Araç Önerisi

@rline kalite ayrintida gizlidir, @Savatage hocamizin hesabi 52 bin lira, kaput pistonunu tasarruf icin calan VW  52 bin lirayi hediye etmez, o 52 bin lira kalite eksikligi.

Ayrica size tavsiyem eger kapali garajiniz yok ise o arabayi derhal satmaniz, cünkü kalitesizlikten tamponunu kagidi yirtar gibi yirtiliyor ve farlarini caliyorlar, hemde 30 saniyede, gelsin o hirsizlar golfün tamponunu yirtsinlar bakalim, ayrica ben 15 yildir VAG grubunun hemen hemen bütün arabalarina sahip oldum, önyargim yok, yeterince tecrübem var, golf ile a3 arasinda kalite farki pek yoktur ama leon, kusura bakmayin hyundai tercih ederim

Gecen ay Leon 1.5 ekselans aldim cok mutluyum. Tavsiye ederim

Zaten sizin tarifinize gore en mantıklı secenek sifir Leon dur. 3 yasinda 50K golf alacagima Sifir ve daha dolu leon alinir

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam araç iki gündür bende, teslim alırken İstanbul Ankara arası kullandım, çok keyifli bir sürüşü var, 1.5 TSI motoru siz biliyorsunuz zaten, ben ilk kez kullandım, çok canlı bir motor.
Ben normalde donanıma çok takılan biri değilim ama Leon'daki donanimlar araca ayrı bir hava katmış, dijital gösterge paneli, ambiyans aydınlatması, sunroof, keyless, geri görüş kamerası, full led farlar. Bu arada urban gri renk araca çok yakışıýor, tavsiye ederim.
Bire-bir ayni araca sahipiz hocam, araçdasiz, [emoji16][emoji16][emoji16]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Acemi bence bekleyin birkaç ay. C.başkanı açıklamasına göre ikinci el araç %60 fiyatı düşecek. Ötv değişeceğinden. Faiş fiyattan araç satan galerici veya araç sahibine 3yıldan 8 yıla hapis ve çok ağır para cezası geliyor.

@krym Savatage Hocamım belirttiği 52 bin TL fark Golf Highline'nın Türkiye'de bir üst Ötv dilimine girmesi kaynaklı. Sizin mantıkla o zaman Golf Comfortline çöp, Golf Highline altın. İkisi arasında 40,50 bin fark var. Veya Passat Business paketle Elagance paket arasında 70 bin TL var, VW 70 bini hediye etmez, Passat Business çöp o zaman.

Yeni Seat Leon Almanya fiyatı 1.5 TSI DSG Xcellence 29.050 Euro, Yeni Golf Comf. ile hemen hemen aynı.

Neyse zevkler ve renkler tartışilmaz. 

@rline kalite ayrintida gizlidir, @Savatage hocamizin hesabi 52 bin lira, kaput pistonunu tasarruf icin calan VW  52 bin lirayi hediye etmez, o 52 bin lira kalite eksikligi.

Ayrica size tavsiyem eger kapali garajiniz yok ise o arabayi derhal satmaniz, cünkü kalitesizlikten tamponunu kagidi yirtar gibi yirtiliyor ve farlarini caliyorlar, hemde 30 saniyede, gelsin o hirsizlar golfün tamponunu yirtsinlar bakalim, ayrica ben 15 yildir VAG grubunun hemen hemen bütün arabalarina sahip oldum, önyargim yok, yeterince tecrübem var, golf ile a3 arasinda kalite farki pek yoktur ama leon, kusura bakmayin hyundai tercih

@rline Almanya fiyatlari bildiginiz gibi degil, liste fiyati 25 bin euroluk golf7'yi ögrenciyken bayiden 17 bin euroya almsitim, liste fiyatlari buradaki gibi düzmece.

Golf 2019 comfortline sahibiyim, sizin seata göre bombos-cagdisi bir araba, ama sifiri sizinkinden 25 bin lira daha pahali (leon 197 bin olarak hesapladim)

Seat iyidir hostur ama seat'tir sonucta, kalitesi ortada, madem okadar kaliteli bir araba ve donanimli, biz niye golf aliyoruz?

Seatin rakibi hyundai'dir kia'dir renault'tur, VW bunlara rakip arac üretip piyasadan pay almak icin seat'i satin aldi, premium segment icin audi'yi aldigi gibi

Genel olarak VW-Seat kiyaslamasi yanlis, düsük kaliteli bir araba, bu acigini kapatmak icin donanim ekleniyor, skoda seat'tan daha ucuzdur, cünkü donanimi bol degildir, bunlar hep segmentasyon, farkli kitlelere hitap edip piyasadan pay almak icindir

Ayrica Seat'in aksine Skodayi cok begenirim, tam fiyat performans aracidir, su karooq 4 ceker olsa bir saniye durmam

Golf yerine leon alan kimse mutlu olmaz, ama arkadas ikinci el golf yerine sifir leon alirim kafam rahat olsun derse oda mantikli.

