Değerli Forum Üyeleri Sizce Hangisi ?

@Savatage Hocam çok güzel açıklamışsınız aklımdaki düşünceleri. Golf R daha performans odaklı Mercedes ise biraz daha lüks/gösteriş kalite kullanım amacınıza göre tercih değişir

Golf R'ın tabiri caizse ekmeği yenmiş gibi duruyor.

2015 Model bir araç.

300 beygir o kadar 280 yazıyor gerçi ama farketmez.

Bu araç 30k km boyunca sürekli redline'da dolaşacak şekilde kullanılmış olması kuvvetle muhtemel.

Ve bu gayet de normal bir durum.

Golf R bu sonuçta performans aracı hothatch dediğimiz bir araç.

Zaten basmadan kullanılacaksa almanın bir anlamı da kalmıyor.

Ama Mercedes seçeneğine gelecek olursak isterse 60k km'de olsun diğer Golf R'a kıyasla çok daha temiz olduğunu düşünmekteyim.

Araç 156 beygir olsa da istenildiği takdirde gayet iyi performans verebilir.

İstenildiğinde çok güzel yanlayabileceğiniz zorlasanız yer de müsaitse sıfır çizmeye dahi müsait bir araçtır.

Malzeme kalitesine verdiği hissiyata ve tasarıma hiç girmiyorum zaten..

Her şeyi geçtiğimizde birçok hocamızın da belirttiği gibi C180'i aldığınızda beraberinde itibar alırsınız..

Tabi bu ne kadar gerekli veya ne kadar iyi bir şey orası tartışılır..

Fakat bir mekana gittiğinizde Golf R'la bile gitmiş olsanız herhangi bir insan için o yine bir Golf olacaktır.

Midline Plus Tdi şirket spec golf ile bir farkı yoktur.

Bunu sadece forumdakiler gibi anlayan insanlar farkedebilir zaten onlar içinde aracın verdiği prestijin bir önemi yoktur.

Çok uzattım sanırım ama sonuç olarak ikisi de aynı fiyat olduktan sonra düşünmeden C Coupe'yi alırdım.

C Coupe her şeyi geçtiğimde duruş olarak çok kaliteli bir araçmış gibi bir hissiyata sahip bir araç.

Bilmeyen birisi E Coupe ile farkını ayırt edemez zira tipleri de aynı neredeyse.

Sedan C180'e kıyasla C Coupe hissiyat olarak dışarıdan görüntü olarak benim gözümde bir anda E Class düzeyine çıkan bir araçtır.

Özetle araç tam bir; haftasonu Bebek'te 3-5 tur atalım Etiler'de keyfimize bakalım :lol: aracı diyebiliriz.

Ek olarak şu da aklıma geliyor diyeceksiniz tabi dede aracı öneriyorsunuz diye ama, bir ay öncesinde bu fiyat bandında yeni kasa 2017 E180'ler vardı eğer bulunabiliyorsa her ne kadar daha üst yaş grubuna hitap eden bir araç olsa da E Class kalitesi ve mühendisliği için tercihim E olurdu.

Her şeyi de geçersek arkadan itiş olsun gerisi önemli değil der susarım.. :sofor:

R' ın 303 hp üzerine 303 daha koysalar yinede mercedes derim.

( Hocam hayalleri süsleyebilecek R gibi bir canavarın karşısına böyle bir rakibi seçenek olarak sunmuşsunuz, forum insanının tercih yaparken içini cız ettiriyorsunuz :)   ) 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@SCC Golf R'ın 35k'sı Mercedes'in 100k'sını bile geçer diyorum.

280'lerden 240 anca kalmıştır..

• Beğen
Tepkiler: SCC
İçi şekil şukullu önünde yıldız ama 2 çeker 160hp olacağına 4 çeker 300hp sleeper olsun bence diye düşünüyorum. Otobanda, ışıklarda kalkışta vs premium araçlara plaka ezberletmenin tadı başkadır. 
İlandaki Golf R’ı pek beğenmedim ve çok boş geldi. Başka seçeneklere bakılabilir. Şayet tek başına kullanılacaksa, devir döndürmeyle pek işiniz yoksa ve masaya anahtarı koyunca şeklim olsun diyorsanız Mercedes alın. :)  Ama ara sıra torku yoklarım, sleeper olsun diyorsanız Golf R daha eğlenceli olacaktır. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
"bir mekana gittiğinizde" diye başlayan cümleleri gördükçe gülüyorum. "ya bu adamın altında mercedes var. ne kadar değerli ve kıymetli biri. hemen altına kırmızı halı serelim. altın kaplamalı koltuklarda ağırlayalım. haa diğeri mi onda kötü bir golf var. varoşun birisi."

sizin hayatınız sürekli kafelerde mi geçiyor? işiniz gücünüz etrafa hava atmak, altındaki arabayla, elindeki telefonla (kesin ayfondur) kıymetinizi mi göstermek? sürekli enes batur çukur izleyen bir neslin gençleri işte normaldir. kırmızı ışıkta yan yana durduğunuzda "altımda mercedes var ona göre paçoz" diye mi milleti kesiyorsunuz? hayat bu kadar basit mi? sizin kafaya göre başka birisi de ışıkta yanınızda S63 AMG ile durunca madara olursunuz. gerçekten çok saçma yorumlar var. itibar için hava atmak için araba almayı düşünenler var. çok ilginç. Golf R'ın verdiği zevkin 10da 1ini o mercedes veremez.

ha mercedes daha sağlamdır daha kalitelidir. daha dayanıklıdır. daha uzun ömürlüdür diye mercedesi seçersen eyvallah. ama itibar nedir ya? sırf itibar için bir araba seçilir mi?

Geçen sahilden bağdat caddesine doğru arabamı midpoint'in önüne çekmek için gidiyorum. Tam küçükyalıdaki ışıklarda durdum elimde iphone'um mercedes logosu görünecek şekilde story çekmeyi bekliyorum arkada da cennetten çiçek çalıyor aynı anda onu özel ayarlattım carplay ekranımda da çukurun son bölümü açık.

Vartoli abim izin verse de yapıştırıp kalksam diye beklerken yanımda bi S63 durdu. Dibim düştü böyle anlatmam mümkün değil. Daha yeşil yanmadan durduğu yerde egzoz sesiyle elime verdi. Bi anda çok beğenerek büyük bir itibar hayaliyle aldığım mercedesim çöp oldu. Tam yeşil yanda geri eve dönmek için sola sinyal verdim bi Golf R geldi mavi renk SER plaka bi sıfır geçişi var yanımdan uçak sanki, boeing 737 geçse böyle geçmez. Dedim ki kendi kendime o adam ne zevk alıyordur şimdi biz de bindiğimizi araba sanıyoruz diye. Daha u dönüşü yapar yapmaz ilana koydum arabayı.

O günden beri garajda duruyor köşeye arkası dönük parkettim gün yüzü yok daha ona.. :rolleyes:

Golf sahibi olarak performans ihtiyaci yoksa direk mercedes derim. Performans cok onemliyse ozaman r alin

Yani golfü seviyoruz tamam ama R da olsa Golf sonuçta. Diğer tarafta Mercedes. Bana göre tartışmasız Mercedes.

Geri
Üst Alt