Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

@Alpyaman  şahsi fikrim 50 yaş altı öncelik çalışan olmak üzere öğretmen öğrenci gibi gruplar aşılanmış olsaydı bu sorunlar ile karşılaşmazdık 60-70-80-90 yasakla bunları çıkmasınlar dışarı,  aşı da da en son grup olsunlar yani yazık şu memleketin haline saha da çalışıyoruz günde kaç kişi ile beraberiz sayısı belli değil ve aşı önceliğimiz hala yok bu işleyiş çok saçma kongrede insanlar maskesi yapışık ceza yok ama dışarıda maskesiz gezenlere ceza var, alman firması şıbatta 1.5m aşı verdim diyor ortada yok ama açıklamadan sonra ilgili bkn almayandan şu kadar grldi bu kadar geldi hadi bunları geçtim unuttum yuttum ya arkadaşlar bu ülkedeki bilim adamları neden bir yıl içinde aşı üretemedi düşünüyorum sonra diyorum sen okulları bir yıl dondurmaz isen bu yetişecek çocuklar da aynı bu aşı bulamayan kendini bilim adamı diye tanımlayanlar kadar boş olacaklar.... bilemiyorum bu salfın böyle gider seneye zorunlu herkes yılda iki kez aşımı olur hapınımı yutar spreyinimi kullanır bilmem lakin bu saatten sonra işimiz çok zor...

Çoçuklara dikkat edin. Çevremde covid olmuş çok çoçuklu aile var. Hepsi okuldan kapmış. Yeni salgın direk çoçuklarıda etkiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Alpyaman  şahsi fikrim 50 yaş altı öncelik çalışan olmak üzere öğretmen öğrenci gibi gruplar aşılanmış olsaydı bu sorunlar ile karşılaşmazdık 60-70-80-90 yasakla bunları çıkmasınlar dışarı,  aşı da da en son grup olsunlar yani yazık şu memleketin haline saha da çalışıyoruz günde kaç kişi ile beraberiz sayısı belli değil ve aşı önceliğimiz hala yok bu işleyiş çok saçma kongrede insanlar maskesi yapışık ceza yok ama dışarıda maskesiz gezenlere ceza var, alman firması şıbatta 1.5m aşı verdim diyor ortada yok ama açıklamadan sonra ilgili bkn almayandan şu kadar grldi bu kadar geldi hadi bunları geçtim unuttum yuttum ya arkadaşlar bu ülkedeki bilim adamları neden bir yıl içinde aşı üretemedi düşünüyorum sonra diyorum sen okulları bir yıl dondurmaz isen bu yetişecek çocuklar da aynı bu aşı bulamayan kendini bilim adamı diye tanımlayanlar kadar boş olacaklar.... bilemiyorum bu salfın böyle gider seneye zorunlu herkes yılda iki kez aşımı olur hapınımı yutar spreyinimi kullanır bilmem lakin bu saatten sonra işimiz çok zor...
Abi diyecek çok var ülke yönetimine ama kendi kendimize söylüyoruz. Doğru yönettikleri hiçbir süreç yok. Vakalar 1000 ile 25000 arası iken kapalı olan halı sahaları vakalar 30000 iken açmak gibi. Çözüm halı saha açmak değil çözüm kapalı tutup (sadece halı saha değil) maddi destek olmak eğer gerçekten Almanya bizi kıskanıyor ise.

Bende temaslıydım negatif çıktım şükür karantinaya devam kuluçka dönemi olabilir. Ptesi de negatif çıkarsa sıkıntı yok. Valla yani kötü bir durum insan kendisinden ziyade ailesini düşünüyor bu yüzden kendimi otele attım bekliyorum. Dikkat edin arkadaşlar.

Bende temaslıydım negatif çıktım şükür karantinaya devam kuluçka dönemi olabilir. Ptesi de negatif çıkarsa sıkıntı yok. Valla yani kötü bir durum insan kendisinden ziyade ailesini düşünüyor bu yüzden kendimi otele attım bekliyorum. Dikkat edin arkadaşlar.
Geçmiş olsun hocam isallah birsey cikmaz

B A K L A V A _____ I S M A R L A

Geçmiş olsun hocam inşallah yoktur birşeyiniz, 

Ben de dün öksürük boğaz ağrısı vb sebeplerden test yaptırdım, negatif çıktı sonuç.

Tam kapama olmalı her geçen gün daha kötüye gidiyor...

A01E6002-D1C4-4D0F-BA97-4DABC08DB5B9.jpeg

Kuluçka olabilir dikkat edin izole edin kendinizi 
Alp hocam sizin durumunuz nasıl, ben hala iyileşemeyince dün tekrar test yaptırdım, sonuç yine negatif.

Aile hekimim: "testte çıkmayan bir covid çeşidi olabilir, ben de geçirdim testlerde çıkmadı" diyor.

Ne yapacağımızı şaşırdık vallaha, evde maskeyle oturuyorum...

Alp hocam sizin durumunuz nasıl, ben hala iyileşemeyince dün tekrar test yaptırdım, sonuç yine negatif.

Aile hekimim: "testte çıkmayan bir covid çeşidi olabilir, ben de geçirdim testlerde çıkmadı" diyor.

Ne yapacağımızı şaşırdık vallaha, evde maskeyle oturuyorum...
7 günde 3 kere test oldum hepsi negatif çıktı. Evde kalmıyordum girdim eve hayırlısı ile inşallah yoktur birşey 

ayrıca aile hekimi niye kendine antikor testi yaptırmıyormuş bu kadar eminse 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu adamlar şimdi tam kapanma diye haftasonu milletin parka bahçeye çıkmasını yasaklayacaklar gibi gözüküyor.  <_<

7 günde 3 kere test oldum hepsi negatif çıktı. Evde kalmıyordum girdim eve hayırlısı ile inşallah yoktur birşey 

ayrıca aile hekimi niye kendine antikor testi yaptırmıyormuş bu kadar eminse 
Geçmiş olsun hocam Allah acil şifalar versin.

Ben de dışarı çıkınca çok iyiyim aslında, iç mekan yoruyor bünyemi.

Test olarak burun sürüntüsünü kast etmişti sanırım doktor.

Bir an önce sağlık ocağından kendimi dışarı atmak için çok detaylı sorular sormadım aile hekimime.

Geri
Üst Alt