Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Selamlar.

Bugün bazı bayilerden fiyatlar aldım.

Golf 1.0 dsg life cam tavansız 335tl

Golf 1.0 dsg r-line 390tl

Troc 1.5 dsg highline sürüş asistanı paketli 376tl

Passat 1.5 dsg Business cam tavansız 377tl

Golf ve T-roclarda 75000tl 12ay 0.99 faiz kredi var.

Golf 1.0 dsg life cam tavansız 335tl

Golf 1.0 dsg r-line full 390tl

Passat 1.5 dsg Business cam tavansız 377tl

Troc 1.5 dsg highline yarı otonom paketli 376tl

Golf ve T-roclarda 75000tl 12ay 0.99 faiz kredi var.
@AhmetCakmak Ahmet hocam merhabalar. bu fiyatları ben bayileri kendim arayıp yukarıda paylaşmıştım. forumumuzda bir ara bulunan bir arkadaş vardı donanımhaberci. o kopyala yapıştır almış benim yazdıklarımı dikkat ederseniz donanımhaberde paylaşmış. bi iki kelimesini değiştirip  ;)  siz de oradan gördünüz sanıyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

@omurkadir Evet hocam belki birisine faydalı olur diye alıntılıyorum. Sizin paylaştığınızı görmemişim o yüzden paylaşmıştım kusura bakmayın. :)  Şimdi kaldırdım.

Bu kadar araç satılmıyor . Yalan söylüyorlar. 
Böyle yazmıstım ! 

Tiyatronun konusu şu!

Tr Gümrüğüne giren her aracın ötv si bildiğiniz gibi araçlar bayiye kadar gelip müsteriye satıldıktan sonra tahakkuk eden bir vergl.

Artık bayiler o aracların ötv sini gümrükteyken bizzat kendileri ödüyör. (O kadar araca onca ötv yi bayiler cash olarak ödermi ? Bu kapital onlarda varmı?  Olmazzmı ?)

Diger konu tek ötv üzerinden (%50) araclar cash vergilendiriliyor ve devlet %80 / %50 beni ugrastırmayın cash ödeyin geçin gümrükten diyebilirmi ? 

Bizler aracı bayiden alırken %80 e giriyor zannediyoruz araç oluyor 400 bin falan? Bu aracın harbiden %kactan mtv tahakkuku gerceklesti ? Vergi daireslne gidip soran oldumu ? Eminmisiniz %80 verginin okul cami hastane otoyol yapılmak üzere devlete aktarıldığına ?

Şu an olay ötv si ödenen her araca aylık otomobil satış rakamlarında SATILDI  Damgası vuruyorlar. Bu da otomotivde  mayıs ayı %25 genişledi şisti arttı hikayelerine yol veriyor.

Satılan araç maraç yok , en azından artıs yok

Artış varsa ? 

Bu olur mu ? 

https://www.sozcu.com.tr/2021/otomotiv/trafige-kaydi-yapilan-tasit-sayisinda-yuzde-25-azalma-6505293/

Böyle yazmıstım ! 

Tiyatronun konusu şu!

Tr Gümrüğüne giren her aracın ötv si bildiğiniz gibi araçlar bayiye kadar gelip müsteriye satıldıktan sonra tahakkuk eden bir vergl.

Artık bayiler o aracların ötv sini gümrükteyken bizzat kendileri ödüyör. (O kadar araca onca ötv yi bayiler cash olarak ödermi ? Bu kapital onlarda varmı?  Olmazzmı ?)

Diger konu tek ötv üzerinden (%50) araclar cash vergilendiriliyor ve devlet %80 / %50 beni ugrastırmayın cash ödeyin geçin gümrükten diyebilirmi ? 

Bizler aracı bayiden alırken %80 e giriyor zannediyoruz araç oluyor 400 bin falan? Bu aracın harbiden %kactan mtv tahakkuku gerceklesti ? Vergi daireslne gidip soran oldumu ? Eminmisiniz %80 verginin okul cami hastane otoyol yapılmak üzere devlete aktarıldığına ?

Şu an olay mtv si ödenen her araca aylık otomobil satış rakamlarında SATILDI  Damgası vuruyorlar. Bu da otomotivde  mayıs ayı %25 genişledi şisti arttı hikayelerine yol veriyor.

Artış varsa ? 

Bu olur mu ? 

https://www.sozcu.com.tr/2021/otomotiv/trafige-kaydi-yapilan-tasit-sayisinda-yuzde-25-azalma-6505293/
Hocam merhaba,

Şimdi dediğiniz gibi gümrükte mı ödüyorlar ÖTV yi bilmiyorum ama herkes ÖTV nin ödendiğine dair ödeme belgesini alırsa görmüş oluruz. Benim aracın ekliyorum.

