Araç Satışı Sonrası Alıcı Sorunu

@sergentunc ben sizin aracı hatırlıyorum kör nokta vardı sanırım aynalarda. Salla gitsin usta. Aslında böylelerini dolandıracaksın mahkeme mahkeme dolaşacak çakallar, canınızı sıkmayın şikayet etsede birşey çıkmaz siz elinizdeki belgeleri kaybetmeyin yeter.

@agacmalzeme Aynen hocam o araç. Açıkcası elimde hiçbir belge de tutmadım araç ile ilgili çok şart olursa verdiğim tutanak kaydına ulaşırlar zaten. Kılımı kıpırdatmayacağım bakalım ne yapabiliyorlar 😊

@Yehanoha Yani hocam haklısın, diyor ki diğer arabalarla aynı fiyata aldım. Şimdi de 25-30 zararım var gider aynı fiyata hiç kaydı olmayanı alırdım diyor. Dedim ne kaybından ne zararından bahsediyorsun sen çalıntı bir olay olmuş ve arabanın başka hiçbir yerinde tek sıkıntı yok ben aracımı gelip aynalarını çaldılar diye neden eksik rakama verecekmişim, senin o dediğin kaza yapsam olurdu ve madem öyle gidip alaydın kayıtsızı benim sorunum mu dedim artist artist konuşmaya devam etti uzatmadım. Yani öyle bir insan değilim de o an orada olsa o kafasını muhtemelen patlatırdım 🙃

arkadaş mesleğe yeni başlamış belli yeni yeni öğreniyor çakallar bosver agacim insanı tahrik ediyor bu tipler 

@ogzogz Bir konuşma tarzı var ve muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur 😊 sorsan otoparkında milyonlar yatıyor ama şimdi araç bu tramer yüzünden 25-30 bin aşağıya gidecek diyor 😅 güler misin ağlar mısın yahu.
Konunun özeti

Onların yaptığı "organize işler", sizin yaptığınız "çakallarla dans" 😂

Tebrik ederim.

@sergentunc hocam siz araçla ilgili bilgiyi kendisine vermişsiniz o da kabul etmiş. Dava açma girişiminde bulunsa dahi mahkemenin davayı kabul edeceğini sanmıyorum çünkü alan razı satan razı. Red olur.

Dava vs. onlara hiç girmiyorum fakat alıcı bu durumda mağdur olmuş oluyor. Sizin beyaninizla sonradan oluşan durum farklı. Bu ülkede 1000 lira tramer bile mide bulandırıyor malesef. 

İsteyerek olmasada bir sorumluluk doğuyor hocam gerisi sana kalmış.

Bu durumlarda empati yapmak lazım. Aynısı başımıza gelse tepkimiz ne olurdu ?

Dava vs. onlara hiç girmiyorum fakat alıcı bu durumda mağdur olmuş oluyor. Sizin beyaninizla sonradan oluşan durum farklı. Bu ülkede 1000 lira tramer bile mide bulandırıyor malesef. 

Kendi adıma konuşacak olursam beni rahatsız etmezdi çünkü aynaların değiştiğini bilerek almışım arabayı, ayna değişiminden 7 bin küsür lira tramer çıkması bmw gibi araçta gayet normal. Hatasız boyasız araçlardan maksimum 2 3 bin lira aşağıya satar alan kişi ki zaten alırken de hasar kaydı vardı. Uzun lafın kısası ortada bence ortada hiçbir durum yok, alan arkadaş da mutlu mutlu binmek yerine galerici arkadaşının gazına geliyor herhalde.

Hocam aslında haklısınız ama alıcı bunu bilerek almış ve 7k tramer o araçta bence önemsiz.

@Balistique Bahsettiğim gibi hocam, eğer ki ben bunları bilerek almışsam ve kayıt işlenmeyip sonra işlenmişse karşımdaki insana bu şekilde ithamlarda bulunmam. Kaldı ki aldığım araçta da en ufak bir hata yoksa, çalınmış bir ayna yüzünden yansımış tramerde bu da belgeleriyle aynanın çalınma fotoğrafları, takılma fotoğrafları, ekspertiz dosyası paylaşma gibi bir durum oluşmuşsa o arabadan mağdur oldum 25-30 bin gibi alay eder gibi zararım olacağını beyân etmem. Satıcı o an kendim mesaj atmışım bedelsiz yazan trameri daha sonra X miktar diye nasıl bir ayarlama yapabilir ki. Dosya açılma kapanma süreçlerinin benim sorunum olmadığını düşünüyorum ve en başından da demişim aynalar çalındı, kendi cebimden yaptırdım ve kaskodan paramı temin ettim diye. Bu durumda empati yapamıyorum maalesef, yaptıkça sinirim zıplıyor insanı enayi yerine koyduklarını düşünüyorum. Şimdi gidip nereye şikâyet ediyorlarsa etsinler, tutanağı tekrar bulma derdine de girişmeyeceğim vs başka bir şey de. Beter olsun böyleleri.

@sergentunc  Hocam bende dert etmem. Dert etsemde satıcıyla uygun bir dille konusup sıkıntımı paylasırım. Yanlış anlaşılma olmasın sizin pozisyonunuzda hatalı bir durum yok. Gerekli bütün bilgileri vermişsiniz ve alıcıda bunu bilerek almış ama daha öncede dediğim gibi memleket olarak bazı takıntılarımız var ve insanlara bişeyler anlatmak gercekten zor. Tramer kaydıda bunlardan birisi, aslında araçtaki tramer araç ile ilgili güzel bir sistem ; nerde nasıl yapılmış bu önemli. Halkımız tramer olacagına sanayi köşelerinde abuk sabuk yapılan araca daha sıcak bakıyor malesef. 

Nacizane tavsiyem elinizdeki belgeleri alıcıya verin konu kapansın. Bazen alttan almak bişey kaybettirmiyor.

Yahu o kadar süre çıkmayan tramer şimdi mi çıktı? Siz de bu konuşmadan sonra tramer sorguladınız mı?

@Murat85 Hiç sorgulamadım hocam ben kendim. Mesaj atmaya bile değmez dedim, uğraşmadım. Mesaja yazık olurdu 😊😊

Yanlış anlamanızı istemeden bir soru sormak istiyorum.

Siz tramerde çıkmış olan 7.000 küsürlük meblağ kadarınımı masraf yaptınız aracınıza? Yani tramerde yazılı olan miktarın faturalandırılmış halini tebliğ ettinizmi alıcılara? yada elinizde öyle bir belge varmı?

çünkü malumunuz bu işi kötü niyetli kullanan insanlar mevcut örnek olarak 2.000 küsür masraf yapıp 7 bin tl lik faturayla aradaki parayı alan insanlar var sigorta firmasından. Dolayısıyla bu olaylar artık nitelikli dolandırıcılığa girmekte ve artık bu tür açılan davalarda sigorta firmalarınında bilirkişi onayları detaylı expertiz durumları vs. istenmekte ( hakimin kanatiine göre )

Bunu hissetmişlerse bu açıktan yararlanmak istemiş olabilirler.

Tekrardan geçmiş olsun umarım kazasız belasız atlatırsınız sıkıntınızı.

Geri
Üst Alt