Far ve sislerde Buğu Problemi

Aracim Yeni Golf 2017 Highline donanim. Nisan ayinda aldim bende de var. Ama 1-2 saate geciyor. Babamda 1996 model Suzuki Vitara var benle dalga geçiyor. Tas gibi diyor benim arabada hic boyle olmuyor diyor 8D

Ekli dosyayı görüntüle 12890

Ekli dosyayı görüntüle 12893
Hocam merhaba, benimde aynı tarih çıkışı aynı aracım var. Geçenlerde yaylada detaylı temizlik yaparken fark ettim ancak epey hızlı geçti. Her ne kadar ilk aşamada korkutsa da bir zararını görmedim.

Hocam merhaba, benimde aynı tarih çıkışı aynı aracım var. Geçenlerde yaylada detaylı temizlik yaparken fark ettim ancak epey hızlı geçti. Her ne kadar ilk aşamada korkutsa da bir zararını görmedim.
Ben de ilk başta sıkıntı yapmıştım hocam ama forumda okuduklarimdan sonra genel bir sey oldugunu anladim. Yeni kasa yeni full led far da olsa kaçış yok :000042-medium:

Arkadaşlar malum yağışlardan dolayı yollar su doldu aracımla mecburen geçmek zorunda olduğum sudan dolayı sis farları içeri su aldı ki su sis farı kadar yükseklikte değildi ve buharlaşma yaptı bu konuda bir önerisi olan var mıdır ? 

E2298B56-A45A-4660-921D-5ED2F7BC43D0.jpeg

D388F3AE-26AE-450A-B1E3-A8BD80A58946.jpeg

Arkadaşlar malum yağışlardan dolayı yollar su doldu aracımla mecburen geçmek zorunda olduğum sudan dolayı sis farları içeri su aldı ki su sis farı kadar yükseklikte değildi ve buharlaşma yaptı bu konuda bir önerisi olan var mıdır ? 
/monthly_2018_05/E2298B56-A45A-4660-921D-5ED2F7BC43D0.thumb.jpeg.a39254f9326e84c5b4bc9c1cef33a72a.jpeg
/monthly_2018_05/D388F3AE-26AE-450A-B1E3-A8BD80A58946.thumb.jpeg.6c26e0d6efbd0e7c62efeedf46039edd.jpeg
Arka kapaklar en azından birini açık bırakın bi gecelik sabaha bir şeyi kalmaz bidaha yapıcağını zannetmiyorum.Yeni 0 km ise aracınız taşıma sırasında mumluyorlarmış aracı o yüzden başlarda yapabiliyor diye okumuştum forumda.Benim kazadan kaynaklı halojen farım değişti komple bi sefere mahsus benimkide yaptı biraz kronik bir problem bu far meselesi.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@mutlubey17 yanıtınız için teşekkür ederim aracım 2015 model arka kapaklar dediğiniz yerler tam olarak neresi oluyor ve bu su çamurlu bi su olduğu için bir şekilde tahliye etmem lazım gibi görünüyor yoksa içerde leke bırakıcak gibi görünüyor 

[mention=4155]mutlubey17[/mention] yanıtınız için teşekkür ederim aracım 2015 model arka kapaklar dediğiniz yerler tam olarak neresi oluyor ve bu su çamurlu bi su olduğu için bir şekilde tahliye etmem lazım gibi görünüyor yoksa içerde leke bırakıcak gibi görünüyor 
Farın arkasında biri alt tarafta kalır zaten onu farı sökmeden açamazsınız,ben üstte kalanı diyorum farın içindeki o buhar buharlaşır uçar gider farıj içinde sadece buhardan oluşan nem var gibi duruyor eğer içine su girdiyse o zaman sıkıntı olur işte

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@MSE Merhaba,

Bu değişimi garantiden mi yapıyorlar?

Teşekkürler.

@MSE Merhaba,

Bu değişimi garantiden mi yapıyorlar?

Teşekkürler.
Sisleri uzun süre kullanmadıysanız ufak tefek buğulanmalar olur onlar normal hocam, sisleri yakın ısındıkça içindeki buğuyu atacaktır.

Benim aracımda buğudan bir tık öte damla damla su vardı. Zaten servis garantiden değişim onayı alabilmek için araçtan sis farlarını söküp su alıp almadığıyla ilgili test yapıyor. Testte başarısız olursa zorluk çıkarmadan değiştirirler. 

@Ahmetselim sisleri yakıp kurutma olayına gitmeyin derim, ıslak gidin ki değiştirsinler bir kere buğu ya da su kaçtı mı düzen tutmaz en iyisi değiştirmek

Bende şu an aynı proplemi yaşıyorum far değişti ve içine nem giderici torba koydum kapağı açıp dün yıkarken soğuk havada fark ettim yine buğu yaptı farı komple sardı böyle hafif ama nem gidericinin sayesinde sanırım yarım saat içinde yok oldu 

bundan önceki farda içindeki buğu uzun süre kalıp tomurcuk şeklinde suya dönüşüyordu ve geçmiyordu eğer bu farda o olmazsa sadece ona şükredeceğim maalesef..

aslında bugu deyil arkadaşlar bunun çözümü çok basit komple temizlik yapılacak is olmuş bunlar açılmadan farlar temizleniyor çok basit işlem  ama çokta hassas biliyorsunuz ki o aynalar yansıtıcılar çok narin dokunmaya gelmez

aslında bugu deyil arkadaşlar bunun çözümü çok basit komple temizlik yapılacak is olmuş bunlar açılmadan farlar temizleniyor çok basit işlem  ama çokta hassas biliyorsunuz ki o aynalar yansıtıcılar çok narin dokunmaya gelmez
Nasıl? Açıklarsanız öğrenmiş oluruz. 

Geri
Üst Alt