Jump to content

Mobydick

Üye
 • İçerik sayısı

  121
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Mobydick Hakkında

 • Derece
  Katılımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Türker Yanık
 • Yaşadığım Yer
  Ankara
 • Özel yazı
  Golf 7 - 1.4 TSi - 125 Bg - DSG - Comfortline

Güncel Profil Ziyaretleri

733 profil görüntüleme
 1. Mobydick

  kaput filmi sararması hakkında

  hemen değiştirin derim, benzer bir durumdan dolayı arkadaşımın çamurlukları boyandı. Mümkünse STEK veya LLumar gibi kaliteli bir marka ile değiştirin.
 2. Mobydick

  Bp -Shell yakıt tüketimindeki efsane fark

  Petrol Ofisinin yakıtını da deneyin derim. Son aldığım depoda ciddi performans artışı hissettim. Motor sesimde ve tüketimim de gözle görülür bir artış olmadı. NOT : Uzun zamandır Shell kullanıyorum. Genel olarak memnunum ancak servisten aldığım geri dönüşler doğrultusunda gaz kelebeği civarında çokca kurum biriktiğini gördüm. Her yakıt markasının kendi kimyasalları farklı olduğundan kimisi gürültülü, kimisi ekonomik, kimi performanslı kimi de kurum vb. kalıntı bırakabiliyor. Sanırım bir kaç farklı markayı bildiğiniz benzin istasyonundan değişimli olarak kullanmak faydalı.
 3. Mobydick

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Sinyal kontrol etmedim ama muhtemelen benzer uyarıdır. Kapı açıkken "Hata:Servis!" gibi bir uyarı biraz fazla olur.
 4. Mobydick

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Sinyal giderken kapıyı açmadığıma göre bir yerde bir sıkıntı var
 5. Mobydick

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Hata mesajı bu şekilde. Genelde hemen kayboluyor ama 1 kez uzun kaldı ben de çekme fırsatı buldum.
 6. Mobydick

  Lastik değişim zamanı -- foto içerir --

  @bf417 Kışlık Nokian WR D4 kullanyorum, yazlık için ise eLine 2 var. İnanılmaz memnunum, özellikle ıslak kuru yol tutuşu ve frenleme açısından mükemmel diyebilirim. Yıpranma açısından standart lastikler öylre aşırı dayanıklı değiller anacak yumuşak hamurlu olmalarına rağmen çok kolay da eskimiyorlar. Yaklaşık 20.000 km'dir kullanıyorum, bulabilirseniz eLine2 veya Z-Line kesinlikle tavsiye ederim. Genelde fiyatları 400 TL civarı seyrediyor ve performans olarak Michelin veya Goodyear'dan aşağı kalır bir yanları olduğunu düşünmüyorum. altu üstü standart binek arabamız var, 200bg üzeri spor araba havasına girmeye gerek olduğunu düşünmüyorum yukarıda adı geçen birçok lastik bence gereğinden fazla paraya gereğinden fazla sportif karakter içeriyor.
 7. Mobydick

  ÖN CAMA TAŞ GELDİ :(

  hemen camın hasarlı yerine bant yapıştırın, içinde toz, kum vs kaçmasın. Ondan sonra carglass gibi yerlerde yapılan uygulama baya başarılı oluyor. Eğer göz hizasında değilse kolay kolay farketmesiniz. Zorunlu kalmadıkça camın değiştirilmesi taraftarı değilim, ustalık isteyen bir işçilik, bazen daha büyük sıkıntılara yol açabiliyor.
 8. peki burada aşınan veya zayıflayan parça motorun orta aşağıdaki kulağı ile travers arasında bağlantı diyebiliyorsak, bunların değişimini talep etwsek doğrudan çözmezmiyiz. Çünkü garip bir şekilde bu titreme hadisesi ortalama 40.000km civarlarında başlıyor tüm araçlarda. Muhtemelen parçanın dayanımı bu kadar.
 9. Öncelikle bilgi için teşekkürler. Bu baya karışık bir işleme beniyor yani bunu ustaya anlatınca ne cevap verecek bilmiyorum. Servise bir soralım bakalım ne diyecekler
 10. @Alptug_gunes Herkes merakla sizden gelecek yanıtı bekliyor
 11. Servise bunu sorduğumda çözüm olarak devir yükseltmeyi uygulamadıklarını ilettiler, rölanti devrim olması gerektiği gibiymiş. Zaten kaputu açıp motoru iyice dinlediğinizde bir aritmi farkediyorsunuz. Yani sürekli bir düzensizlik yok, arada bir hafif tekliyor gibi.
 12. 2 yıl boyunca Shell V Power kullandım, enjektör temizleyici (Motul) de kullandım. Opet, BP, Po farklı zamanlarda hepsini denedim.
 13. @emrekk bujilere hem bakıldı hem de 60.000 de değiştiler. bilgisayara bağlayınca belirgin bir sıkıntı göremedik.
 14. @calik O2 sensörü değil de onun ısıtıcı devresi hata verdi. Zaten bu ikisi birbirine çok karıştırılmış, sensörün değişimi işe yaramıyor (muhtemelen bizim araçlarda ısıtıcı devre sensör ile birleşik değil).
 15. Az önce araca OBD üzerinden bir cihaz bağladım ve hata kodları araştırdım. İlk defa bu konuyla ilgil bir hata kodu buldum. Daha önce hiç bir servis ve cihazda hata kodu çıkmamıştı. "Oxygen Sensor Heater Low Voltage" diye bir hata. Araştırdığım kadarı ile sorun oksijen sensöründe değil, onu ısıtan ısıtıcının elektrik devresinde. Bu parçanın arızası genelde hava/yakıt karışımında sorunlar ile kendini gösteiyormu. Bende böyle bir sıkıntı olmadı ancak belirtilerden biri de "sertrölanti". Titremenin kaynağı bu olabilir, servis ile görüşüp bir buna bakmalarını bir de bobinleri değiştirmelerini isteyeceğim.
×
×
 • Yeni Oluştur...