Leondan Leona geçiş

Oooolleyyyy

Hayırlı olsun şimdiden
Sağolun hocam 

Öncelikle selamlar

konu hakkında epey düşündüm 207ye dolu leon alıyorsunuz ve araçtan beklentiniz belli sanruflu hayaletli vs ama comfort bi golften beklentiniz ne olabilir ki. Bana göre iç oturma pozisyonu kullanım açısından ve kalite olarak golf daha iyi . Özellik karşılatırması gerekilen bir durum şuan gidip boş bir golfe o para verilmez. Ama dolu golf fiyatı sıfır leon fiyatına eş değer olsa golf derim 1-2 yaş veya 20-30 bin km göz ardı edilebilir ama o fiyata ölüsü bile yok .bence karşılaştırma yapılırken dikkat edilecek husus donanımdır donanımlar aynıysa fiyatlardır iç malzeme kalitesi vs bunlar donanımların önüne geçemez .hele dış tasarım konusu ayrı bir mevzu .kısacası golf gereksiz pahalı en mantıklı araç alınabiliyorsa sıfır fr xcellence leondur bu araçtan aldığınız zevki comfort golfden alamazsınız comfort aracı olup savunanları leona bindirip fikirlerini gözden geçirmesini isterim

@altinoluksd

Fiyat nedir ? İndirim yaptılarmı?

Ekselans neden eylül ? Bütçe nedeniyle mi ? Agustoosa yok mu dediler

Bizede ekselans lazımda ondan sordum

@altinoluksd Hocam Full Dolu Leon'a bindim dün  :)  Kalitenin kesinlikle benim için cok onde kriter oldugunu tekrar anladim. Evet bir suru oyuncak var ama arabada oyuncak gibi 😂😂

Egzejere ediyorum biraz tabiiki ama kalite farki ciddi hissetririyor kendini ve 3-5 oyuncak için kaliteden vazgecilmez bence, kalite onemsiz ise insanlar neden gidip bos Bmw Mercedes vs o kadar para verir yapmayın ki eminim burda bicok kiside verebilse alir direk. Oyuncaklar biraz Ergen işi geliyo bana açıkçası, araba ne kadar kaliteli ve oturakliysa onkadar parayi hak eder.

Bu tamamen kişisel tercih, farkli dusunene saygi duyarım.

@yusuf Kapilara'da baktim hocam, fark yok denemez, bence de farklilar :)

@Mmt0634 aldığınız gün ikinciel oluyor😊

işin şakası bir yana hiçbir araç sıfır km degil aslında 7-10-15 km kullanılmış oluyor.

@Savatage passat r line 380 rakamına gitmiş, bu gidişle passat 500 ü bulacak gibi.

EB0935BA-1D74-4E58-9684-96E36D9E406C.jpeg

Leon da kalite eksik diyenler ? 

Tabiki Eksik

Ama kaç tık eksik ? 

Highline golf yerine gidip aynı paraya (hatta daha fazla paraya "açıp listesine bakılabilir) 

Tırt Troc alsak asrın hatasını yaparız da ?

Sunroof(suz) 214 lük comf. Golf yerine 207 lik ekselans leon verirlerken (7 bin burdan)

Yanına 

Net !! 28 bin lik opsiyon koyunca 

28+7 =35 lik bir fark 

Xx ?? Tık aşağı kalite araç almayı zaten mecbur kılıyor...

Bu kalitesizlik ? 

Torpido ici / kapı ici kaplama ise ?? Yapmayın yahu adam bunların yerine ÖN FULL LED Far veriyor!!!!!

Network den gömlek giymeyenler ??? 

Alt kalite xyz kalite dandik gömlek giyiyorsunuz ??

Sesmi yapıyor ter mi yapıyor yıkanınca renk mi atıyor

Leondaki Kalitesizliğin  kağıt üzerinde eksi (faullerini ) bu donanımlara yedirdiğimizde halen yetmiyorsa ? 

Kactan versinler o zaman bu ekselans leonu ? 

F/p icin tamam alınır diyeceğeniz rakam 95 bin lira mı ??

Leon da kalite eksik diyenler ? 

Tabiki Eksik

Ama kaç tık eksik ? 

Highline golf yerine gidip aynı paraya (hatta daha fazla paraya "açıp listesine bakılabilir) 

Tırt Troc alsak asrın hatasını yaparız da ?

