Renegade 1.6 Multijet motor manuel vites  Limited paket(En dolusu) araç sahibi oldum.

Aracımda cam tavan-deri döşeme-Koltuk ve direksiyon ısıtma-şerit takip-acil fren desteği gibi bol bol opsiyonlar mevcuttu. Öncelikle söylemem gerekirse tavan yüksekliği ve cam tavan oluşu aracı inanılmaz havadar ve ferah yapıyor.(Koltuklarım beyaz deri renkteydi bunun da etkisi vardı) ama malzeme kalitesi, yol ve rüzgar sesi konusunda bir o kadar zayıftı. Yakıt tüketimi ş.arası yaklaşık 6 litre civarlarındaydı. Yani tabi biraz da yaşam tarzıyla alakalı bir tercih olacaktır doğa sporlarını ve kamp yapmayı sevdiğinizi düşünüyorum o yönden sizin için yükseklik itibarıyla çok rahat olacaktır. 

@cevboz Bir tanıdığım da var kaza yaptı kapılarını sürttü 1 ay kapı değişimi için bekledi parçaları yurtdışından geldiği için. Genel olarak Fiat kalitesinde. Rengine bişey diyemem ama yolda görsem ilk olarak aklıma Dacia taksi gelir. Üzerine sticker ve logolar la güzelleştirilebilir. Birde araç 4 çeker olmaması büyük bir eksi. Satarken renginden dolayı sizi biraz üzebilir onun haricinde orta halli bir araç. Renk konusuna kafanızda sürekli soru işareti varsa almayın derim. Kazasız belasız sürüşler dileğimle.

Hocam renk konusunda alıcı illa ki bulunur, sizin beğenmeniz önemli.

Ama golften sonra bu aracı alırken konfordan biraz taviz vermeniz gerekecek. Sert plastik oranı da yüksek bir araç (B segmenti sonuçta). Ben de golf almadan önce bir ara baktım bu araçlara. Sizi kararsızlığa sürüklemek istemem ama aracın frenlemesinde bir sorun var. Aracın yüksek hızlardayken yapılan sert frenlerde (yapısının ve fren mekanizmasının sonucu olarak) arkası havalanıyor. Aşağıya bir link bıraktım inceleyebilirsiniz. Sakin kullanıcı iseniz çok sorun yaşamazsınız bence. Hayırlı olsun şimdiden...

Renk tam olarak icime sinmedi. Ilanlarda ayni ozelliklerde beyaz olan bi tanesi dikkatimi cekti eger golfume alici bulabilirsem onunla goruscem.

Frenle ilgili videolari daha oncesinde de gormustum ama son kullaniciyi fazla etkileyecegini zannetmiyorum. Malzeme kalitesi elbette golften kotu ama surus zevki acisindan golften geri kalmaz diye dusunuyorum. 

Mobilden girdigim icin herkesi etiketleyemiyorum ama hepinize yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Kafanizda soru isareti varsa almayin.

uc bes fazla verin istediginiz icinize sinen bi rengi alin.

Geri
Üst Alt