Far ve sislerde Buğu Problemi

@ACD hocam öncelikle arcınız hayırlı olsun,benim aracımdada aynı sorun vardı ve servise götürdüm garanti kapsamında değiştirelim dediler.Gelecek olan farlarda bu sorunun olmayacağını garanti edebilirmisiniz dedim edemeyiz dediler bende değiştirmedim.Fakat biraz araştırınca problemin cevabını yine GOLFTUTKUSU sayfasında buldum.Kurucu yöneticilerimizden silvershadow hocamızın bu konuyla ilgili yazısını birkez daha paylaşıyorum.

hocam keşke farlarınızı değiştirmeseydiniz,servis danışmanları bazen çok yetersiz kalıyor.Size sizi tatmin edecek gerekli açıklamayı yapamıyorlar.Umarım biraz sizi bu konuda rahatlata bilmişizdir. :000274-medium:

Arkadaşlar kesin sonuçlanmadan yazmak istemedim.Öncelikle hepinize tekrardan merhaba.Uzun uğraşlar sonucu konuyu netliğe kavuşturdum.İkinci takılan farların tekrar buhu yapmasının sebebi dışarıdan aldığı soğuk ve nemli havaymış.Farlar tekrardan çıkartıldı.Farların altında 3 tane hava tahliyesini sağlayan kapak bulunuyor.Bunlar fabrikasyon %50 oranında açık olduğu için yeterli olmuyor.Önce o kanallar %100 olacak şekilde açıldı.(resmi de mevcut onu da paylaşacağım).Daha sonrasında farlar vakum ile oda sıcaklığında içindeki nemli hava tahliye edildi.Şuan ne yağmur ya çamur ne kar hiç bir şekilde bir gram buğu yapmıyor.Bu işlemi bilmeyen birisine yaptırmanızı tavsiye etmem servisinize danışın derim.Bir dipnot olarak da eklemek isterim böyle meşakkatli bir işi servislerin bir çoğu yapmak istemiyor.Çözüm ne mi? :)  Tabii ki bir telefon kadar uzanığızda :)  Arıyorsunuz doğuş oto merkezi problemi anlatıp servisten şikayetçi olduğunuzu sorununuz ile ilgilenilmediği söylüyorsunuz :)  Ve oturup süreci izliyorsunuz :)  Bir de şöyle bir şey eklemek isterim o farın arkasında ki kapağı açıp buğuyu tahliye ettiğinizde yine yapmamasının garantisi yok o nemli hava yine kapağı kapattığınızda içeride kalıp ileride yine aynı sorunu yaşatacaktır.@Kerem hocam farların ilk olarak değişmesinin sebebi buğu değil aşırı derecede boncuk boncuk su oluşuydu muhtemelen bir yerden su alıyor diye değiştirdiler.Herkese iyi akşamlar. İyi Forumlar :)

@ACD

Sorun ve nedeni hakkında uzun süredir bilgi sahibiyiz ancak gerçekten de çözümü olabileceğini ve hatta çözümü olduğunu sizin sayenizde öğrendik.

Fotoğrafları paylaşmanızı merakla bekliyoruz

Teşekkür ederim.

Tahliye kapağı budur arkadaşlar bundan 3 tane bulunuyor farın altında bu kapağın altında hava tahliyesi için bir yer var ayarlanan onu %100 yapıp vakum işleminden sonra sorun ortadan kalkıyor :)

IMG_2318.JPG

Bu Geri dinus iyi oldu. Bende de bu tip sorun var ve kisa zamanda servise gidecegim.
Biraz daha detay resimleri olsa fena olmayacak sanki hocam. Teşekkürler

Hava tahliyesi için farın üretici firmasından gelen mailde gösterdiği tahliye kanalını servis müdürü benim çıkan farımdan gösterdi bir tanesini çektim burada paylaşmak için alel acele oldu oda

Hava tahliyesi için farın üretici firmasından gelen mailde gösterdiği tahliye kanalını servis müdürü benim çıkan farımdan gösterdi bir tanesini çektim burada paylaşmak için alel acele oldu oda
Düşünceli davranışınız ve emeğinize teşekkürler. Sorunun çözümüne ayrıca sevindim.

@Ender iyi dilekleriniz için teşekkür ederim forumu sonradan keşfettim artık bu forumun bir parçası olarak buralarda bilgi alış verişinde bulunuruz hep beraber

@Ender iyi dilekleriniz için teşekkür ederim forumu sonradan keşfettim artık bu forumun bir parçası olarak buralarda bilgi alış verişinde bulunuruz hep beraber
Golf'le e dair herşeyin olduğu bir yerdesiniz. Samimi dostane bir Forum burası. umarım ki aradığınızı bulur konularla ilginiz daim olur. Saygılar selamlar Hocam.

Arkadaslar farlarda bugu olusmasinin farin aydinlatmasina bir etkisi var mi , eger yoksa Murat hocanin anlattigi gibi bir fiziksel olay neticesinde geceklestiginden bence buyuk bir sorun degil dun aksam bizim aracin farlarinda da oldugunu gordum az miktarda ancak aydinlatmasina etkisini bilemedim ilm defa farladi gordugumden

Aracim Yeni Golf 2017 Highline donanim. Nisan ayinda aldim bende de var. Ama 1-2 saate geciyor. Babamda 1996 model Suzuki Vitara var benle dalga geçiyor. Tas gibi diyor benim arabada hic boyle olmuyor diyor 8D

20170618_162404.jpg

20170618_162411.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt