Conti PC6 vs Michelin Primacy 4

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Sevgili forumdaşlar selamlar,

Yaklaşık son üç ay içerisinde konu başlığında belirtmiş olduğum gibi aracımda Conti PC6 ve Michelin Primacy 4’ü test etmiş bulunmaktayım. Lastik ölçülerim 205/55/16’dır.

Aracımı ilk aldığımda üzerinde Goodyear efficientgrip lastik bulunmaktaydı. Yol sesi ve konfor olarak oldukça tatmin ediciydi. Aracımı ikinci el olarak satın aldığımdan ve lastik tarihi 2016 olması sebebiyle bununla birlikte yanak kısımlarından da çatlama başladığı için değiştirme kararı alarak araştırmalara başladım. Herkes gibi videolar ve forumlar okuyarak conti pc6’da karar kıldım ve satın aldım. Ş.içi ve Ş.dışı kullanma imkanım oldu. Lastik değişimi sonrası conti pc6 bana sert ve sesli bir lastik gelmeye başladı. İlk başlarda yeni lastiktir dedim biraz daha imkan tanımak istedim ama değişmedi. Beni conti’den soğutan diğer bir sebep ise lastik yanaklarında bulunan yıldızlı bana göre leş görünümlü desenler ve bir önceki lastiğime göre gözler görülür tombul yanak sendromuydu. Bu yanak üzerindeki desen olayına parantez açmak istiyorum bütün conti modellerinde bu tarz enteresan çizimler yanak kısmanda bulunuyor. Gerek temizken gerekse kirliyken görüntü bana göre kötü oluyor. Bir önceki goodyear ve conti pc6’nın jant üzerindeki fotoğrafını paylaşıyorum. Bu sebeplerden ötürü lastik değiştirme kararı aldım. Mayıs ayında 1.680 tl’ye satın almış olduğum lastiği geçtiğimiz hafta 1.250 tl’ye ne pahasına olursa olsun satıp değiştirdim ve bu sefer daha öncede kullanıp memnun kaldığım michelin primacy 4 lastiğe geçtim. Maliyeti 1.800 tl oldu. Geçtikten sonra yaklaşık 350km uzun yol yaptım ve bir ohh çektim. Yoldaki çukur vs. darbe emişi, yumaşaklığı ve sessizliği ile beni mutlu etti. Primacy 4’ünde jant üzerindeki görüntüsünü yakın zamanda paylaşıyor olacağım. Conti ile arasındaki görüntü farkını görüp bana hak vereceğinizi düşüyorum.

Başımdan böyle bir durum geçti paylaşıp sizleri bilgilendirmek istedim. 

8BBAF0D6-3B7C-4513-A1A7-5747AFC6D823.jpeg

7F86BFA2-F203-4337-B947-B106B7DDC681.jpeg

Güzel değerlendirme. Genelde contiyi överler ama olumsuz olması enteresan. Benim arkadaşım da 17de pilotsport4 den memnun kalmamıştı. [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba

Geçen yaz başında Primacy 4 almıştım, yavaş giderken yada az eğim çıkarken, hele ki lastik soğuk iken çok çabuk patiye düşüyor araç (sakin kullanımda)

Karaköydeki katlı ispark girişinde 4 yıllık contiler patiye düşmezken yeni Primacy 4'ler patiye düşüyor sürekli arabanın önü geziyor olur da gaza basmaya devam ederseniz, beni şaşırttı açıkçası yumuşak bir lastik olmasına rağmen bu kadar kaçırması (belki de bana denk gelen üretim paketi ile alakalıdır) 

Açıkçası ben tekrar almayacağım Primacy 4 (16 inc) 

İlk aldığımda conti almadım diye üzülmüştüm (paylaştıkları ve içinde Türkiye olmayan harita yüzünden almamıştım) sonra yorumlara bakarak aralarında çokta fark olmadığını gördüm :)

Primacy 4 frene tatlı tatlı basınca mükemmel tutuyor ama sert basarsanız kesinlikle kaydırıyor yavaş gitseniz bile. Alıştım artık tatlı tatlı geçiniyoruz :D  

Bu is goreceli demekki  bende soyle soyliyim 2 hafta oldu alali conti pre 6 18 ince gectim 17 den pirelli p7 vardi inanirmisin ,bende inanamiyorum cunku 17 inc 45 yanaktan 18 inc 40 yanak daha konforlu suan 😊

@Kırcalı Bende arkadaşın araçta Primacy 4 aynen dedigin gibi olmayacak yerde kaçırdığı ve hele islak da frende tedirgin ettiği icin Pilot Sport 4 aldim, konfor bence gayet yerinde ve performansida çok iyi. Tek dezavantaj belki Primacy 4 den erken biter ama performas farki icin değer o da.

