Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

İngiltere'de Ortaya Çıkan Koronavirüs Mutasyonu, 3 Ülkede Daha Görüldü

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yakın zamanda İngiltere'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün daha bulaşıcı türünün Hollanda, Danimarka ve Avusturya'da da tespit edildiğini açıkladı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hep geç kalınıyor.İngilterede’ki mutasyon birkaç hafta önce farkedildi.Ülkelerin her birini tembel ve sınıfta kalmış öğrenciler olarak nitelemeliyim.

Daha bugün adam akıllı sınırlar kapatılmaya başlandı.

Avrupa ülkelerinde ağır kısıtlamalar ve tam kapanmalar gelirken bizim ülkemizde haftasonu 2 gün sokağa çıkma kısıtlaması ciddi etkiler göstererek vaka sayıları baya düştü.. Avrupa bak dalgana koçum

Sözde yasak var ama insanlar arabasıyla gezmeye çıkar gibi çıkıyorlar. Aciliyeti var diye bir şey almak için markete gittim, tıka basa doluydu. Madem sıkı sokağa çıkma yasağı olmayacak neden kısıtlama yapılıyor hakikaten ilginç. Dışarıda bir tane bile emniyet görevlisi de yok, çoluk çocuk geziyor ortada.

@AhmetCakmak ya bu insanlar çok cahil yada hepsi sizin gibi acil markete gitmesi gereken şahıslar.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@AhmetCakmak ya bu insanlar çok cahil yada hepsi sizin gibi acil markete gitmesi gereken şahıslar.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten ne desek boş. Geçen gün çok yakın bir ahbabımızın anne ve babası 3 haftalık yoğun bakım sonrasında vefat ettiler virüs sebebiyle. Dışarıdaki vurdumduymaz insanlar yakınını kaybedince o zaman farkına varır durumun. 

Fahrettin Koca:

İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşecegiz.

----

Düşük ve orta riskli yani mavi ve sarı renkli illerde aşağıdaki normalleşmelere gidildi.

image.png

Kontrollü normalleşme başladı: Düşük ve orta riskli iller için müjde

– Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalktı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günleri devam edecek.

– Tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor.

– Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitim öğretim başlıyor.

– Yüksek ve çok riskli illerde sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

– Çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde restoran, kafeterya, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler sabah 7 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

– Halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler düşük riskli illerde sabah 09:00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecek.

– Kamunun çalışma saatleri tüm illerde normale dönecek.

– Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı, yüksek ve çok riskli illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacak.

– Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak.

İstanbulda yasak devam ediyor

- yeme içme akşam 19 kadar açık

- evde çalışanlar işbaşı

- liseliler sadece sınava gidecek

Başka yok herhalde...

Geri
Üst Alt