Araç Önerisi

Acemi

Üye
İsim
Güneş Sevgi
Selam Arkadaşlar,

Son dönemde elimde ki 2019 1.5 tsi comf. Aracımı satmak ve 2017-2018 hgline bir golf alma niyetindeydim. Nihayetinde bir arkadaş ile anlaştık ve aracımızı bir sıkıntı çıkmaz ise pazartesi günü teslim etmiş olacağız. Simdi asil konu yerine ne alacağımız ? Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. 

Tercihlerimiz:

bütçemiz yaklaşık 200 TL.

1.0 TSI olmaması, DSG olmalı, cam tavan, anahtarsız çalıştırma tercih sebebi, Vag grubu önceliğimiz.

Siz olsaydınız hangi aracı tercih ederdiniz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

@Acemi

Dün doğuş fiyatlara zam geldi, 1.5tsi comfortline dsg (cam tavansız, opak renk) net satış fiyatı 200 den 208 e çıktı. 

Yani diyeceğim o ki aracı satarken ve alırken makasta kalmayın. 

@Acemi Bir de ben sorunuzu anlamadım hocam. Siz zaten alacağınız aracın özelliklerini nokta atış yazmışsınız, seçim yapılacak bir seçenek de vermemişsiniz.

Tam olarak hangi konuda görüş soruyorsunuz acaba? 

@tiesay evet hocam bilgim var konudan. Hızlı bir şekilde  yeni aracı alma niyetindeyiz.Kısmet bakalım.

@tiesay Hangi aracı alacağımı söyler misiniz mesela hocam?

Yazdıklarımdan hangi aracı tercih ettiğim sonucunu çıkarttınız ? Aslında sormaya çalıştığım şey tam olarak bu.

Ya da sizin aracınız bu dediğiniz bir ilan linki ile destekleye bilirseniz harika olur.

Cam tava+keyles go+dsg otomatik - 1.0tsi olmayacak=200 bin tl / imkansız😂

km yüksek yada bir kaç parça boyalı ufak tefek kusurları yada hasar kaydı olan bir araç olabilir.

@tuncer_2632 cam tavan artı anahtarsız çalıştırma tercih sebebi hocam. Şart değil artı 200 bin bandında aşağı yukarı 5-10 oynayabilir.

2019 1.0tsi comfort dsg sürüs-isik paket-tungsten-camtavan 200 bine satmam, cünkü camtavan oldugu icin ötv dilimi %60 oldu, bu durumda, temiz standart highline istiyorsaniz 220 bin liraya cikmaniz lazim, ekstralar icin 220 üstü, veya 2017 modellere yönelmeniz gerekir, 200 bine bulunur mu? zor ama imkansiz degil, arasira düsüyor

196 bine 1.5 dsg  comfort sattiniz sanirim, o arabanin sifir km camtavanlisi 230 civari olur bulunabilirise

@Acemi açtığın başlıkta anlam karmaşası var ne istediğin net değil önce ne istediğini netleştirmelisin

sana tavsiyem  (y)

Tercihlerimiz:

bütçemiz yaklaşık 200 TL.

1.0 TSI olmaması, DSG olmalı, cam tavan, anahtarsız çalıştırma tercih sebebi, Vag grubu önceliğimiz.

Siz olsaydınız hangi aracı tercih ederdiniz ?

-------------------------------------------------------------------------------------------

Yani elimizde potansiyel olarak ne tercihler var: 

- A3 (bu paralara imkansız - boşunu alabilirsiniz).
- Skoda Fabia ? Oralara kadar ineceğinizi sanmıyorum. 

Aslında iki araç arasında seçim şansınız var: 

- 1.5/1.4 TSI Golf Highline
- 1.5/1.4 TSI Leon Excellence/FR

Bu özelliklerde düzgün araç var mı çevremizde yada takip ettiğimiz ilan var mı? Belki soruyu böyle kanalize edebiliriz. 

Böyle filtrelediğimde bu arkadaşı buldum: 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-23.000km-keyless-plusisitma-823703133/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acill-bu-haftaya-ozel-hatasiz-keyless-geri-gorus-cm-tvn-774716637/detay

yada 

sıfır km

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2020-0-km-hayalet-pluscam-tavan-plusanahtarsiz-plusgeri-gorus-lu-818892611/detay

Aralarında kalsam Leon alırdım. 3 yaş az değil. 1.0 TSI'dan da bu kadar korkmanıza gerek yok bence. Güzel opsiyonlu bir 1.0 TSI da işinizi rahatlıkla görür. 

@Aliiii hocam oncelikle konuya yaklasiminiz icin tesekkur ederim. Bir cok arkadasim konunun nasil acilmasi gerektigini ya da kendimi nasil ifade etmem gerektigini yazmis. Siz ise cozum odakli yaklasarak onerilerilerde bulunmussunuz. Burdan yola cikarak 2017 higline golf ile leon ex. arasinda tercih yapmak gerekiyor gibi geldi. İlk gonderdiginiz ilani takip ediyorum. Sorun cikmaz ise o ilana yonelmis durumdayim. 

Geri
Üst Alt