Jump to content

Mobydick

Üye
 • İçerik sayısı

  175
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

106

Mobydick Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Türker Yanık
 • Yaşadığım Yer
  Ankara
 • Özel yazı
  Golf 7 - 1.4 TSi - 125 Bg - DSG - Comfortline

Güncel Profil Ziyaretleri

1656 profil görüntüleme
 1. @Cvtats Ben de aynı yolda ilerliyorum. 40.000 km'de başladı, yarın 90.000 bakımına giricem ve soprun devam ediyor. Bence sorun motroda değil, motor şasi bağlantısında bir süre sonra oluşan oturmayla ilgili. Bazıları için rahatsız edici olmayabilir ama benim yan koltuğumda oturan herkes bu titremeyi fark ediyor, araba konusunda en alakasız kişinin bile dikkatini çekiyor. Sadece son dönem kullandığım Motul Octane Booster sonrası hafiflediğini farkettim. Belki de bu motorların oktan hassasiyeti yüksektir ve Türkiye'deki benzin kalitesinden dolayı bir süre sonra sapıtıyorlardır. Ankara'daki Doğuş Çankaya hariç tüm servislere gittim, yarın da Doğuş Çankaya'da deneyeceğim. Daha önce kapak açılıp kurum temizliği yapıldı, gaz kelebeği temizlendi ama volant, bobin vs değişimi olmadı.
 2. Hocam misfire ateşleme hatası, bobin veya buji kaynaklı olması muhtemeldir ve bilgisayara bağlayınca hemen ortaya çıkar. Bizim araçlarımızda herhangi bir hata kodu görübmüyor, asıl sıkıntı da burada zaten.
 3. Merhaba hangi servise gittiniz?
 4. Mobydick

  Cam filmi hakkında

  ben arabayı alırken oraya yaptırmıştım, bir seneye kalmadan hava kabarcıkları oluşmaya başladı bilginiz olsun. Genelde o tip yerlerde işçilik biraz baştan savma olabiliyor, aynı yerde sermaik kaplama (adı seramik ama ne kapladıkları belli değil) gibi işlemler de tek elden yürütüldüğü için herhangi bir konuda gerçekten ustalık/uzmanlık oluşmuyor. Bence gerçek işi bu olan yerlere başvurun. Llumar için İskitler tarafında iyi bir bayi var, adamlar sabahtan akşama kadar film yapıyorlar hemde yetkili Llumar dağıtıcısı. Bu arada lafım Automaster'a değil, tüm bu şekilde servis içinde iş yapan yerlere, çoğunun malzemesinin ne olduğu bile belli değil, kaplama yapılırken görmüyorsunuz, size 3M kutusu gösterip camlara röntgen filmi bile çekebilirler.
 5. Mobydick

  Vogland veya Eibach Yay 3.5cm

  Ön 35mm arka 30mm Eibach yay ve 17" jantlar ile görüntü bu. Arkalarda 15mm spacer var, önlerde yok ama 7,5-10 mm kötü olmaz Yol tutuşu ve sürüş hissiyatı çok belirgin şekilde değişti. Sadece virajlara girerken değil, yüksek süratte arabanın yola oturuşu ve güvenli gidiş hisi ciddi oranda arttı. Eğer sürekli bagajınız dolu ve kalabalık şekilde gezmiyorsanız, arabanın alçalması önemli bir dez avantaj olmayacaktır. Bu nedenle verdiği keyfe kesin değer.
 6. Mobydick

  Vogland veya Eibach Yay 3.5cm

  Hayır, 40mm den sonra spor yay öneriliyor.
 7. Mobydick

  Vogland veya Eibach Yay 3.5cm

  İkinci ellerde dikkatli olun, özellikle sarı sitede orjinalliği şüpheli bolca ürün var. Bütçeniz el veriyorsa 300-400 fala verin sıfır ürün alın derim. Ben yakın zamanda 35-30 Eibach aldım, yol tutuşu çağ atladı, 16 dan 17 jnta geçmeme rağmen spor yaydan kaynaklı konfor beklediğimden çok daha iyi durumda. Bunda yayın markasının da çok etkisi var, Vogtland Eibach kadar esnemiyor, biraz daha sert ve gıcırdama yapabiliyor aklınızda olsun. Sıfıt ürün için özelden yazarsanız iletişim verebilirim.
 8. Mobydick

