Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle geçmiş olsun mala gelmiş hiç önemli değil. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Diyelim bu aracı kasko şirketi midline plus bugünkü pazar fiyatı araştırmasıyla sizden satın aldı, ne olacak? Airbag tamiri yapılıp emniyet kemerlerine direnç atılıp kaporta düzeltme ufak boya satışa sunulacak sonra yıllar geçecek günlerden bir gün tarcanlar oto expertize yolu düşen gariban bunları başkasına satarken öğrenecek oturup köşeye ağlayacak. Acilen kasko şirketleriyle ve pert araçlarla ilgili yasal düzenleme yapılmalı uymayan ve insan hayatını tehlikeye atan canilere de gereken cezalar verilmeli.
Hocam kazalı araca binmek problem değil; alıcının, aldığı aracın kazalı olduğunu bilmemesi ve araca hasarsız araba parası vermiş olması problem. Bunun özellikle belirtmekte fayda var bence.

Düzgün toplanan ve sağlıklı yürüyen kazalı bir otomobil pekala kullanılabilir.

Yoksa her kaza yapan araba press yapılacak değil yani, ne arabalar yollara dönüyor. Bunun hasarı ne ki?

Upvote 0

çok geçmiş olsun , cana gelmemesi sevindirici , ama sonuçta mal canın yongasıdır .. ben derimki üzerinden sökebileceklerinizi sökün eğer mümkünse..

Upvote 0
Geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Çok şükür cana bir şey gelmemiş

Upvote 0
Hocam çok geçmiş olsun..kaza da kimseye bişey olmadıysa üzülmeyin dünya malıdır dünya da kalır..kaskonuz varmış zaten maddi zararınız karşılanır.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun. Canınıza gelmemesi en sevindiğimiz nokta

Bende 6-7 aydır kaskosuz geziyorum sanırım yaptırmam gerek. Biraz pahalı gelmişti fiyatlar.  Siz iyi ki yaptırmışsınız.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun hocam Allah beterinden korumuş gerçekten. Öncelikle psikolojinize yardımcı olması açısından bende 3 sene önce BMW 116 araçla daha 21 de idi kaza yaptım spin falan attım aracın heryeri hasarlıydı ama airbag açmadı ne hikmetse. Araç perte çıktı borusan da haliyle. Süreç biraz uzun. Öncelikle herşeyi inceliyorlar o gün ki görüşme kayıtlarınıza kadar. Kredi kartı geçmişinize vs. Alkol falan kullanılmış mı diye. Araç değer belirlenmeside şu şekilde oluyor. Piyasadaki muadil en ucuz araç fiyatının ödemesi yapılıyor maalesef. Ama birde direk 0 araç fiyatının ödemeside oluyordu onun şartlarını hatırlamıyorum açıkçası.

Çok kafanıza takmayın ben çok taktım olaydan sonra araç kullanım şeklim yola bakışım herşeyim değişti. Olacağı varmış olmuş diyip hayata devam etmek lazım.

Tekrar çok geçmiş olsun Allah daha iyilerini nasip etsin sizlere inşallah. 

Upvote 0
geçmiş olsun hocam bende geçen sene kaza yaşadım 2 gün öncesinde kasko yaptırmıştım.

iyi tarafından bakın sağlığınız yerinde ve kaskonuz var muhtemelen perte çıkar.

daha iyi bir araç nasip olur inşallah.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun, cana gelmemesi sevindirici. Kaskonuz hangi firmadan bilmiyorum ama pert durumunda aracın değerinin belirlenmesi noktasında bilgi sahibi olmanız için poliçenize bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı firmalar piyasa değerine göre ödeme yaparken; bazı firmalar ise aracın piyasa değeri ne olursa olsun, arabanızı tsb.org sitesinde yer alan ve genellikle poliçede rakam olarak belirtilmeyen kasko araç değer listesindeki tutara kadar teminat altına aldığından azami olarak bu tutara kadar ödeme yapıyor. Örneğin aracın tsb.org sitesinde değeri 200 bin TL ancak piyasada 2. El değeri 220-230 bin ise ve kaskoda pert durumunda rayiç değerle ilgili madde varsa kasko maksimum 200 bin TL ödeme yapar.

Upvote 0
Bütün heveseimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194
Çok geçmiş olsun hocam, allah beterinden korusun. Sizlere birşey olmamış ya o yeter. Dünya malı dünyada kalır. Canınızı sıkmayın. İster istemez insanın canı sıkılıyor, o kadarr emek verip gözünüz gibi baktığınız aracınıza başkası gelip hasar açıyor...

Sağlık olsun daha iyilerini sahip olmanız dileğiyle. 

Upvote 0

Çok geçmiş olsun hocam. Can sıkıcı bir olay ancak çok şükür ki hem sizin hem karşı tarafın sağlığıyla ilgili bir sıkıntı yok. Allah beterinden korusun. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt