Conti PC6 vs Michelin Primacy 4

@10ur 32 yaziyosa 32 kullan hocam, yumusak iste ne güzel :)  Yumusaklik ayni zamanda aracin yuruyen aksaminda yipranma ve olasi sorunlar olarak daha az dert demektir.

Aynı lastik var bende aynı ebat sessizliğinden ve konforundan gayet memnunum araç golf 6 bu arada. Desen meselesi banada garip geliyor ama lastikten gayet memnunum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yazlık olarak hankook kullaniyorum ventus prime 3 olması lazım cok cok memnunum yeni kullanıyorum eger dayanıkliysa da hankook dan vazgecmem 

Daha once conti kullandim hankook confor olarak 2 tık onde

@ycetin Hayırlı olsun hocam. Bende primacy 4 aldım 225/40/18 Nisan ayında. Pamuk gibi bir lastik çok memnunum.

Bahsettiğiniz desen olayına ve tombul yanak görünümüne premium ve eco serilerinde katılıyorum ancak daha önce kullandığım contisportcontact 5 ait görsel paylaşağım contisportcontact serilerinde öyle olmadığını fark edeceksinizdir.

image.png

@ycetin Hayırlı olsun hocam. Bende primacy 4 aldım 225/40/18 Nisan ayında. Pamuk gibi bir lastik çok memnunum.

Bahsettiğiniz desen olayına ve tombul yanak görünümüne premium ve eco serilerinde katılıyorum ancak daha önce kullandığım contisportcontact 5 ait görsel paylaşağım contisportcontact serilerinde öyle olmadığını fark edeceksinizdir.

Ekli dosyayı görüntüle 36235
Conti sport contact 5 oldukça yakışıklı bir lastikti., sadece yakışıklı değil aynı zamanda referans diyebileceğimiz bir seviyede tutunma özellikleri vardı., her güzelin kusuru olduğu gibi onun da tek kusuru ömrü biraz kısaydı :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Simdi degerlendirmeniz doğru sertlik olarak ama soyle dogru degil.

Cpc6 nin Michelin de rakibi pilot sport4. Ve pcp6 ps4 den bile daha sert. Ekstra biraz daha fazla ömür oluyor ama ben pilotsport4 hayraniyim. Asagidaki videodan anlayabilirsiniz.

Primacy4 un rakibi contide ecocontact6 diyebiliriz. Ozetle 205/55/16 olcusunde turkiyede pilot sport 4 yok, sportif lastik isteyen cpc6 alicak, konfor isteyende primacy4 veya ecocontact :)  Zaten sizde aksini belirtmemisiniz tamda olanlari yasamisiniz

Cpc6, csc5 den daha iyi. 235 50 18 denemiş birisi olarak söyleyebilirim.

@Furkan6616 Memnun musunuz? Normal modeliyle S2 modeli arasında kaldım da. 

Merhabalar bende tiguan aracımda üzerindeki pirellilerin çatlaması ve kopması üzerine yaklaşık 1 aydır 235 50 r19 conti cpc6 kullanıyorum. Sert lastik olduğu kesin fakat yol tutuşunu başarılı buluyorum. Önceliğim michelin ps4 idi fakat lastik ebadımda stoklar çok az ve fiyat farkı 1000 tl nin üzerindeydi. Primacy 4 olan bir aracada bindim konforlu fakat yol tutuş olarak şahsi fikrim orta seviye..

@Inter61 O da güzel de ama michelin'in konforu 1 tık daha iyi olduğundan michelinciyiz.

@niklaus O lastik ebadında cpc6 ların tanesini kaça almıştınız?

Geri
Üst Alt