2018 de aracı teslim alırken tüm belgeleri rica ettim satış temsilcisinden ödediğim herşeyin makbuzu vb. Eve geldim MTV vergi tahsil alındısı yoktu, netten kontrol ettim ödenmemiş. Ertesi gün aradım, haftalık olarak toplu ödendiğini iletti ST. O zaman ödendiğinde en azından bana yazın bende kontrol edeyim dedim. 1 hafta sonra ödenmişti. 

IMG_20210626_132400.jpg

@KaiZeN

Hocam iste bizi yönetenler 

Hem otomobil satışları artıyor patladı deyip , ondan sonra trafiğe tescilli araç sayısı düşüyorsa (bunu tüik açıklamış)

İster istemez komplo teorileri katakulli senaryoları genisliyor.

Bi yerden feyklerini yakalayınca 

Güven sıfırlanıyor vatandaşta

Valla şu bir gercekki %80 ötv  ödemek ? 

Büyük ........

Böyle yazmıstım ! 
Tiyatronun konusu şu!
Şu an olay ötv si ödenen her araca aylık otomobil satış rakamlarında SATILDI  Damgası vuruyorlar. Bu da otomotivde  mayıs ayı %25 genişledi şisti arttı hikayelerine yol veriyor.
Artış varsa ? 
Bu olur mu ? 
Tamamen yanlış düşünüyorsunuz.

Arac satildigi zaman vergiler ödeniyor ve ruhsat islerini kim yapiyorsa evraklar ona teslim ediliyor. Ekstra siz de isterseniz sizde bu evraklarin kopyalarini alabilirsiniz.

Ben tum araclarimiz ruhsat islerini kendim yaptigim icin biliyorum.

Ödenen tum vergiler , faturalar ve aksesuar bilgileri sisteme isleniyor öyle %50 vergi odeyip musteriden %80 parasi almak imkansiz.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Nizamettin Kepoğlu hocam belki hepsi için geçerli değil ama yakın zamanda araç almaya yeltenen birisi olarak sıfır araç satan yetkili bayide, elimizde şu araç var plakası var satın aldık aracı ötvyi düşükken dediler,bizzat söylediler.

@Beyransever bu olaya bir kac yerde şahit oldum. İkinci ele düşen aracı sıfır diye satıyorlardı. Plaka takılı olan araç İkinci el oluyordu zannımca. 

[mention=2211]Nizamettin Kepoğlu[/mention] hocam belki hepsi için geçerli değil ama yakın zamanda araç almaya yeltenen birisi olarak sıfır araç satan yetkili bayide, elimizde şu araç var plakası var satın aldık aracı ötvyi düşükken dediler,bizzat söylediler.
Hocam o farkli bir olay, bunu genellikle yil degisimi oldugunda yapiyorlar. Misal 2020 model araclar subat mart aylarina kadar satilmaz ise plakalandirip öyle satiyorlar. Benzer bir durum hurda muafiyetinde de vardi.

Bu musteri lehine bir durum oluyor zaten.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün arkadasimin gayrimenkul isi icin noterdeydim, kalabalik yüzünden notere giremedik, baska noter aradik hepsi tika basa doluydu, bütün islemler araba alim-satimiydi, galericiler vardi, adamlara sordum piyasa nasil, yaz mevsiminin gelmesiyle  beraber isleri acilmis.

Arabasini satmak isteyen beklesin, araba almak isteyen hizli davransin.

Bugün arkadasimin gayrimenkul isi icin noterdeydim, kalabalik yüzünden notere giremedik, baska noter aradik hepsi tika basa doluydu, bütün islemler araba alim-satimiydi, galericiler vardi, adamlara sordum piyasa nasil, yaz mevsiminin gelmesiyle  beraber isleri acilmis.

Arabasini satmak isteyen beklesin, araba almak isteyen hizli davransin.
Sabah vekalet verdim, araç tescil işlemleri için normalde üç dört saat sürerdi. 4 gün bekledim yoğunluktan dolayı. 

377 bin TL Çanakkale Avekten T-ROC kaporası verdim.

Doğuş Çankaya ve Doğuş Kocaelinde Kırmızı ve tavan rengi siyah full paket T-ROC 379 bin tl.

Selamlar, Kodiaq makyajlanacağı için ve superbte istediğim premium paket bütçemi aştığı için dün passat bakmaya başladım business paket. beyaz için 375500, 2020 siyah için 356500 doğuş gebze ve beyaz 375200,prit gümüş için 396500 doğuş esenyurt fiyat aldım. Ama opsiyonda olan bir prit gümüş boşa çıkmış bugün ve kapora gönderdim 380bin tl.

Geri
Üst Alt