OBD Eleven Pro

yok hocam carista değil. carista çok pahalı bir sistem obdeleven'dan bile kazık.

evet olumlu olursa burada paylaşacağım, boşuna fazla ödemeyin elin ürünlerine.

aynen hepsi de elin ürünü ama birisi çok pahalı. 

• Beğen
Tepkiler: Ysn
Arkadaşlar obdeleven'dan çok daha ucuza bir sistem var. Aliexpressten aldığım adaptör gelsin ve %100 işe yaradığını göreyim burada paylaşacağım. Şu anda basit bir ELM cihazıyla %60 işe yarıyor. Mesela emniyet kemeri sinyalini susturdum ama amerika sinyalini (belli bir süre öttükten sonra komple susuyor) aktive edemedim. 
evet arkadaşlar cihazı bugün ptt'den teslim aldım. neredeyse 1 hafta içinde teslimat gerçekleşti. ürün bu Viecar 4.0 

https://tr.aliexpress.com/item/4000817786514.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.452a4c4dBEpbGZ

ürün bedeli 14 dolar, 16.55 lira da ptt'ye gümrük vergisi ödedim. google play'den bu programı indireceksiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ovz.carscanner

@Ysn @forjust1day Hocamında dediği gibi Vas5054 ve Odis yanında diğerlerinin hepsi lego oyuncak :D

Servisin kullandığı yazılımı kullanıyorsunuz, şunu yapıyomu bunu yapıyomu yok, herşeyi yapıyo :D  Kodlama, Kalibrasyon, Aktivasyon, Bileşen Koruma Kaldırma, Rehberli Arıza Giderme, Parametre Atma, Flash'lama vs vs ... Hepsi Vas'la yapılıyor bu işlemlerin ...

VagCom oldukça az bi kısmını avantaj olarak belki sadece daha basit bi programla yapıyo o kadar, ama çok kısıtlıı bi alet. Hele ELM327 tipi cihazlar sadece okuma yapıyo neredeyse, görsel bilgi almaktan öte pek bi işe yaramıyolar. ODB11 ise Vag'in biraz daha gelişmişi ve bazı şeyleri otomatik halleden ama bunun içinde sizden para alan bi sistem.

@vsoner hocam hayırlı olsun kullanım detaylarını bekliyoruz artıları eksileri nedir, @CemKhocam haklısınız arayüzüne kullanımına bakıldığında daha detaylı bir program gibi duruyor, vas ile odis arasında ne fark var hocam, bir de söylediğiniz cihazların kullanımına yönelik bilgiler pek yok gibi o yüzden çok bilinmiyor.

@Ysn Vas5054 yada Vas6154 adaptörün adi, Odis ise kullanilan programin adi. Vag'da VagCom ve Vcds gibi yani.

RossTech(Vagcom) yada Odb11 adaptor geliştirip bu işten para kazanmaya çalışan firmalar. Bol bol reklam forum vs yaparlar onun için. Vas ve Odis ise VW'nin kendi ve servisler vs için olan yazılımı, öyle reklam vs bişey olmadığı icin pek bilinmeyebilir, orjinali 3000-4000€ gibi bi fiyatı vardı.

Basit kodlama tipi işler icin alacaksaniz Odb11 yada VagCom gibi cihazlar son kullanici icin daha uygun olabilir.

Vas+Odis biraz daha advanced işler için gerekli daha çok. Odb11 vs onlarin yaptığı işi de dogal olarak cok rahat yapar, programi kurmasi biraz ugrastirabilir ama sonra kodlama vs isleri hepsine gore daha basit ve hizlidir.

@vsoner hocam hayırlı olsun kullanım detaylarını bekliyoruz artıları eksileri nedir, @CemKhocam haklısınız arayüzüne kullanımına bakıldığında daha detaylı bir program gibi duruyor, vas ile odis arasında ne fark var hocam, bir de söylediğiniz cihazların kullanımına yönelik bilgiler pek yok gibi o yüzden çok bilinmiyor.
eyvallah. gizli özelliklerin tamamını açabiliyorsun. detaylı arıza taraması yapabiliyorsun. bu arada benim araç çok donanımlı olmadığı için sınırlı özellikleri açabiliyorum. ama highline cam tavanlı hayalet ekranlı bir Golf sahibi baya bir özelliği açabilir. obd11 gibi ücretli değil. yazılımı proya yükseltmek bile çok ucuz 25 lira mıydı ne. bu programı yapanın eline sağlık.

edit: bir de obd11 programını telefona yükleyip, bu Viecar adaptörü ile çalışıyor mu ona bakacağım. eski adaptörümle OBD11 çalışmamıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Ysn
OBDEleven kullandım ama hiç memnun kalmadım, az kullanan olduğu için pek bilgi içermiyor internette, kullanım açısından basit ama pek işlevselliği yok, detaylı müdahale edemiyor. (Örnek vermem gerekirse Passat 2011 modelde plaka aydınlatmasını led olarak yapamadım Obdelevenda, vcds kablosu ile 2 dakika da halloldu. )

Moderatör tarafında düzenlendi:
az önce obd11'na bağlanmaya çalıştım kabul etmedi. kendi adaptöründen başka cihazla bağlantıya izin vermiyor.

@fkorkmaz obd11 karışık olduğundan değil hocam, menüler ve alt menüleri kategorilere ayırdıkları için bulmak zor geliyor olabilir. Ve gün geçtikçe programı daha derli toplu yapmaya çalışıyorlar.  

Mesela ışık ile ilgili tüm başlıkları ışıklar ile ilgili bir bölüme aldılar....gibi

az önce obd11'na bağlanmaya çalıştım kabul etmedi. kendi adaptöründen başka cihazla bağlantıya izin vermiyor.
Evet izin vermez hocam, Obdeleven size zaman satıyor aslında. Tek tıklamayla özellikleri açıp kapatarak uğraşmadan hallediyorsunuz. Ben o yüzden seviyorum. Tabi malum kurlarla birlikte her uygulamayı hızlıca açıp kapatmak makul olmayabiliyor.

Geri
Üst Alt