Eibach 35mm yaylarımızı taktık

@umutgolf7 Hocam evet 03-22 olan yay 1.2 TSİ için olan galiba. Bende yakın zamanda 03-22 alicam. EİBACH türkiye distribitöründe stokta var gözüküyor hocam

@Negatiwe bir konuda anlaşamadığımızı düşünüyorum.

Mubea dünyanın en iyi yayı olduğu için değil muadilleri arasında en uygun fiyatı verdiği için vw tarafından tercih ediliyor dedim, bana yaşattığı sürüş zevkinin iğrenç ötesi olması benim tecrübem bu kısmına katılmayabilirsiniz ama üretimde maliyet kısmı maalesef bizim düşündüğümüz gibi değil, Apple dünyanın en kaliteli işçiliği çin de olduğu için mi orda üretim yaptırıyor diye sorup kapatayım konuyu.

@Negatiwe bir konuda anlaşamadığımızı düşünüyorum.

Mubea dünyanın en iyi yayı olduğu için değil muadilleri arasında en uygun fiyatı verdiği için vw tarafından tercih ediliyor dedim, bana yaşattığı sürüş zevkinin iğrenç ötesi olması benim tecrübem bu kısmına katılmayabilirsiniz ama üretimde maliyet kısmı maalesef bizim düşündüğümüz gibi değil, Apple dünyanın en kaliteli işçiliği çin de olduğu için mi orda üretim yaptırıyor diye sorup kapatayım konuyu.
Oncelikle karsilikli konusma yapamadigimiz, mesajlastigimiz icin yanlis anlasiliyor olabiliriz asla art niyetle yazdigimi dusunmeyin :)  

Vw kac tane aksesuar yay satacak ki bundan ne kazanacak? Appleden konusacak olursak, kalite standartlarini karsilayan en uygun iscilik orada olduğu icin kabaca orada diyebiliriz ama bu konuda cok etken var tabiki(tedarik, vergi, iscilik...vs) 

Ayrica araclarimizin standartinda gelen yaylar Türkiye de bile uretilmis olabilir. Mubeanin Turkiyede, Almanyda, Cek Cumhuriyetinde, İsvicrede akliniza gelebilecek her yerde fabrikasi var. Turkiye fabrikasida Manisada mesela. Burdan yola çıkarak konusursak, Turkiyede iscilik kotu oldugu icin mi burada? Tabiki hayir. Almanyada 2500₺ yani 350Euroya mavi yaka calistirsin bakalim nasil calistiriyor? 

Birde olayin seri uretim boyutu var. Eibach- H&R - Vogtdland - KW ...vs bu markalari butik bir uretici olarak dusunebilirsiniz(mubeaya gore). Eibach aralarında en buyugu olabilir ama Mubea bunlardan cok cok daha buyuk. Motorsportlarinda H&R - Eibach ile vw calisabiliyor. Bir onceki kasada yaylari mubea yerine eibach ile anlasmislardi. Bu demek değil ki bu yaylari sadece Eibach yapiyor yada en ucuz o fiyati o veriyor...vs 

Bunu hicbir zaman bilemeyiz kim daha ucuz fiyat verdi, vwnin baktigi sey kalite standartlarini kim karsilar? Tabi fiyat absurt olmadigi surece... Mubeayi kucumsuyorsunuz ama o kucuk hortum baglanti klipslerinde bile dunyada tek el bir firma. Karsisinda kimse duramadi bu zamana kadar. Neyse ayrinti isterseniz yazabilirim ama gerek yok.

Bir onceki mlb yani mqb olmayan platformlar icinde eibach’a urettirmislerdi yayi :)  Fotolar ektedir...

9CCF1EEA-4349-425E-AB36-79B1BC1C7820.jpeg

F930A948-5969-4A3A-AA0B-60A9C70A7BDB.jpeg

5FF5D3F2-5498-4F81-B4C8-8186425DFDBD.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oncelikle karsilikli konusma yapamadigimiz, mesajlastigimiz icin yanlis anlasiliyor olabiliriz asla art niyetle yazdigimi dusunmeyin :)  

Vw kac tane aksesuar yay satacak ki bundan ne kazanacak? Appleden konusacak olursak, kalite standartlarini karsilayan en uygun iscilik orada olduğu icin kabaca orada diyebiliriz ama bu konuda cok etken var tabiki(tedarik, vergi, iscilik...vs) 

Ayrica araclarimizin standartinda gelen yaylar Türkiye de bile uretilmis olabilir. Mubeanin Turkiyede, Almanyda, Cek Cumhuriyetinde, İsvicrede akliniza gelebilecek her yerde fabrikasi var. Turkiye fabrikasida Manisada mesela. Burdan yola çıkarak konusursak, Turkiyede iscilik kotu oldugu icin mi burada? Tabiki hayir. Almanyada 2500₺ yani 350Euroya mavi yaka calistirsin bakalim nasil calistiriyor? 

