Jump to content

Mobydick

Üye
 • İçerik sayısı

  232
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

159

Mobydick Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Türker Yanık
 • Yaşadığım Yer
  Ankara
 • Özel yazı
  Golf 7 - 1.4 TSi - 125 Bg - DSG - Comfortline

Güncel Profil Ziyaretleri

2022 profil görüntüleme
 1. Mobydick

  2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

  @forjust1day 2016 Golf 7'im var, silecek suyu haznesi beyaz, far yıkamam yok. Malzemeyi yakından incelemeden ve niteliğini bilmeden bence erken yorum olur. Belkide inceltilerek daha dayanıklı bir ürün de çıkartmöış olabilirler. Golf 6'dan sonra 7 bile bana bir çok açıdan ucuzlatılmış geldi, en azından izolasyon bence gittikçe zayıflıyor.
 2. Mobydick

  Çinli cihaz dil sorunu

  Umarım cihazın Almanca dil bilgilerine Türkçe yazmamışlardır. Çinden gelen cihazlarda genelde İngizlice ve Çince dışında dil yüklenmiyor (kapasite ile ilgili olduğunu söylemişlerdi). Cihazın Çince dil bilgileri Türkçe ile değiştirildiğinde hayalet ekranlarda uyku sonrası genelde kendiliğinden Çince'ye dönüyor. Yakın zamana kadar çözümü yoktu, yeni bir yazılım vs olayı var mı bilmiyorum.
 3. Mobydick

  XDS ; ESCSPORT ; ALARM KODLAMASI

  @emrekoc01 Ön balatalar biraz vaktindn erken bitebilir, başka bir zararı olduğunu düşünmüyorum
 4. Mobydick

  DSG Arızası mı?

  Sanırım hidrolik pompasında bir sorun var ve DSG de sık karşılaşılan ciddi bir durum. Daha fazla kullanmadan gösterseniz iyi olur, zaten hassas bir mekanik, yağlamada bir kusur olursa çok daha büyük masraflar çıkartabilir.
 5. Mobydick

  Ankara <> Niğde Otoyolu

  Geçen hafta Gölbaşı Çevreyolu'ndan girerek İskenderun'a kadar tüm yolu geçtim. Öncelikle yol üzerinde tuvalet ihtiyacı dahi karşılayabileeğiniz açık tesis yoktu. Mutlaka deponuzu doldurup otobana öyle girin. Yol Kaman sapağına kadar açık, oradan sizi Tuz Gölü Dinlenme Tesislerinin olduğu Konya Yolu bağlantısına indiriyor (oldukça yakın bir yerden bağlanıyor). Sonra Aksaray'a devam ediyorsunuz ve isterseniz Aksaray Merkezden Kuzeye doğru yaklaşık bir 30 KM giderek yeniden otoyola bağlanıyorsunuz (bu yol Niğde'ye doğru gidiyor ve Ulukışla'dan gelen mevcut yol ile birleşiyor) veya Ulu
 6. Mobydick

  1.2 TSİ GOLF SPOR YAY

  Fotograftan pek anlaşılamayabilir ancak önler 1 parmak arkalar yaklaşık 1.5-2 parmak kadar çamurluk ile mesafeli.
 7. Mobydick

  1.2 TSİ GOLF SPOR YAY

  @MuratS1 35 benim işimi fazlaca gördü, şu an 1 parmak gibi gayet makul bir boşluk var. 45 ile muhtemelen lastik ya çamurluğun altına girer yada tam sıfır olur ki benim hoşuma giden bir görüntü değil, tercih meselesi.
 8. Mobydick

  1.2 TSİ GOLF SPOR YAY

  35mm ön 30mm arkayı düşürüyor olması lazım. Bu arada benim araç 1.4 TSi ama sanırım aynı model 1.2 ile de uyumluydu. yine sitesinden kontrol etmek lazım, aks ağırlıklarına göre farklılık gösteriyor. 0 507 510 52 59 - Mert Bey, selamımı iletin yardımcı olur.
 9. Mobydick

  1.2 TSİ GOLF SPOR YAY

  Eibach kullanıyorum, konfordan önemli bir kayıp olmadan yol tutuşum belirgin ölçüde arttı, ben çok memnunum.
 10. Mobydick

  Arka balata bitti bitiyor🤔

  XDS zaten hep var, sadece kademesi/kademeleri (3 kademe diye hatırlıyorum yanılıyor olabilirim) ayarlanarak daha sert hale getirilebiliyor. Ne kadar etkinleştirilirse o kadar fazla devreye gireceğinden ön balataları etkisi artar ancak eş zamanlı olarak ESC ile birlikte çalışıp arka balataları da daha sık tetikliyo olabilir, arka ile kısmından tam emin değilim.
 11. Mobydick

  Arka balata bitti bitiyor🤔

  XDS diferansiyle kilidi ve ön fren balatalarını çalıştırır. Araçlarımız önden çekişli olduğu için XDS'in arka ile ilgisi yok, arkaları kontrol eden ESC'dir. Yanlış bilmiyorsam XDS 2 veya 3 kademe ayarlanabiliyor. Yüksek kademede yani hassasiyet arttığında fren sistemi aracı mümkün olduğunca yolda tutmak için ön frenleri daha sık kullanıyor, bu da balataların ömrünü kısaltıyor. Tabi burada sürüş karakteri çok önemli, araba çok sakin kullanan biri için XDS sık devreye girmez. Sert kullananlar daha doğrusu viraj kasanlar için kesinlikle çok iyi bir yardımcı, kafadan kayma konusunu bü
 12. Mobydick

  Arka balata bitti bitiyor🤔

  Aracım 97.000'de sadece 1 kez ön balata değişti (60.000'de). Mesai saatlerim nedeniyle dur-kalk trafiğe neredeyse girmiyorum, muhtemelen trafik yoğunluğuna bağlı olarak farklı kilometrelerde değişim ihtiyaçları olmuş.
 13. Mobydick

  spacer tavsiyesi hk.

  jantınızın offset değerine göre ölçü almalızısınız. Genel ölçüler bir çok araca uyar ancak jant durumu değiştirebiliyor.
 14. Mobydick

  Golf 7 Jant Seçimi!!

  @HSolak Hocam bütçeniz el verene kadar bekleyin, orijinal/OEM jant kullanın derim. Görüntü güzelleşecek diye güvenlikten ödün vermeyin.
 15. 3 sezon Nokian WR D4 kullandım (205/55/16). Kar ve ıslak zeminde gerçekten çok iyi, kuru zeminde de bir sıkıntı hissetmedim. Bence fiyatına göre son derece güvenilir bir lastik. Tek eksiği (yazlık olanlarda da benzer durum var) diş aralıkları henüz 4-5mm iken bile dişlerde parçalanma, yırtılma vs olabiliyor. Kötü yol koşullarına dayanıklı bir lastik değil ve parçalanma, kopma biraz sık görülüyor. Bu sene Alpin 6 aldımi, henüz kar düşmedi ancak kuru ve ıslak performansına hasta oldum. Nokian'a göre lastik sesi çok çok az daha fazla geliyor gibi fakat özellikle şu ayna g
×
×
 • Yeni Oluştur...