Donan Silecek Suyu

34 dakika önce, Recep Gül yazdı:

@PassificGolf7 Arka silecekle ilgili kısa bir video çektim. Konunun Netleşmesi açısından.

bian videoda bozuldu silecek diyeceksiniz sandim 😂 Bizim yüzümuzden is cikti dedim 😂😂  isin sakasi bi yana.. bir detayi farkettim. Siz arka cami silerken bir tik asagi alip o sekilde arka cami sildiriyorsunuz.. ben direkt bir tik yukaridayken ( oto silecek sensor aktif konum) geriyi sil yapinca suyu bir kez basip siliyor.. sanirim kacirdigim nokta bu...cok sagolun...zahmet verdim 👍

Allah kimsenin fiskiyesine zeval vermesin

IMG_3476.jpg

• Beğen
Tepkiler: e2e
Acaba bu ısıtmalı fıskiyelerden alsak elektrik bağlantısının nereye yapılacağı gibi bir bilgiye ulaşabilen olurmu ?  Çünkü bu fiskiyeyi takmak bişey değil ama elektriğini direk sigorta kutusundan bir yerden alamayız, bu durumda sürekli ısınması anlamına gelir. En mantıklısı arka cam resistansı hattına bağlanabilir, böylece arka cam ısıtıcısı aktif olduğunda  bu fiskiyelerde ısınır. Tabi en güzeli orjinalde elektriği nereden alıyor? 
@Zafersorunuzun cevabı aşağıda..

Bu silecek fıskiyelerinin ısıtıcılı yapılması çok zahmetli bişeye benzemiyor, aşağıda resimli olarak anlatılmış yabancı bir forumda.  tesisat kablosunu bulmak sıkıntı olabilir sadece, ısıtmalı su fıskiyeleri kolay bulunabilir.

https://www.golfmk7.com/forums/index.php?threads/heated-washer-jets.314963/

Pazartesi günü arkadaşın arabası bu donme muhabbeti yüzünden patladı 4 5 bin tl masraf çıkarttı. Çok dikkat etmek lazım 

Arkadaşlar herkese selamlar olsun. 2015 model comfortline golf 7 aracım var, aracımızda kış paketi bulunmadığı için ısıtmalı silecek suyumuz yok maalesef :)   bugün ankaradan kızılcahamama giderken silecek suyu donmuş. Shell Winter Screenwash Concentrate cam suyu koymuştum geçtiğimiz günlerde. Yolda iken servisin koyduğu silecek suyu donmuştu ve shell e girip bunu almıştım. Konsantire olmasına rağmen donmuş olan suyu açsın diye bakmadan koydum direk, bir süre sonra çözülmüştü, bugün yolda iken yine donmuş, ekleme yapmışlar. Burada 2 sorum var. Birisi böyle donması normal mi? İkinci sorum ise donduğu durumlarda denemek için silecek suyuna basmak herhangi bir zarar verir mi acaba?

@İlker34 hocam, sanıyorum ki açıkta olduğu için fıskiyelerin ucu dondu gibi, ama almış olduğum antifriz bayağı kaliteli bir ürün. Neden donduğunu anlamadım

Musa ustad

-30 yaziyor shell sitesinde siz kismi dolu kaba ilave edince donma derecesi değişmiş olabilir

Ben tamamen bosaltip hazir antifirizli cam suyu kullaniyorum araci kullanmıyorum belki benimde donmustur

Bidonda arttiysa buzluga koyup deneyin belki ürün sorunludur

@Musaaksoy Ben de Ankaradayım. aynı ürünü kullanıyorum. Boş hazneye yüzde 70 cam suyu yüzde 30 saf su karışımı yapıp koydum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta bugün sabah saat 7'de arabayı çalıştırdığımda bile donma yoktu. Çalıştırmadan önce fıskiyelere buz çözücü sıktım biraz sadece. Dediğiniz gibi fıskiyeler donmuş olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kış ayları gelmeden önce aşağıda linkini paylaştığım ürünü kullanıyorum silecek suyu olarak. Şimdiye kadar eksi derecelerde dahi hiç donma problemi ile karşılaşmadım. 

https://www.hepsiburada.com/wurth-konsantre-cam-suyu-plus-1000-ml-made-in-germany-02332840-pm-otev02332840
Çok güzel ürün. Shell kullanıyordum hem kokuyordu hem maviye boyuyordu. Würth kokusuz, boyasız ve donma derecesi daha düşük. 1 litreyi tamamen doldurup üzerini su ile tamamlıyorum, -13 dereceye kadar donma yaşamadım.

Geri
Üst Alt