Araç Önerisi

@AhmetCakmak ya aslında SUV dediniz aklıma Karoq geldi :)  Her şeyde de gönlüm var benim nasıl olacak bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@sertan Hocam araçtan memnunum aslında ancak şöyle ifade edeyim her şey bu forumda ki değerli arkadaşlarımın suçu :) nasıl mı ? ne zaman girsem dijon iştahım kabarıyor, ne zaman girsem  bi far taktıramadık diyorum :)  

Sözün özü bir hesap yapıyorum 20 bin tl ye çıkıyor, üstelik istediğim özelliklerin bir çoğu yok ve bir kısmı tabi ki orijinal değil. Hep forumun suçu hocam :)  

@rline evet hocam sizin alım sürecinizi merakla takip etmiştim. Leon hakkında ki yorumlarınızı bekliyordum açıkçası. Aslında bir çoğu göreceli şeyler olsa da tabi ki marka algısı etkili. 10 dk önce Doğuşla görüştüm aynı sonu için gelen araçlar olduğu bilgisini aldım 198 bine kadar düşüyorlar. Ex paket urban gri olarak geçen rengi istediğimi ilettim, tabi ki bu konuda bilgi veremiyorlar. Pazartesi renk belli olacak pazartesiye kadar. Kararımı vermiş olmalıyım daha fazla geç kalmadan.Farklı yorumlarınız varsa merakla bekliyorum.

@sertan Hocam araçtan memnunum aslında ancak şöyle ifade edeyim her şey bu forumda ki değerli arkadaşlarımın suçu :) nasıl mı ? ne zaman girsem dijon iştahım kabarıyor, ne zaman girsem  bi far taktıramadık diyorum :)  

Sözün özü bir hesap yapıyorum 20 bin tl ye çıkıyor, üstelik istediğim özelliklerin bir çoğu yok ve bir kısmı tabi ki orijinal değil. Hep forumun suçu hocam :)  
Yerden göğe haklisiniz,.

Hep bir ağızdan vergazı oluyor.

Milletin cebi delik, TV de devamlı kebaplı programlar.

ikinci el 2-3 yaşında Golf Highline yerine 0 Leon Excellence daha iyi bir tercih olur. sıfır araç sıfır araçtır.

Farklı bir görüş getireyim X1 düşünürmüsünüz? Tabi biraz fark vermek lazım bütçe var ise 

@rline evet hocam sizin alım sürecinizi merakla takip etmiştim. Leon hakkında ki yorumlarınızı bekliyordum açıkçası. Aslında bir çoğu göreceli şeyler olsa da tabi ki marka algısı etkili. 10 dk önce Doğuşla görüştüm aynı sonu için gelen araçlar olduğu bilgisini aldım 198 bine kadar düşüyorlar. Ex paket urban gri olarak geçen rengi istediğimi ilettim, tabi ki bu konuda bilgi veremiyorlar. Pazartesi renk belli olacak pazartesiye kadar. Kararımı vermiş olmalıyım daha fazla geç kalmadan.Farklı yorumlarınız varsa merakla bekliyorum.
Hocam araç iki gündür bende, teslim alırken İstanbul Ankara arası kullandım, çok keyifli bir sürüşü var, 1.5 TSI motoru siz biliyorsunuz zaten, ben ilk kez kullandım, çok canlı bir motor.

Ben normalde donanıma çok takılan biri değilim ama Leon'daki donanimlar araca ayrı bir hava katmış, dijital gösterge paneli, ambiyans aydınlatması, sunroof, keyless, geri görüş kamerası, full led farlar. Bu arada urban gri renk araca çok yakışıýor, tavsiye ederim.

"Essege altin semer vurmuslar essek gene essek" Buradaki essek Seat Leon, extra donanimlarida altin semer, extra donanimlar kaliteden önce geliyorsa güney kore otomobillerini tavsiye ederim, veya full paket renault megane, bos golf fiyatina girtlak dolusu donaniminz olur ama arabanizin kalitesi 2-3 tik assagida kalir, tok kapi sesini özlersiniz

Kalite önce geliyorsa tabiki VW-Audi-Mercedes-BMW vb. gelir

Hem kalite hemde donanim istiyorsaniz ucuz olmaz, ne kadar ekmek o kadar köfte

Standart Golf highline bile aslinda rakiplerine göre bom bos kaliyor, ama kimse girtlak dolusu donanimli renault-seat-kia-hyundai önünde sira olmuyor ama suan golf  neerdeyse karaborsada, demekki insanimiz kaliteye donanimdan daha cok önem veriyor.