@krym Sizin yazdıklarınızı okurken eskilerden internette bu konularla alakalı görmüş olduğum bir yazı geldi... "Seat Leon:Fakir Golfü"  😀😀

@nebraska Hocam bu durum tamamen şans işi bekleriz 2 ay gelmez aracı alırız ertesi gün gelir :)  Kısmet diyelim ben max önümüzdeki hafta içi kesinleştirmek niyetindeyim

ötv indirimi faizler yüksek olur, insanlar kredi kullanamaz o zaman gelir, şu an öyle bir durum var mı? YOK

ötv indirimi bayilerin ellerinde satılmayan araçlar bekler, depo alanları araçla doludur stoklar eritilsin diye gelir, şu an öyle bir durum var mı? YOK

ötv indirimi ne zaman gelir, talep cok düşük olur piyasayı canlandırmak için gelir, şu an öyle bir durum var mı? ehh pek YOK

Yeni Leon'unuz hayırlı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
"Essege altin semer vurmuslar essek gene essek" Buradaki essek Seat Leon, extra donanimlarida altin semer, extra donanimlar kaliteden önce geliyorsa güney kore otomobillerini tavsiye ederim, veya full paket renault megane, bos golf fiyatina girtlak dolusu donaniminz olur ama arabanizin kalitesi 2-3 tik assagida kalir, tok kapi sesini özlersiniz

Kalite önce geliyorsa tabiki VW-Audi-Mercedes-BMW vb. gelir

Hem kalite hemde donanim istiyorsaniz ucuz olmaz, ne kadar ekmek o kadar köfte

Standart Golf highline bile aslinda rakiplerine göre bom bos kaliyor, ama kimse girtlak dolusu donanimli renault-seat-kia-hyundai önünde sira olmuyor ama suan golf  neerdeyse karaborsada, demekki insanimiz kaliteye donanimdan daha cok önem veriyor.
@krym ustadim bende uzun vadede sedan bir araca gecmeyi dusunuyorum.Bu sefer almisken dolu paket ve 1-2 yaslarinda almayi dusunuyorum ama passata yonelince fiyat ucuyor.Normalde renaultu sevmem ama  meganin full donanima gozum kayiyor.Cunku Fazla acilmadan girtlagina kadar dolu olarak alinabilecek bir arac.Aracin disi 10 numara ama ic kalite ve konfor bakimindan hayal kirikligi yasarmiyim sizin yada diger arkadaslarin bi tecrubesi varsa paylasirsa sevinirim

@Acemi bence bekleyin birkaç ay. C.başkanı açıklamasına göre ikinci el araç %60 fiyatı düşecek. Ötv değişeceğinden. Faiş fiyattan araç satan galerici veya araç sahibine 3yıldan 8 yıla hapis ve çok ağır para cezası geliyor.
2.el araç fiyatlarının 60% düşeceğini mi belirtti? 

Buradaki %60 sanırım olasılığı işaret ediyor, yoksa tutar üzerinden 60% diyorsanız ben Golf ü şimdiden satayım, 5 serisi falan alırız. 

"Faiş fiyattan araç satan" ifadesi de bir tuhaf, yani 100% koyan mı faiş oluyor yoksa 10% koyan mı? Ben de sevmiyorum galericileri ama hani snerede serbest piyasa koşulları? Sen öyle bir sistem yarat ki faiş satanın elinde patlasın, seve seve ucuza satsın. 

Gölgeyle dövüşmek misali bunlarla uğraşmak yerine daha gerçekçi çözümlerle uğraşsak çok daha iyi olmazmı?

Mesela yapısal reformlar? 

Vergi düzenlemesi ile tüketim vergisine abanmak yerine gelir vergisine ağırlık versek? 

Ahbap-çavuş ilişkisi içinde kanunları işine gelene uygulamak yerine herkese eşit adalet dağıtsak? 

Herkese eşit ve ulaşılabilir, nitelikli bir eğitim imkanı sunsak? Gençleri yurtdışında ellere kaçırtmasak? 

Bataklıkta sinek ilacı satmak misali, 

Mahalle yanarken saç taramak misali, 

Abesle iştigal ediyoruz.. 

@Erman Sifir km alacaksaniz megane sedan gayet mantikli olur, megane fiyatina göre gayet iyi bir tercih

Kalitesi fiyatina göre yeterli, tabiki bir passat degil ama dolu passat 320 bin lira, 320 bin liralik  araba mi? artik iphonelar 15 bin lira, 21 tane iphone parasi, belki biz fakirlestik :)

Benzinli otomatik touch sedan 200 bin lira, bu piyasada sartlarinda tercih edilir, honda civic'te alternatif olur ama bagaj hacmi falan-ölcülerini bilmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt