KAZAA!! Tahmini hasar ne çıkar??

Arkadaşlar sabah evden işe gitmek için çıktığımda park halinda akşam bıraktığım aracımı bu halde buldum. Çarpan kişide apartman yöneticim.. Kasko ile irtibat vs derken araç çorlu çalışkan oto yetkili servise teslim edildi. Sizce tahmini masraf ne çıkar? Tramer ne işlenir? Sigortadan  Değer kaybı ödemesi ne kadar alırım? Fikri olan arkadaşlar yorumlarsa müteşekkir olurum saygılar.

Ekli dosyayı görüntüle 42181

Ekli dosyayı görüntüle 42182

Ekli dosyayı görüntüle 42183

Ekli dosyayı görüntüle 42184

Ekli dosyayı görüntüle 42185

Ekli dosyayı görüntüle 42186
Geçmiş olsun hocam

evvela geçmiş olsun çok üzüldüm 

sorunuza gelince iyi bir kaportacı değiştirmeden düzeltebilir yetkili servis değişim der ve yüksek fiyat çıkabilir çok geçmiş olsun 

@ogzogz çarpan araç peugeot bipper tepee.  Arka tampon pilastik siyah. Sanarsınız volvo..  plastik ciziginden baska birsey yok. Sanırım keskin köşeli tasarım direnç noktası oluşturmuş. Arkası boş camurlu ve kapı sacını bu hale getirmiş.
Az kalsın aynı yerden benim de başıma geliyordu. Ayna kapağı ezildi sadece. Kamyonet geri çıkarken sadece aynaya temas etmişti kasası. Araç beşik gibi sarsılmıştı (kameradan izlemiştim sonra)  Benim aracı ayna korudu resmen diğer taraflara teması olmamıştı.

Dediğiniz gibi Volvo örneği cuk oturdu.

Olacağı varmış diyelim. Canınızı sıkmayın. Çarpan belli, kaskonuz var, suç sizde değil. En büyüğü bu olsun. Gerisi hallolur.

Hocam cok can sıkıcı bi durum benim de basima geldi bir defa ayni durum.

Kapinizda cok ufak bir gocuk var degistirirler ise cok yazik olur gocuk duzeltme ile hallolacak bir durum gibi gorunuyor. Ilerde satarken de bu konuyu dahi gosterebilirsiniz buyuk bir kaza degil aracin yururunu etkileyecek alan kisiye dert cikaracak bir durum degil ne kadar can sıkıcı da olsa. Benzer bir durumu 2015 yilinda linea aracimla yasamistim kaputta sizin kapidaki kadar ezigim mevcuttu. Kaskomuz var yetkili servise gidelim dedik cizik dahi yoktu gocuk duzeltme ile halledilecek birsey iken kaputumuzu degistirmis olduk sonradan sanayi ile hasir nesir olunca niye böyle yapmisiz diye canımı sıkmıştım. 

Camurlugun ise degismesi daha temiz bir sonuc ortaya çıkaracaktır diye düşünüyorum.

Gecmis olsun Allah en ufagindan büyüğüne herkesi korusun tekrarını göstermesin insallah

@ogzogz bende kamera kayıtlarını bulmak istiyorum aslında ama inanın arabadan soğurum diye korkuyorum :) araba resmen 20 cm sağa gitmiş alt takımın maruz kaldıgı stres ve direnç baya fazla. Direksiyon dönmüş kilitlenmiş sıkısmıs. Kontak zor döndü. Düsündürmüyo değil acıkcası bu durum..

@umutgolf7 amin teşekkür ederim. Benim kaputta hic birsey yok çok sükür. Ama camurluk ve kapı sıkıntılı. Kapının tasarım cizgisinden göcük olusmus. Bundan dolayı değisir dedi servis. Temiz iş yapsınlar tek derdim o.

@ogzogz bende kamera kayıtlarını bulmak istiyorum aslında ama inanın arabadan soğurum diye korkuyorum :) araba resmen 20 cm sağa gitmiş alt takımın maruz kaldıgı stres ve direnç baya fazla. Direksiyon dönmüş kilitlenmiş sıkısmıs. Kontak zor döndü. Düsündürmüyo değil acıkcası bu durum..
Yürüyen aksama bir zarar geldiyse yetkili servis harici bir yerde yaptırmayın aracınızı.

Hem içinize sinmez muhtemelen hem de aracın garantisi varsa garanti dışı kalır araç bildiğim kadarıyla.

Çok geçmiş olsun.

Göçük düzeltme ne kadar başarılı olur o çamurlukta ?

ne kadar iz kalır ?

Kalacak izler bu can sıkıcı olayı sürekli hatırlatacaksa değişmesi daha hayırlı olabilir mi ?

Diğer taraftan Servise bıraktık tertemiz yapılsın dedik diyelim 

Çamurluğu değiştiler, kapıyı da değişirlerse yazık olur.

Hasar kaydı 10 - 15 bin tl yi bulursa muhtemel satış durumlarında biraz uğraştırır elbette.

Çamurluğu değişin ama kapıya ellemeyin ben onu cepten göçük düzeltme ile yaptıracağım demek mümkün oluyor mu böyle durumlarda ? 

Ya da çarpan kişi bunu kabul eder mi elden ödemeyi ?

Hocam geçmiş olsun. Şanssız bir durum olmuş :( açıkçası ben olsam boyasız göçük düzeltme anlamında araştırmalar yapardım. Zira bahsi geçen parçalar bu kazadan dolayı değişirse veya boyanırsa yazık olur. 

@Fightforus Hocam öncelikle çok geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan korusun. Benim başıma geldiği için biliyorum kapıdaki ezik göçük düzeltme ile düzelse bile kapı içindeki barlar hasar görmüşse komple kapıyı değiştiriyorlar. 2019 haziranda kapı değişim ücreti 2500 tl idi işçilik hariç.

Tekerden alınan hasarlarda ise direksiyon merkezi zarar görebiliyor bununda yaklaşık 12000 tl gibi bir tutarı var. Bir arkadaşın aracına başka bir araç sürttüğü için direksiyon merkezi değişmişti. Sizin hasar daha basit olacağı için direksiyon merkezinde hasar olacağını zannetmiyorum ama yine de servisten aldığınızda d. merkezinin kontrol edilip edilmediğini sorarsanız iyi olur.

Geri
Üst Alt