Jump to content

Fightforus

Üye
 • İçerik sayısı

  22
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

8

Bilgiler

 • İsim
  Hakan
 • Yaşadığım Yer
  İsatanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Deryada bir damla olabildiysek ne mutlu..
 2. @Negatiwe doğru diyorsunuz ama deryada bir damla bile olsa üzerime düşeni yapmak istedim. Ülkedeki insanların %50 sini yarım şaseli kuş sürüsüne muhtaç ediyolar. Ciddi bir kazada ikiye bölünüyor ne canlar gidiyor.
 3. Arkadaşlar bugün cimere galericilerin yetkili bayiilerden topluca alıp kara borsadan sıfır olarak sattıkları araçlar için şikayette bulundum. Şikayetimi Ticaret bakanlığına yönlendirdim. Ne kadar dikkate alırlar meçhul tabi. Ayrica bayiilerdeki yetkililerin son kullanıcıya araç yok diyip galericilere araçları avanta usulü üzerinden veriyor olabileceklerinden de bahsettim. Denetlenmesini arz ettim.
 4. @bakan07 rica ederim geçmiş olsun, nerede yaptırdınız? Ne kadar tuttu?
 5. 1.0 tsi motorlar 3 silindirli olmasından dolayı rolanti devirleri ve start stop esnasında biraz sarsıntılı çalışmaktadır. Vw mühendisleri bu sarsıntıyı absorbe etmek edebilmek için motor kulaklarında revizyona gitmişler ve rölanti devirlerini biras daha yüksek ayarlamışlardır. Sarsıntının temelinde ise silindirler arası iş (yanma) zamanı aralıklarının daha uzun olmasından kaynaklanır. Yeni nesil golflerde 1.0 tsi motorlar 1.6 dizel motorların yerini alması planlanıyor. Sebebide sürekli sıkılaştırılan emüsyon kuralları..
 6. @bakan07 kendisine dm den yazdım sizin için bu numarayı verdi ve bana ulaşsın diye rica etti. 0242 221 24 23
 7. @bakan07 antalya kepez de, akdeniz sanayi sitesi FARK OTOMOTİV orda Arslan usta var. İşinin ehli bir adam. Youtube sayfası var videolar paylaşiyor. İşini çok temiz yapıyor.
 8. @bakan07 arslan ustanın yerini tamirhane ismini bulup yazıcam buraya, yetkili servise boşuna okadar para vermeyin. Artık dsg sorunlarinı yetkili servisten daha iyi halledebilen iyi ustalar var sanayilerde. Benim fikrim mekatronik yada elektronik kart olsa araç ariza uyarisıda verirdi. Yüksek ihtimal kavrama setiniz ömrünü tamamlamış.
 9. @bakan07 vitesi D konumuna aldıgınızda D yazan yerde anahtar işareti yanıp sönmüyorsa ve araç yürümüyorsa, kavrama seti ömrünü tamamlamış demektir. Ki aracınız 92 bin km devirmiş ve ilk defa sorun yaşıyorsunuz. Bence dsg için sorunsuz 92000 km gayet başarılı. Antalyada arslan usta var vw profosörüdür.
 10. Fightforus

  225 45 17 Kışlık Lastik Tavsiye

  Ankara için lassa snoways 4 işinizi görür gereksiz yere okadar para vermeyin bence.
 11. Arkadaşlar merhaba, malum kış kapıya geldi dayandı, golf 7.5 aracıma yeni alacağım kış lastiklerini aynı orjinal ebatta sac jant ile kullanmayı düşünüyorum. Sac jantın avantaj ve dez avantajları nelerdir? Jant genişligi 205 55 16 için kaç olmalı cevaplarsanız sevinirim.
 12. Fightforus

  Golf 7.5 fren balatası

  @recepermis merhabalar, golf 7 ile 7.5 arasında fren sistemi farkı yok. Aynı disk aynı balata. Elektronik park fren sistemine sahip arka balatalara gelince, bu balataların değişimi için bir kaç yol var. Bunlardan birisi Elektronik park freni motorunun yerinden sökülerek uygun anahtar yardimi ile iç kısımda bulunan mekanik mengenenin sıkma yönünde sonuna kadar çevrilerek, geri iktireceğimiz kaliper pistonu için yer açmak. Diger yöntemi de bilgisayar yardımı ile bu işlemi sökmeden park fren motoruna elektronik olarak yaptırmak. Şu noktada esas olan konu park fren motorunun elektrik soketini sö
 13. Araçlar üzerinde ki bazı parçalar zorlanma koşullarında çalışırlarken eskidikçe kendilerine yer edinirler, bir sebepten dolayı bu parçalar sökülür takılirsa eski randımanı veremeyebiliyor. Sizin amortisör üst rulmanları (takozları) da bahsettigim zorlanma koşullarinda çalışan ve zamanla eskidikçe bulundugu noktaya uyum sağlayan parçalardan biri. Yayların değişimi esnasında ön amortisörlerin sökülmesi gerektiginden amortisör takozlarida yerlerinden cıkartılir ve takılır. Özetle zaten yakın zamanda bozulması muhtemel olan amortisör takozlarının bozulma zamanını sök tak esnasında öne almışsınız.
 14. Aks kafası yüksek ihtimalle, bahsettiginiz sesleri bahsettiginiz zamanlarda cıkarabilcek malzeme aks kafasıdır. %80 ihtimalle aks kafasından..
 15. Bujiler çalıştıkları konum itibari ile hassas noktada bulunurlar, değiştirmek için arıza yapmasinı beklemek yanlış bence. Ama aynı mantıkla km dolmadan da değişim yapmak daha yanlış ve israf. Buji eskidikçe ateşleme kabiliyeti zayıflar. Bu da yanma odasında ekstra yanma kötülügü ve emüsyon yüksekligine sebep olur. Emüsyon yükselirse piston kafasında fazla kurum oluşur. Kısacası süreye göre değil, kullanılan km ye göre değiştirilmeli. Arıza yapması da beklenmemeli. Kötü durumda olan bir bujinin kopup yanma odasına düşen tırnağı yüzünden silindir kapağı sökerler, yaşanmış örnekleri var. Değişim
×
×
 • Yeni Oluştur...