Sizin bütçenizle hemen hemen aynı bütçeyle Leon 1.5 TSI Xcellence aldım, çok da memnunum. Golf ile kıyaslarsak Golf Highline'dan bile dolu bir araç. Sadece marka algısı yüzünden ciddi bir fark verip boş bir Golf almaya gerek yok diye düşünüyorum. (ben öyle yapıyordum, sonra siparisimi iptal ettim.)
Bir foto koymadınız ! 

Benim leon önermemdeki en büyük sebeb leonun bu kasası ilk çıktığında 2012/2013

Aracı ilk  alanların alayı trim sesleri için kapıları paramparça edip tekrar montajlıyorlardı..  (servisler biz baktık bisey yok dedikleri için)

2017 ekimde arkadaş  aldı sıfır  style leon

44 bin km ye geldi ...her bindiğimde trim sesi ararım pür dikkat! 

Halen ses yok !

@AhmetCakmak ya aslında SUV dediniz aklıma Karoq geldi :)  Her şeyde de gönlüm var benim nasıl olacak bilmiyorum.
Hocam Karoq'da güzel Ateca'da. Ama diğer araçlar gibi onların da fiyatları çok çılgınca arttı ötv sınırını aştıkları için. Yılbaşında 200-220 bin tl civarından bolca sıfırı satıldı Ateca ve Karoq. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
"Essege altin semer vurmuslar essek gene essek" Buradaki essek Seat Leon, extra donanimlarida altin semer, extra donanimlar kaliteden önce geliyorsa güney kore otomobillerini tavsiye ederim, veya full paket renault megane, bos golf fiyatina girtlak dolusu donaniminz olur ama arabanizin kalitesi 2-3 tik assagida kalir, tok kapi sesini özlersiniz

Kalite önce geliyorsa tabiki VW-Audi-Mercedes-BMW vb. gelir

Hem kalite hemde donanim istiyorsaniz ucuz olmaz, ne kadar ekmek o kadar köfte

Standart Golf highline bile aslinda rakiplerine göre bom bos kaliyor, ama kimse girtlak dolusu donanimli renault-seat-kia-hyundai önünde sira olmuyor ama suan golf  neerdeyse karaborsada, demekki insanimiz kaliteye donanimdan daha cok önem veriyor.
Ben 6 yıl VW kullandım, şimdi de Seat kullanıyorum. Yazdıklarınız bence ön yargıdan ibaret. Şasesinden motoruna, şanzımanından direksiyonuna, güvenlik aksamından motor kapağına kadar birbirinin aynısı otomobiller arasında bu kadar fark bulabilmeniz gerçekten çok ilginç. 

@krym

Ee ozaman 

Eşek/ katır / at  sıralaması

Leon /golf/a3 oluyor

Golf yerine önerilen araç öz amcaoğlu Leon  

198 e aldı @rline ekselans 1.5 tsi (sunroof standart)

Bekleseydi sunrooflu Highline golf 1.5 tsi 245 şu an o da en iyimserinden 

47 bin burdan

Eksigi de var golfun keyless go / geri görüş bu ikiside hadi 3500+1500 =5000 lik opsiyon

52 bin az vererek tabi az kalite araba verirler...sonucta eş donanım +daha fazlası

Mk7/7,5 Bir golfün rakibi tabiki yine bir golftür (Mk8 hariç :rolleyes:

verin bana 198 lik leondanda bi 52 bin daha düşürek sıfır bi   hyundai i30  (138 bine yani) 

zil takıp oynayım ....vermiyorlar iste

Bir foto koymadınız ! 

Benim leon önermemdeki en büyük sebeb leonun bu kasası ilk çıktığında 2012/2013

Aracı ilk  alanların alayı trim sesleri için kapıları paramparça edip tekrar montajlıyorlardı..  (servisler biz baktık bisey yok dedikleri için)

2017 ekimde arkadaş  aldı sıfır  style leon

44 bin km ye geldi ...her bindiğimde trim sesi ararım pür dikkat! 

Halen ses yok !
Hocam yeni fotoğraf çekmedim ama bayinin bana gönderdiği fotoğraflardan koyayım.

PHOTO-2020-05-08-08-56-39.jpg

PHOTO-2020-05-08-08-56-38.jpg

@Acemi Ben de o rakamlara şuan için en hayırlı arabanın Leon olacağı inancını taşıyorum. Dün VW'de çalışan arkadaşımın bana yazdığı 6.aydan sonra vergi indirimi geleceği yönünde. Ne kadar çok gerçekleşir bu durum bilemiyorum ve bana göre bu ülke şartlarında bu durum uzak ihtimal olsa da yine de önceden dediği her şey gerçekleştiğinden bir düşünmedim değil. Kesinlikle bekleyin, almayın demiyorum siz doğru bildiğinizi okuyun ama ne alırsanız alın öncelikle hayırlı uğurlu olsun hocam. 

Geri
Üst Alt