KAZAA!! Tahmini hasar ne çıkar??

Hocam geçmiş olsun.

Bence aracınızı Önerler yolu üzerindeki oto galerilerin olduğu sitede göçükçü İsmail Usta var ona bir gösterin derim. O zaten ne kadar düzelir nasıl olur diye söyleyecektir. Bence kapıyı en azından değiştirmenize gerek kalmadan halledebilir gibi duruyor. Aracı gitmeden güzelce bir yıkayıp temizleyin aracın üzerindeki boya transferleri temizlensin güzelce. Sonra bir aracınızı gösterin telefonu bende var isterseniz gönderebilirim ama görmeden tam net konuşamaz. Biz arkadaşımla iki araç götürdük çok temiz işçilik çıkardılar, tavsiye ederim..

@forlifeçok  tesekkür ederim özellikle direksiyon merkezi konusunun üzerinde durucam. Kontrol edilmesini icin servisi sıkıştırıcam. Tekerlek yön degistircek kadar darbe aldiysa ben ilk günkü gibi kalıcagını düşünmüyorum pek zaten.

@KaiZeN teşekkür ederim ilginiz için ama araç servise teslim edildi bugün. Sigorta şirketi ile temasa geçip ikame araç bile teslim aldım. Mecburen artık yetkili servisin işleyişine göre hareket edicem.

@forlifeçok  tesekkür ederim özellikle direksiyon merkezi konusunun üzerinde durucam. Kontrol edilmesini icin servisi sıkıştırıcam. Tekerlek yön degistircek kadar darbe aldiysa ben ilk günkü gibi kalıcagını düşünmüyorum pek zaten.
Bahsettiğim kazada araçta boya gerektirecek bir durum bile yoktu jant dahil çiziksizdi fakat direksiyon merkezinde ince bir çatlak vardı. Değişim gerektiğiniz söylediklerinde inanmadık acaba sigorta şirketinden para almak için mi yapıyorlar diye düşündük ama servis videosunu da çekmişti hasarın onu gördüğümüzde iyi ki dışarıda değil serviste yaptırmışız dedik. Rot ölçüm sonucu raporunu da istemenizde fayda var aracı alırken. Tekrar geçmiş olsun.

Bahsettiğim kazada araçta boya gerektirecek bir durum bile yoktu jant dahil çiziksizdi fakat direksiyon merkezinde ince bir çatlak vardı. Değişim gerektiğiniz söylediklerinde inanmadık acaba sigorta şirketinden para almak için mi yapıyorlar diye düşündük ama servis videosunu da çekmişti hasarın onu gördüğümüzde iyi ki dışarıda değil serviste yaptırmışız dedik. Rot ölçüm sonucu raporunu da istemenizde fayda var aracı alırken. Tekrar geçmiş olsun.
Rot ölçüm raporu veren servis hangisi? Öyle bir yetkili servis mi varmış ,? Ben fren testine sokamadım aracımı eskişehir yetkili serviste, test aleti yokmuş...gerek duymuyorlarmış, aracımı ani frenlemede sağa atıyor şikayetiyle gittim sonuç sıfır bulamadılar, sök takçı bunlar. Ama en kötü servis park sensörünü plastik kelepçeyle tutturan sözüm ona sanayi ustasından iyidir.( İşini hakkıyla yapan ama benim bulamadığım ustaları tenzih ederim) isterse ağır hasar kaydı çıkarsınlar tövbeliyim servisten başkasına dokundurtmam. En azından sökülen takılan belli.

@Fightforus geçmiş olsun büyük ihtimal camı buhar ya da buzluydu tampon deminin köşesiyle  hızlı vurmuştur. Aracınız yerine yaya falan olsaymış sonucunu düşünmek bile istemiyorum.

