Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok geçmiş olsun hocam Allah beterinden korumuş gerçekten. Öncelikle psikolojinize yardımcı olması açısından bende 3 sene önce BMW 116 araçla daha 21 de idi kaza yaptım spin falan attım aracın heryeri hasarlıydı ama airbag açmadı ne hikmetse. Araç perte çıktı borusan da haliyle. Süreç biraz uzun. Öncelikle herşeyi inceliyorlar o gün ki görüşme kayıtlarınıza kadar. Kredi kartı geçmişinize vs. Alkol falan kullanılmış mı diye. Araç değer belirlenmeside şu şekilde oluyor. Piyasadaki muadil en ucuz araç fiyatının ödemesi yapılıyor maalesef. Ama birde direk 0 araç fiyatının ödemeside oluyordu onun şartlarını hatırlamıyorum açıkçası.

Çok kafanıza takmayın ben çok taktım olaydan sonra araç kullanım şeklim yola bakışım herşeyim değişti. Olacağı varmış olmuş diyip hayata devam etmek lazım.

Tekrar çok geçmiş olsun Allah daha iyilerini nasip etsin sizlere inşallah. 
0 fiyatının ödemesi araba 1 yaşından küçükse oluyor. Kasko 0 parası ödememek için arkadaşımın 5 airbagi patlak 9 aylık Golf'ünü perte çıkarmadı. Araba onarılabilecek durumdaydı ama biz onarılmamasını istemiştik. Şasiler vs hiç hasar almamıştı ama 9 aylık bir arabanın airbaglerinin değişmesi hoş olmadı tabi.

Upvote 0

Çok geçmiş olsun. Canınızı sıkmayın sağlıkta bi şey yok gerisi er yada geç kendimden biliyorum bi şekilde yerine geliyor... 

Upvote 0
Herşey olacağına varıyor arkadaşlar. İşyerinde bir arkadaşımızın doğum gününü kutladık. Pasta yerken dişim kırıldı ve dişçiye gitmek zorunda kaldım normalde aracım işyerinde kalacaktı kontağa basmayacatım pazartesiye kadar. Nasip yani git çık ve kazaya karış. Aracıma gözüm gibi baktığım içinde nazar değdi herhalde. Durum bu.

Upvote 0
@frknyldrm araç çekici ile servise gitti hocam araca böyle durumlarda elletmiyorlar sadece tekrar çekici ile başka servise gidebilir onda da kaldığı gin parasi otel gibi düşünün parasını alıyorlar. Üstünde sadece sökülebilir jantlar var gerisi donanım onları alamam.

Upvote 0
@ogzogz  Exper ile görüşebilir isem ileteceğim hocam. Teşekkür ederim öneriniz için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Herşey olacağına varıyor arkadaşlar. İşyerinde bir arkadaşımızın doğum gününü kutladık. Pasta yerken dişim kırıldı ve dişçiye gitmek zorunda kaldım normalde aracım işyerinde kalacaktı kontağa basmayacatım pazartesiye kadar. Nasip yani git çık ve kazaya karış. Aracıma gözüm gibi baktığım içinde nazar değdi herhalde. Durum bu.
Böyle düşünmek gerekir, Allah beterinden korusun. Sevdiklerin yanında, canın sağ olsun gerisi hikaye. Şimdi daha tecrübelisin retrofit yapmak daha kolay olacak senin için, sıkma canını... :)

Upvote 0
@DuzboruDownpipe benimde tamir olacak gibi şüphelerim var. Aracın tüm parasını vermek kaskonun işine gelmiyor. Ama şöyle bir durum var. Bu dudumdaki araçları kurtarıyor ise kasko şirketi ihale ile teklif alıyor. Mesela 110 bin teklif geldi kurtarıyor ise tamir yaptirmadan satışını veriyor aradaki fark ile satış parasını araç sahibine ödüyor.

Upvote 0
Gecmis olsun hocam, onemli olan cana gelmemesi. Kasko olduktan sonra gerisi hallolur.

Upvote 0

Geri
Üst Alt