Far ve sislerde Buğu Problemi

Hep aynı sorunlar :) leonların ledlerinde de var. Golflerin bi-xenon olanlarında da var. Elsawin programından servis bülteninde yazan şey normal olduğu ve garantiden değişim yapılmasını gerektirecek bir durum olmadığı yönünde.

Farın arkasında hava kanalları var. Bunlar yüzünden özellikle nemli iklimde olan araçlar motor sıcaklığının yarattığı buharlaşma etkisi ile far içine giren nem yüzünden bu hale geliyor.

İleri seviyede leke veya su alma olursa ve aydınlatma etkilenirse değişim yapılıyor.

Arkadaslar merhaba daha önce konusu varmiydi bulamadım onun icin yeni açtım

Konu basligi gibi yağmurlu havada parkların oldugunu kısımda bugulanma oldugunu fark ettim aracı alalı iki ay felan oldu daha yeni yağmur yağdı soguk havalarda yada normal kullanimda hic yapmamis ti

Bu arada benim ikinci golf aracım ikisinide sıfır aldım ve ilkinde de böyle yağmurlu havalarda bir kaç kez gormustum ama onu kısa kullandım üstüne dusmemistim aracı park ettikten bir kaç saat sonra hiç birşey kalmiyordu bazen yağmurda bazen sicak havada soğuk su ile arabayi yıkarken yapıyordu

İçerisinde bugudan başka hiç bir şey yok yani su damlacıkları felan

Boyle bir olayla karşılasan varmi acaba yada servise böyle bir sikintiyi ileten ardaslarlar yarumlariniz nelerdir ne yapmam gerekiyor

Bu arada servis bana çok uzak ha diyince gidemiyorum

ec15a005f1561f0a9145b0ab406eb815.jpg
c72e6fb068294c8856a42a0e39532d27.jpg

Farın hava tahliye deliklerini kontrol etmenizde fayda var .

Tam olarak nerede ve nasıl yapılıyor bilmiyorum
Uğur bey aracım golf olmadığından bu konuda birşey diyemicem ama her farda hava tahliye deliği bulunması gerekir. Farın arka taraflarında bir yerde olması gerekir burası tıkalı olursa farda buğu problemi olur .

Uğur bey aracım golf olmadığından bu konuda birşey diyemicem ama her farda hava tahliye deliği bulunması gerekir. Farın arka taraflarında bir yerde olması gerekir burası tıkalı olursa farda buğu problemi olur .
Sabah ilk isim bakmak olacak teşekkür ederim

Uğur hocam sıfır passat aracımda durum aynı, patronumdaki bmw 5 serisinde de aynı.

Benim golftede ayni can sikilcak bi durum yok  8D

Arkadaslar merhaba daha önce konusu varmiydi bulamadım onun icin yeni açtım

Konu basligi gibi yağmurlu havada parkların oldugunu kısımda bugulanma oldugunu fark ettim aracı alalı iki ay felan oldu daha yeni yağmur yağdı soguk havalarda yada normal kullanimda hic yapmamis ti

Bu arada benim ikinci golf aracım ikisinide sıfır aldım ve ilkinde de böyle yağmurlu havalarda bir kaç kez gormustum ama onu kısa kullandım üstüne dusmemistim aracı park ettikten bir kaç saat sonra hiç birşey kalmiyordu bazen yağmurda bazen sicak havada soğuk su ile arabayi yıkarken yapıyordu

İçerisinde bugudan başka hiç bir şey yok yani su damlacıkları felan

Boyle bir olayla karşılasan varmi acaba yada servise böyle bir sikintiyi ileten ardaslarlar yarumlariniz nelerdir ne yapmam gerekiyor

Bu arada servis bana çok uzak ha diyince gidemiyorum :(
Değerli Uğur Hocam

Açmış olduğunuz konuyu yanıtı içeren başlığa taşıdım. 

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aracımı 2016 aralık 22 de aldım. Ertesi gün yağmur yağdı aynı sorundan muzdarip oldum. Servise gittim farlarım bu gün garanti kapsamında değişti ancak aynı problem devam ediyor haliyle gerildim sıfır arabada böyle bir sorun olması can sıkıyor. Üretici firma ile iletişime geçtiklerini söylediler bakalım bir çözüm bulunursa sizlere iletirim.

Yeni araçta bunun olması üzücü olmuş. servisler bu far sorunu için değişim ve problem çözüm odaklı çalışıyorlar bu aralar. demek ki onlarda sorundan haberdarlar.2015 modeller de bu sorun kronik idi anlaşılan 2016 da kesin bir çözüm bulunamamış. umarım Sorununun tamamen çözülür servis tarafından. Ayrıca sonucu burada paylaşmanız forum da bu tür sorunları yaşayanlar açısından ışık tutucu olacalktır. Teşekkürler.

Hocam benim ikinci golf aracım ve ikisinde de vardi gözlemlediğim bir çok model de var hatta iki haftalık patronun 200bin lik yildizili aracında bile var
İçerisinde damlacıklar olusmadigi surece sikinti olmaz diye dusunuyorum normal zamanlarda yapmıyor yağmur yada aracı yıkadıktan sonra cikiyor piyasaya ayni
Salyangoz gibi

Abiler golf 6 da vardi bende bu sorun cozumu kaputu acip arkasindaki lastikleri tum gece acik birakmak olmustu ve kesin cozumdu (ender metin bey den ogrenmistim) simdi bende dun aracimi teslim aldim yine buhu oldu inip bakicam konuyu gorunce benimde aklima geldi bunda da ayni sekilde cozersem burdan bildiririm  s=bigstar

Geri
Üst Alt