Birde olayin seri uretim boyutu var. Eibach- H&R - Vogtdland - KW ...vs bu markalari butik bir uretici olarak dusunebilirsiniz(mubeaya gore). Eibach aralarında en buyugu olabilir ama Mubea bunlardan cok cok daha buyuk. Motorsportlarinda H&R - Eibach ile vw calisabiliyor. Bir onceki kasada yaylari mubea yerine eibach ile anlasmislardi. Bu demek değil ki bu yaylari sadece Eibach yapiyor yada en ucuz o fiyati o veriyor...vs 

Bunu hicbir zaman bilemeyiz kim daha ucuz fiyat verdi, vwnin baktigi sey kalite standartlarini kim karsilar? Tabi fiyat absurt olmadigi surece... Mubeayi kucumsuyorsunuz ama o kucuk hortum baglanti klipslerinde bile dunyada tek el bir firma. Karsisinda kimse duramadi bu zamana kadar. Neyse ayrinti isterseniz yazabilirim ama gerek yok.

Bir onceki mlb yani mqb olmayan platformlar icinde eibach’a urettirmislerdi yayi :)  Fotolar ektedir...

Ekli dosyayı görüntüle 30705

Ekli dosyayı görüntüle 30706

Ekli dosyayı görüntüle 30707
@mehmetmert  bende mk6 varken bu eklediğin fotoğraftaki yayı avekten 1.4tsi için  alıp kullanmıştım... arabanın fotosunu bulursam atarım...mk7 de mubea... ben ikisinden de memnundum ve manuel araçlarım bu yaylar ile iki kez piste çıktım sorun yaşamadım olsa yine alırım...

41A0F683-C818-4770-BC46-909380353E24.jpeg

@metinkar  Metin abi eskiden imkanlarda çok çok zordu bu kadar basit değildi :)  Ben arabayı alıp, daha ne olduğunu bile bilmeyip 18 yaşındayken sen araba dolduruyordun :)

@metinkar  Metin abi eskiden imkanlarda çok çok zordu bu kadar basit değildi :)  Ben arabayı alıp, daha ne olduğunu bile bilmeyip 18 yaşındayken sen araba dolduruyordun :)
@mehmetmert araba bizde hastalık😂 bu mk7 de orjinal durban spor amortisör ve sonradan üstündeki 2cm lik yayı çıkartıp mavi mubea alıp taktım bu hali ile piste çıktım diğer yaylarda bana göre hikaye ama suan eibach düşünüyorum çünkü servis getirmiyor mubea... 

58D35189-165B-44DA-B4A4-B1C9A2768EC6.jpeg

6A9B854B-6376-469C-9E1B-69EEB5777422.jpeg

2D2B67EC-5118-43EA-A545-9B29CF955997.jpeg

D7A1ECFE-E1B3-414F-922B-A1BEFE40F673.jpeg

alttaki de bizim kadir piste çıkarken:) mk6 ile yaş tutmuyordu yalvar yakar arkaya oturtmuştum bol bol çıkarmıştı:)

6BC6B4AF-5A1D-41CA-9CBA-042E3A477031.jpeg

@metinkar O zamanlar RLine Body Kit sonradan yaptıran ilk insanlardan biri senden abi. Beyaz Golf gözlerimizin önünde (forumda) doldu çok iyi hatırlyıorum. Eskiler unutulmuyor gerçekten. 

@mehmetmert art niyet falan yok olurmu öyle şey😊

Benim demek istediğimde aslında benzer bir konu; bir yay bir yağ bir valf vs tüm parçaların bir standard aralığı var ve bunu karşılıyorsa en makul teklifi hangi firma veriyorsa ona yaptırılıyor, misal Discover pro sistemlerinin delphi olanı var harman olanı var hangi yıl hangisi ucuza vermişse ondan almış vw.

Konu ile alakası ne kadar olur bilmem ama bir arkadaşım bakımını dışarda yaptıracağı zaman boch marka filtrelere de bir bak istersen dedim, verdiği cevap birçok farklı parça üreten mubea örneğinize benzer nitelikteydi;

Epilasyon aleti buzdolabı ve yağ filtresini aynı anda üreten markanın hiçbir ürünü düzgün olmaz o sebeple boch almayacağım😂😂

O zaman şöyle ben hortlatayım konuyu :)  7,5 tdi aracım için 35 mm yay tercih etmek istiyorum konuyu tamamen okudum arkadaşlar sağolsun birçok bilgi paylaşmış. Bu yayı tdi araçta kullanan bir arkadaş bana önerebilir mi, birde öne 12mm arkayada 20mm spacer düşünüyorum  :)  sizce nasıl bir kombinasyon.

@agacmalzeme hocam bu şekilde benim aracımda ön taraf arkaya göre daha basık maalesef bu konu sizi rahatsız etmeyecek ise öneririm ama aynı olsun diyorsanız vogtland öneririm. 

IMG_20200208_155131.jpg

Geri
Üst Alt