  Golf 7 Kapı Yalıtım Uygulaması

  Gayet faydalı bir konu başlığı olmuş, araştırmalarınızı paylaştığınız için de teşekkürler. Ben aracı aldığımda komple pütür (Würth) yaptırmıştım. Hissedilir bir fark olmuştu ancak zaman içerisinde etkisini kaybetmiş olabilir. Özellikle tekerlek sesi bu arabadan (Golf 7) beklenmeyecek kadar fazla geliyor. Halbuki dış sesler genel olarak gayet düşük seviyede. Özellikle davlumbazlar, çamurluk - kapı birleşimleri ve bagaj kısmına yoğunlaşmak gerekiyor. Kapı çevrelerinde fitil ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ancak hem kapı ayarlarının yapılmış olması hem de fitillerin silikon sprey ile tazelenmesi ekstra faydalı olacaktır. Uygulama sonuçlarını merakla bekliyoruz.
 9. Mobydick

  3.5 cm Vogtland veya Eibach

  Ben aracımı 2016'da 2 yıl uzatma garantili aldım, her türlü bakımını serviste yaptırıyorum. Servis dışındaki tüm işlerimi de 2CR Ankara yapar. İşçilikleri güvenilirdir ve gerçekten bu tür montajın ürünü aldığınız yerde yapılması mutlaka maddi açıdan da tasarruflu olacaktır.
 10. Mobydick

  3.5 cm Vogtland veya Eibach

  Konfor açısından Vogtland yerine Eibach öneririm, hem aracın ön arka basıklığını değiştirmeden eşit alçaltıyor hem de mevcut konforu pek bozmadan toklaştırıyor. Özellikle Ankara'da yaşayanlar için "2CR Ankara" ile irtibata geçmenizi öneririm, hem DP Tuning bayilikleri var yani sitede stokta ne varsa getirirler ve bir miktar indirim alma şansınız olur hem de aynı yerde monte ettirip işinizi tek seferde çözersiniz. Meraklısı için O.Z. jantlarının bayiliği ve spacer tedarikleri de var.
 11. Mobydick

  3.5 cm Vogtland veya Eibach

  Geçtiğimiz hafta 1.500 TL'ye almıştım ama güncel fiyatını bilmiyorum, dövize bağlı olduğu için değişiyor olabilir.
 12. Mobydick

  Golf 7 Spor Yay

  Ben daha yeni Eibach aldım önler 35 arkalar 30mm düşürüyor. Yol tutuşu çok belirgin şekilde artıyor, arabaya daha spor ve agresif görünüm katıyor. Konfor anlamında çok az bir kayıp oldu, hatta araba toklaştı. Çukur ve tümseklerden geçerken daha az salınım olduğu için darbe emişi daha tok hissettiriyor. Eğer virajlarda biraz daha güvenli döneyim, karakteri biraz daha spor ve sağa sola az yatsın diyorsanız kesinlikle değer. Voglant denemedim ama bir çok yerde daha sert olduğu ve kimi zaman ses yapabildiği yazıyordu, cesaret edemedim. Bu arada ben 16 Dover'dan 17 O.Z. Racing'e geçtim, yani yay takmadan bile konfor kaybım oldu ancak totalde beklediğimin çok altında kayıp hissettim.
 13. Mobydick

  3.5 cm Vogtland veya Eibach

  Var, Ankara-Şaşmaz'dalar
 14. Mobydick

  3.5 cm Vogtland veya Eibach

  0 507 510 52 59 Mert Bey'i arayın ve selamımı söyleyin. Pazartesi günü Golf 7 1.4 TSi aracıma 35-30 Eibach takdırdım, her türlü yayı temin ederler.
 15. Mobydick

  Golf 7 midline plus vag com

  VAG grubunda kodlama konusunda Ankara'da bildiğim en iyi isim Ali Delen.
×
×
 • Yeni Oluştur...