OBD Eleven Pro

Bende almıştım ups ile gümrüge takıldı vergi ödedim öyle aldım malesef

Bende almıştım ups ile gümrüge takıldı vergi ödedim öyle aldım malesef
Ne kadar vergi ödediniz

2 bin civarında denildi  (noter belgesi alıp ups ye yetki verilecek + gümrük vergisi vs  diye anlatıldı için kabul etmedim)

Vergi konusuyla ilgili gelişme oldu mu acaba, sipariş edeceğim sizlerin durumuna göre, @ibiza hocam sizde durum nedir alabildiniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Obd Eleven ile ilgili bilgi almak için attığım mesaja gelen cevap. Bizim ülkemizle ilgili net bilgileri mi yok yoksa dedikleri doğru mu, 130 lira vergi ödeyerek aldım demiştiniz@Gkm_2015

0e8c18e6116ca416dd18c47e047e7f0f.jpg

Vergi konusuyla ilgili gelişme oldu mu acaba, sipariş edeceğim sizlerin durumuna göre, [mention=22020]ibiza[/mention] hocam sizde durum nedir alabildiniz mi?
İyi günler[mention=1363]Ysn[/mention]
Bulunduğum şehir gumrugune yönlendirme yaptırdım
Orada ürünü kontrol ettiler ve ikna oldular
Gümrük masrafini ödeyip aldım
Alırken firmaya yazın faturayı doğru göndersinler ve ürün tanımı daha açık yapılsın ve normal kargo deneyebilirsiniz
Ama gene de risk var

Sizin adınıza sevindim hocam, ne kadar ücret ödediniz cihazı alırken.

Sizin adınıza sevindim hocam, ne kadar ücret ödediniz cihazı alırken.
Teşekkür ederim sağolun[mention=1363]Ysn[/mention]
Faturanızin yüzde 18 i vergi cikartiyorlar
40 euro luk ürün alırsanız 70 lira civarı
Yeni nesil obd alırsanız 60 euro vergi 105 lira civarı
firma neden yapti bilmiyorum 100 euro fatura kesmiş ve gümrük buna göre yapmaya calıştı, fatura ve sitesinden çıktı alıp gösterdim
O şekilde duzeltildi

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Obd Eleven ile ilgili bilgi almak için attığım mesaja gelen cevap. Bizim ülkemizle ilgili net bilgileri mi yok yoksa dedikleri doğru mu, 130 lira vergi ödeyerek aldım demiştiniz@Gkm_2015

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20201104/0e8c18e6116ca416dd18c47e047e7f0f.jpg
Hocam bir ara TR'ye siparişi kapatmışlardı vergileri ödemeyenlerin kargoları iade olup bu da OBDeleven şirketine kazanç kaybı yaşattığı için. Dolayısıyla artık ülkeden geri dönerse iptal etmeyiz diyorlar. Yazdıkları fiyata aldanmayın, %18 kdv vergisi çıkıyor ticari kargo olarak algılanmadığı sürece.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ibiza gümrük vergisine razı geleceğiz hocam, almadan satıcıya belirttiğiniz hususları söyleyim, umarım sıkıntı yaşamam,
@AhmetCakmak adamlar kendilerini sağlama almaya çalışıyorlar ama bir taraftan da satış yapmak zorundalar, ülkemizin buna bir çözüm bulması lazım. Ticari kapsamına alırlarsa da artık dil dökeceğiz alana kadar @ibizahocamın yaptığı gibi.

Bu konu uzamaya başladı fakat sonuç alamıyorum bir türlü, Sivas gümrük müdürlüğüyle görüştüm cihazın fotoğrafını ve sitesini gösterdim, bana kdv haricinde ötv de çıkacağını söyledi, İstanbul'dan sadece kdv ödenerek alındığını söyledim orası yoğunluktan bakmamıştır baksa ötv de çıkarırdı cevabını verdi memur, ama ötv ödeyeni duymadım forumda alanlardan yanlış bilgi mi verdi acaba?

@Ysn hocam merhabalar benim başıma da geldi gümrükte takılma olayı ürün ticariye girdiği için vergi harici noter vekaletnamesidir falandır 1500Tl ye yakın bir gümrük ücreti çıkıyor.

@Ker9m Kerem hocam o şekilde kaldı mı alamadınız mı cihazı, aldıysanız nasıl bir yol izlediniz?

@Ker9m Kerem hocam o şekilde kaldı mı alamadınız mı cihazı, aldıysanız nasıl bir yol izlediniz?

@Ysn Hocam ürünü firma geri iade almadığı için 200TL vergi ve 500-600 TL Noterden vekaletname veriyorsunuz maalesef bi ihtimalde yetki belgesi ile aracınızın ruhsatını gönderin ve ürünü ticari değil kendiniz için aldığınızı belirtin.

@Ker9m dediğiniz şekilde yapacağım, ama uğraştığımız durum insanın canını sıkan, tutarlılık yok duruma göre değişiyor.

Geri
Üst Alt