Gönlümüzün efendisi 1.5tsi 150bg gitti, yerine geldi aslan parçası 1.6 puretech 180bg :)

Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın.

Nicki de pürtek olarak değiştirecek misiniz?  :D

Bu arada pevgeot beni kalite anlaminda sasirtti bi golf gibi kesinlikle degil ama bence yaklasmis.ozellikle koltiklarini cok begendim.octavia nin 350binden satildigini dusinursek bu paralara bence 3008 iyi

@33hasan33 Çok teşekkürler.

@41HU367 Çok teşekkürler, ilerleyen günlerde yakıt verisini de paylaşırım başlık altında. Test aracı olmasından mütevelli o kadar yüksektir. Ben 1.5tsi 26-28km/h ortalama hızda 8.4lt ortalama yakıyorum. (son birkaç aydır gittiğim güzergah dur kalk trafik) bunda da umarım 10lt ortalamayı geçmem. Güvendiğim konu aracın aslında göründüğü kadar ağır olmaması, sanırım 1400kg.

Octavia konusunda diyebileceğim başarısız bir lansman, leon un 231k dan girdiği piyasaya octavia 300 küsürlerden giriş yaptı ve kuvvetle muhtemel satamayacak. Daha golf de gelince mart ayında, o vakit işi daha zor. Fiyat indirimi kapıdadır octavia için. 

Bu arada yeni octavia da bindim, benim mk7.5 ve 3008 den iç mekan ve kalite olarak geride.. 

@Kysr038Çok teşekkürler hocam, Püyurtek geyiğini sağolsun @Termshocamız da yaptı. Gerekiyorsa ve bu denli mahalle baskısı varsa nick değiştiririz  :p

@metinkarÇok Teşekkürler abi. Ev işi ortasına araç sıkıştı sorma  :)

@Baho_34 Çok teşekkür ederim. Cümleten kazasız belasız inşallah.

@forzaGilles Çok teşekkürler hocam. Senin gibi yürüyen ansiklopedi bir arkadaşı peugeot markasında bulmak maalesef zor olacak  :)

@NegatiweÇok teşekkürler hocam. Atlantik mavi maalesef bu araçta yokmuş, Tungtenci arkadaşlara pas attık haliyle.. :D

Ha birde aracın naylonları sökülmeden teslim istedim, ne golfde ne de 3008 de başarılı olamadık. İki tarafta söz birliği yapmış gibi "Artık araçlar öyle gelmiyor, sadece sürücü koltuğu poşeti ve media ekran jelatinli" diye kandırdılar  :)  Hocam sizden bu konuda bir ders almak lazım  :D
ST benim arkadaşımdı hocam, o da olmaz dedi ilk başta ilk defa sıfır araç almıyorsun yapma demişti. Bende demiştim ruh hastasıyım poşet için alıyorum bu aracı yoksa ikinci el alacaktım demiştim.

@tiesay hayırlı olsun bizde de ikinci araç olarak 3008 Active Prime Drive Edition var. 180bg eat8 1.6 puretech. Biz baya memnun kaldık tek sıkıntısı vag grubu gibi kolay retrofit olmuyor sanırım. Örneğin bizim araçta ACC var ama serit değiştirme yok. Şimdi bunu eklemeye kalksak baya bir is gibi görünüyor. O zaman tiguan ile çok kiyasladim ancak sürüş zevki olarak 3008 bana çok çok faklı gelmişti. O boyutlara rağmen çok güzel tepkiler veriyor özellikle hızlı girilen virajlarda (y)

Hayırlı olsun Erinç hocam tekerinize taş değmesin güzel günlerde binin  :masallah:

Moderatör tarafında düzenlendi:
@vsoner  ben yalnız bırakmam hocam sizi🙂 Yıllık yaptığım kmnin yüzde 90ı şehir ici ve hep kısa mesafe. Sedan aractan gectim ve son iki aracım golf. Benim icin esas olan sürüş kolaylığı, ic mekan kalite ve kullanışlığı,  yakıt  ve yıllık maliyet. Kriterlerime tam uyduğu icin bu ikinci golfüm🙂

Suv lara ben de çok merak salmıştım bir ara ama o kıvrak sürüşü tam anlamıyla sürdüğüm araclarda bulamadım. Qashqai, Tuscon, Crv ve 3008  kullandım. İçlerinde benim tarzıma en cok uyan 3008di.

Qahqai sürüş hissi  ic hacim ve malzeme kalitesi geride , Crv ic hacim olarak hepsinden iyi ama aracın burnunu saga sola sokarken epey zorlandım.Tuscon daha iyiydi ama benzinli yakıt tüketimi ocak söndürür. 3008 hb  tarzına en yakın sürüşü olandı ama ic mekan benim gibi sadelik isteyene hitap etmiyor.

Golf ile aynı kalitede Suv üretilmesi gerektiginde o aracın 1500kg üzerine çıkması ve artan rüzgar direnci ile daha yüksek yakıt tüketimi demek. Suv icin beni cezbeden araca inip binme kolaylığı .

@tiesay hocama hayırlı olsun güzel secim. Allah tekerine taş değdirmesin   

@e2eÇok teşekkürler hocam. Evet retrofit olayı hayli sınırlı görünüyor.

@Yehanoha Çok teşekkürler hocam, hep beraber kazasız belasız kullanalım inşallah. 

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.Benim kafama takılan bu otomobil firmaları araclari birkaç cm yükseltip biraz şekil şemal koyup Suv diye satmiyorlarmi onu anlayamıyorum... Tamamen satış stratejisi olarak yorumluyorum...Çoğu suv 4 çeker değil arazi kabiliyeti 4 ceker olmadığı sürece yok...Ben olsam kesinlikle Golften Pejoya gecmezdim...Tabiki bu benim kendi düşüncem...

@vsoner Çok teşekkürler hocam. Her canlı birgün SUV u tadacaktır :p

@KingslayerGolf hatchback hocam? Ben de aksine sedan aracı çok kullanışsız buluyorum, o yüzden golf tercih etmiştim. 

@guvenc Çok teşekkürler ederim.

@Akif Nalca Çok teşekkür ederim hocam. Sürüş kolaylığı olarak golf den indiğimde en ufak bir adaptasyon sorunu yaşamadım, hem de hayatımda ilk defa SUV sürdüm. Aksine ufak direksiyon ve otomatik vitesin dsg den daha erken kavraması sayesinde trafikte daha kıvrak davranabiliyorum. Qashqai 2021 model full araca yolcu koltuğuna oturdum, kalite ve hissiyat olarak bana da çok zayıf geldi. Sanıyorum Avrupa araçlar sonrası japon araçlara alışmak gerekiyor. 

@fanajal Teşekkür ederim.

Günümüzde SUV araçlar arazi amaçlı değil tabi, bu konuda beklentiye girmek üzer. Yine de yerden yükseklik konusunda hatchback araçlara oranla hafif arazilerde daha kullanışlı. 

C SUV araçlar ilk mesajımda saydığım avantajlar nedeniyle tercih ediliyor diye düşünüyorum. 

Geri
Üst Alt