Sevgili forumdaşlar selamlar,

Yaklaşık son üç ay içerisinde konu başlığında belirtmiş olduğum gibi aracımda Conti PC6 ve Michelin Primacy 4’ü test etmiş bulunmaktayım. Lastik ölçülerim 205/55/16’dır.

Aracımı ilk aldığımda üzerinde Goodyear efficientgrip lastik bulunmaktaydı. Yol sesi ve konfor olarak oldukça tatmin ediciydi. Aracımı ikinci el olarak satın aldığımdan ve lastik tarihi 2016 olması sebebiyle bununla birlikte yanak kısımlarından da çatlama başladığı için değiştirme kararı alarak araştırmalara başladım. Herkes gibi videolar ve forumlar okuyarak conti pc6’da karar kıldım ve satın aldım. Ş.içi ve Ş.dışı kullanma imkanım oldu. Lastik değişimi sonrası conti pc6 bana sert ve sesli bir lastik gelmeye başladı. İlk başlarda yeni lastiktir dedim biraz daha imkan tanımak istedim ama değişmedi. Beni conti’den soğutan diğer bir sebep ise lastik yanaklarında bulunan yıldızlı bana göre leş görünümlü desenler ve bir önceki lastiğime göre gözler görülür tombul yanak sendromuydu. Bu yanak üzerindeki desen olayına parantez açmak istiyorum bütün conti modellerinde bu tarz enteresan çizimler yanak kısmanda bulunuyor. Gerek temizken gerekse kirliyken görüntü bana göre kötü oluyor. Bir önceki goodyear ve conti pc6’nın jant üzerindeki fotoğrafını paylaşıyorum. Bu sebeplerden ötürü lastik değiştirme kararı aldım. Mayıs ayında 1.680 tl’ye satın almış olduğum lastiği geçtiğimiz hafta 1.250 tl’ye ne pahasına olursa olsun satıp değiştirdim ve bu sefer daha öncede kullanıp memnun kaldığım michelin primacy 4 lastiğe geçtim. Maliyeti 1.800 tl oldu. Geçtikten sonra yaklaşık 350km uzun yol yaptım ve bir ohh çektim. Yoldaki çukur vs. darbe emişi, yumaşaklığı ve sessizliği ile beni mutlu etti. Primacy 4’ünde jant üzerindeki görüntüsünü yakın zamanda paylaşıyor olacağım. Conti ile arasındaki görüntü farkını görüp bana hak vereceğinizi düşüyorum.

Başımdan böyle bir durum geçti paylaşıp sizleri bilgilendirmek istedim. 

Ekli dosyayı görüntüle 36221

Ekli dosyayı görüntüle 36222
@ycetin Hocam bende de p4 mevcut 16” jant mevcut 91V mi yoksa H serisi mi çünkü H daha yumuşak?

Biz de aynı iki lastik arasındayız. Michelin p4 oalcak gibi.

225 45 17 bu lastikte 36 kullanıyorum hava basıncı sizce doğru mu

@10ur Kapidaki degere bakin, arac nedir tsi tdi? 36 kesin fazla, benim arac 1.4tsi kapida yazan yüksüz deger 30 yuklu 33 arkadasin araci tdi yuksuz değer 33..

2013 model 1.6 TDi highline dsg hocam. 32 yazıyor benzin kapağının içinde ama bana çok yumuşak geldi 36 bastım sert geldi. 34 deneyeceğim bir de 

@beratx hocam marka olarak desenler arası farklılık gösterebiliyor. Hatta bazı markaların 16 ve 17 inc arası bile değişebiliyor. 

@Kaanlink hocam conti pirelli’den on gömlek üstündür. 

Geri
Üst Alt