Jump to content

Mobydick

Üye
 • İçerik sayısı

  132
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Mobydick Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Türker Yanık
 • Yaşadığım Yer
  Ankara
 • Özel yazı
  Golf 7 - 1.4 TSi - 125 Bg - DSG - Comfortline

Güncel Profil Ziyaretleri

871 profil görüntüleme
 1. Mobydick

  Golf 7 imden direksiyondan gelen gicirdama sesi

  @Fotoburak27 2016 model, 30.000 bakımında değişmişti.
 2. Mobydick

  Golf 7 imden direksiyondan gelen gicirdama sesi

  Merhaba, Aynı sıkıntı bende de oldu, direksiyon kutumu garantiden değiştirdiler. Dediklerine göre bu model yılında bazı serilerde kronik bir sorun.
 3. @forzaGilles bu konuda benim bildiğim iki tane düzgün makine var : https://www.liquimolyturkey.com/gear-tronic-otomatik-şanzıman-yağı-değiştirme-cihazı https://www.launch.com.tr/urun/launch-cat-501s/ https://www.liquimolyturkey.com/gear-tronic-otomatik-şanzıman-yağı-değiştirme-cihazı
 4. Tavisyem vakumlu sistemle yağ değişimi yapan bir serviste işlem yaptırmanız. Alttan boşalt üstten doldur şeklinde yapılan değişimde genelde şansızman içerisinde tortu kalabiliyor ve tam bir temizlik olmuyor. Vakumlu sistemlerle bu işlem çok daha sağlıklı yapılıyor bilginiz olsun.
 5. @batudinho18 Rodajı gayet dikkatli yapmıştım, benim sorunum 40.000'den sonra başladı ki bu km'de aynı sorunu yaşayan başka araçlar da var, muhtemelen kronik bir durum. Arabayı kapatmadan önce bir süre dinlendirmeye de daima dikkat ederim. Gerçi turbolu aracı zorlamadan kullandığınızda susturmadan önce 1.5 dakika dinlendirmeniz gerekmez, park öncesinde yarım dakika bile sakin kullandıysanız yağlama sitemi yeterince soğutma sağlamıştır.
 6. @salcek haftaya servide girecek, aklımda olsun, teşekkürler.
 7. @salcek mantıklı bir olsalık ancak benim aracımda bu kontroller yapıldı, malesef bir kaçak bulamadık.
 8. Mobydick

  Onlarda App-Connect Bizde Türk-Connect

  Bu konu böyle kaldı mı yoksa bir yere vardı mı ? Aradan 1 sene geçmiş, herhalde bu zamanda gerekli araç, cihaz ve vakit bir araya gelmiştir diye ümit ediyorum
 9. Replikanın her türlüsünden uzak durun ve google da replika jant ile yapılmış kaza fotograflarını tarayın derim. Tabi lisanlı yerli üretimler ile (CMS'nin VW'ye ürettiği jantlar gibi) replikayı karıştırmamak lazım. Can güvenliğiniz için uzak durun diyebilirim.
 10. Mobydick

  Aracımdan Gelen Zırıltı Sesi

  Nasıl bir izolasyon uygulaması ve tam olarak hanigi parça gözümde canlandıramadım. Görsel paylaşabilirseniz çok iyi olur.
 11. Mobydick

  Yetkili Servis Liqui Moly kabul etmiyor

  Yağ marka olarak gayet iyi ancak aldığınız yağın VW standartlarını sağladığından emin olun. Örneğin ben MOTUL kullanıyorum ve MOTUL'un her yağı VW standardını garanti etmiyor, sadece uygun olanı kullanıyorum. Aynı durum geçerli olabilir. Diğer yandan Ankarada DOĞUS ve ESKİHİSAR dışarıdan yağ kabul etmezken, AYDOĞANLAR faturası ile birlikte sisteme giriş yapıp kabul ediyor.
 12. Mobydick

  kaput filmi sararması hakkında

  hemen değiştirin derim, benzer bir durumdan dolayı arkadaşımın çamurlukları boyandı. Mümkünse STEK veya LLumar gibi kaliteli bir marka ile değiştirin.
 13. Mobydick

  Bp -Shell yakıt tüketimindeki efsane fark

  Petrol Ofisinin yakıtını da deneyin derim. Son aldığım depoda ciddi performans artışı hissettim. Motor sesimde ve tüketimim de gözle görülür bir artış olmadı. NOT : Uzun zamandır Shell kullanıyorum. Genel olarak memnunum ancak servisten aldığım geri dönüşler doğrultusunda gaz kelebeği civarında çokca kurum biriktiğini gördüm. Her yakıt markasının kendi kimyasalları farklı olduğundan kimisi gürültülü, kimisi ekonomik, kimi performanslı kimi de kurum vb. kalıntı bırakabiliyor. Sanırım bir kaç farklı markayı bildiğiniz benzin istasyonundan değişimli olarak kullanmak faydalı.
 14. Mobydick

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Sinyal kontrol etmedim ama muhtemelen benzer uyarıdır. Kapı açıkken "Hata:Servis!" gibi bir uyarı biraz fazla olur.
 15. Mobydick

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Sinyal giderken kapıyı açmadığıma göre bir yerde bir sıkıntı var
×
×
 • Yeni Oluştur...