@bf417 araç onarımı Avek'te yapıldı. Rot ayar cihazı vardı serviste. Aracın servise girdiğinde de rot ölçümü yapıldı onarımdan sonra da. Teslim alırken girişte ve çıkıştaki ölçüm sonuçlarını talep ettiğimizde bizimle paylaştılar. Ben kendi aracımın bakımlarını Doğuş Kartal'da yaptırıyorum orada da girişte rot ölçümü yapılıyor eğer ayarı bozuksa ücreti karşılığında ayarını yapıyorlar. 

Geçmiş olsun öncelikle.

Değer kaybı için;

****KARAYOLLARI ZORUNLU MALİ SİGORTASI GENEL ŞARTLARI EK 1- DEĞER KAYIPLARI HESAPLAMASININ 2. TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER BAŞLIĞININ 1) SAYILI BENDİNDE ; MİNİ ONARIM İLE GİDERİLEBİLEN BASİT KAPORTA, PLASTİK TAMPON/PARÇA ONARIMLARI, CAM, RADYO,/TEYP, LASTİK, HAVA YASTIĞI,JANT, MEKANİK, ELEKTRİK, ELEKTRONİK VE DÖŞEME AKSAMI HASARLARININ DEĞER KAYBI TEMİNAT KAPSAMI DIŞINDA OLDUĞU BELİRTİLDİĞİNDEN, SÖZ KONUSU PARÇALAR DEĞER KAYBI HESAPLAMASINDA DİKKATE ALINMAMIŞTIR.

...

@Fightforus hocam çok geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin diyelim

birinci anlamadığım vuran belli olduğu halde neden kaskonuzu ortaya atıyorsunuz?

ikincisi benım maslakta göçükcü arkadaşım var tutanakla gittiğiniz de aynı servis ve ustanın yaptığı gibi yapar cepten para gitmez vuran tarafın sigortasından alır.

@ogzogz çarpan araç peugeot bipper tepee.  Arka tampon pilastik siyah. Sanarsınız volvo..  plastik ciziginden baska birsey yok. Sanırım keskin köşeli tasarım direnç noktası oluşturmuş. Arkası boş camurlu ve kapı sacını bu hale getirmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 42187
Bu tip araçların arkası hep sağlam oluyor sanırım  :lol:  Eski aracımda duster vurmuştu geri geri gelerek benim tamponu göçertti adamda hasar yoktu :D  

Rot ölçüm raporu veren servis hangisi? Öyle bir yetkili servis mi varmış ,? Ben fren testine sokamadım aracımı eskişehir yetkili serviste, test aleti yokmuş...gerek duymuyorlarmış, aracımı ani frenlemede sağa atıyor şikayetiyle gittim sonuç sıfır bulamadılar, sök takçı bunlar. Ama en kötü servis park sensörünü plastik kelepçeyle tutturan sözüm ona sanayi ustasından iyidir.( İşini hakkıyla yapan ama benim bulamadığım ustaları tenzih ederim) isterse ağır hasar kaydı çıkarsınlar tövbeliyim servisten başkasına dokundurtmam. En azından sökülen takılan belli.

@Fightforus geçmiş olsun büyük ihtimal camı buhar ya da buzluydu tampon deminin köşesiyle  hızlı vurmuştur. Aracınız yerine yaya falan olsaymış sonucunu düşünmek bile istemiyorum.
4720_191009124052_001.jpg

@bf417 araç onarımı Avek'te yapıldı. Rot ayar cihazı vardı serviste. Aracın servise girdiğinde de rot ölçümü yapıldı onarımdan sonra da. Teslim alırken girişte ve çıkıştaki ölçüm sonuçlarını talep ettiğimizde bizimle paylaştılar. Ben kendi aracımın bakımlarını Doğuş Kartal'da yaptırıyorum orada da girişte rot ölçümü yapılıyor eğer ayarı bozuksa ücreti karşılığında ayarını yapıyorlar. 

Hocam aracınızın bir şeyi yok. Göçük düzeltmeyle halledilebilir gözüküyor. Bence servise yaptırmayın.

Geri
Üst Alt