Sunroof(suz) 214 lük comf. Golf yerine 207 lik ekselans leon verirlerken (7 bin burdan)

Yanına 

Net !! 28 bin lik opsiyon koyunca 

28+7 =35 lik bir fark 

Xx ?? Tık aşağı kalite araç almayı zaten mecbur kılıyor...

Bu kalitesizlik ? 

Torpido ici / kapı ici kaplama ise ?? Yapmayın yahu adam bunların yerine ÖN FULL LED Far veriyor!!!!!

Network den gömlek giymeyenler ??? 

Alt kalite xyz kalite dandik gömlek giyiyorsunuz ??

Sesmi yapıyor ter mi yapıyor yıkanınca renk mi atıyor

Leondaki Kalitesizliğin  kağıt üzerinde eksi (faullerini ) bu donanımlara yedirdiğimizde halen yetmiyorsa ? 

Kactan versinler o zaman bu ekselans leonu ? 

F/p icin tamam alınır diyeceğeniz rakam 95 bin lira mı ??
Bence Leon -bayilerin talepten dolayı kur artışından daha fazla fiyatları arttırmasına rağmen- şuan en alınabilir bu segmentteki sıfır araç olarak duruyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak

Başka bir arkadaşımın 2017 makyajlı leonunu dinledim  40 bin km dir ....

(Ses yok trim tıkırtı vssss )

En ufak bi ses olsa ? Yada her bindigimde  sesler artıs gösterse ? 

Tamam leonun notunu 15 tık kıralım 

Sonra gaza gelip 20 tık daha 

@Serkanasn

380 e rline elegance passat ? 

Rüyamda alacağım araç belli !!! bunu karizmada mars eder.

2021 model Manuel/ 1.0 tfsi/ S-line Yeni A3 (sedan)

Almanya satış fiyatı 29 bin euro 

Bu bayatlamış  passat dan ucuz olacağı kesin

Gerçek hayatta araç almama yeminiz var tabi ...daha doğrusu devlete ÖTV kaptırmama yemini...

Golf, leon, skoda vs.. Bunların fiyatları doğuş otomotiv satış politikası gereği ayar çekiliyor. 

Aklımdakini söyleyim, 

Golf 7 üretim hatları normalde bitirilecekti, corona vurdu planlar değişti. Üstüne golf 8 ufak yazılım eksikleri çıktı, derken daha da uzadı. Nihayetinde Türkiye ye gelişi neredeyse 9 ay ertelendi. 

Şimdi şöyle düşünün, 

Türkiye pazarında şu anda talep patlaması yaşanıyor. Sınıfının normalde en çok tercih edilmesi gereken aracı da yokluktan bulunamıyor (ilk 6 ay en çok satan C sınıf araçlar listesinde golf neredeyse yok). Doğuş un koruması gereken bir pazar payı var, çünkü bu denli talebin yüksek olduğu pazarda mal getiremezsen, millet başka markaya kaçar. 

Bir de hali hazırda golf kullanıcısı (kitlesi) olup aracına değiştirmek isteyen müşteriler kendi aracına yakın seçenek araçlar tercih ediyor, dsg turbo motor vs.. Neden şuan leon konuşuyoruz mesela... Gidipte focus, civic, corolla konuşmuyoruz. İşte siz bu kemik VW grup müşterisini başka markaya kaçırırsanız büyük kayıp olacaktır, hem bugün satış kaybı hem de ileride markaya olan bağlılığı kaybedersiniz. 

Nihayetinde, yedekler arasında "genç semih" misali LEON oyuna giriyor ve fiyat skalası da bu duruma göre regüle ediliyor. Yoksa golf ün kepçe, kepçe bulunduğu pazarda golf sattırmak yerine diğer markası leon a müşteri kaçmasını istemez, anında leon fiyatlarını da yukarı çeker. 

Golf 8 geldiğinde bakalım yeni leon ile arasında böylesine fiyat farkı olacak mı, göreceğiz. 

@altinoluksd

Fiyat nedir ? İndirim yaptılarmı?

Ekselans neden eylül ? Bütçe nedeniyle mi ? Agustoosa yok mu dediler

Bizede ekselans lazımda ondan sordum
Xcellence paket yok dediler gelmedi demediler sırada başkaları var onlara verilecek dediler çok üstelemedim onun acelesi olmadığından bir kuruş indirim yapmıyolar hatta sigorta kaskoyu mecburi orda yaptırıyolar onun haricinde anahtar kılıfını bagaj havuzunu ufak bir iki tane daha hediye veriyolar 

Geri
Üst Alt