OBD Eleven Pro

Kodlamaları başlasın o zaman😁 hayırlı olsun
Hocam kodlamaya başladık ama dakka bir gol bir viraj farı AFS hatası aldım.Kontrol üniteleri,multifuncon module ayarlarında gezerken nereyi bozmuş olabilirim acaba☹️ Bu konu halkında bir bileğiniz varmıdır. 

492CCF16-D9C1-49CB-AC05-B896040C326D.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam kodlamaya başladık ama dakka bir gol bir viraj farı AFS hatası aldım.Kontrol üniteleri,multifuncon module ayarlarında gezerken nereyi bozmuş olabilirim acaba☹️ Bu konu halkında bir bileğiniz varmıdır. 

Ekli dosyayı görüntüle 29612
Eğer herhangi bir yerde değişiklik yapmadan bu hatayı aldıysanız sorun değildir bu, Kontağı kapatıp anahtarı çıkarın biraz 1-2 dakika bekledikten sonra kontağı yarım açın. Farların optimizasyon yapmasını bekleyin farlar sabitlenene kadar kontağı çıkarmayın veya motoru çalıştırmayın düzelecektir. Bendece bir kaç kere bu hatayı verdi böyle yapınca düzeldi. Bunları eğer "herhangi bir yerde değişiklilk yapmadıysanız" dikkate alın. 
Hata genelde 09 Cent Electrc.ten verir.

@Recep Gül Yok hocam ya durup dururken olmadı acemice sağı solu karıştırırken oldu. Kontrol ünitelerinde 4b modunda multifunction moduna girmiştim orda far ayarlarını karıştırırken oldu. Geçmiş kısmında da sadece ücretli uygulamaların değişikliklerini gösteriyor. Bugün olmazsa bütün oradaki ayarları tek tek açıp kapatayım olmazsa gidip birilerine gösteririm artık☹️

@Recep Gül Teşekkür ederim. Biraz deneme yaptım. Çok güzel bir cihaz yapmışlar. Kullanışlı ve pratik. Bazı özellikler bende pasif haldeydi onları açtım. 
Kötü olmuş, nerde ne değişiklik yaptığını bilmemeniz. Long codingde Mi değişiklik yaptınız onu hatırlıyor musunuz?  Ben burdan bakayım ayarlara

@Recep Gül Evet hocam oraları karıştırmıştım. Sabah 1 saat uğraştım tekrar düzelmeyince Apo ustayı ziyaret ettim halletti☹️.Bir daha kulağıma küpe olsun ayarlarla tek tek oynayacağım o zaman nerde sıkıntı çıktığını bulabilirim. 

@Recep Gül Evet hocam oraları karıştırmıştım. Sabah 1 saat uğraştım tekrar düzelmeyince Apo ustayı ziyaret ettim halletti☹️.Bir daha kulağıma küpe olsun ayarlarla tek tek oynayacağım o zaman nerde sıkıntı çıktığını bulabilirim. 
Çok dikkatli olmak lazım hocam, bu işin en kötü yanı bu zaten. Kredili sistemde geçmişte neyi değiştirdiğini gösteriyor fakat diğer türlü zor. Çok dikkatli ve bilerek ilerlemek lazım. Birde en önemlisi yaptığınız her değişikliği öncesinde orijinal değerleri fotoğraf çekmek. 

@Recep Gül Ağzım yandı artık,Bir dahaki sefere hem tek tek yapacağım işlemleri hemde başka telefonla ekran resmi çekerim yine böyle uğraşmak zorunda kalmam.En azından ustalaşıp neyin ne olduğunu öğrenene kadar   

OBDEleven Türkçe çevirisi yayınlandı...

Ayıptır söylemesi, Cihazı ilk aldığımda Türkçe çevirisi berbat bir durumdaydı. Satıcı ile iletişime geçip Türkçe çeviriyi biraz daha geliştirmek istediğimi söyledim ve bana bir link attı. O linkten uzun zamandır Türkçe çeviri ile uğraşıyordum. Bugün bir güncelleme yayınlandı ve "Herhalde yeni APP'ler geldi" zannetim fakat meğerse Türkçe çevirileri onaylamış.

Henüz tam anlamıyla çevirmedim fakat çevirmeye devam ediyorum. Tek sıkıntım çeviriyi uygulama üzerinden yapmadığım için çeviri yaptığım cümlelerin tam olarak hangi konuda geçtiğini görmemek yanlış çeviriye yol açıyor. Ama eskisine göre şuanki hali daha iyi sayılır.

Ekran Alıntısı.JPG

Screenshot_20200419-224807_OBDeleven.jpgScreenshot_20200419-224813_OBDeleven.jpg

Screenshot_20200419-224816_OBDeleven.jpgScreenshot_20200419-224845_OBDeleven.jpg

Bende obdeleven almak istiyorum bu ürünü alan arkadaşlar sizce hangi paketi satın almalıyım gümrük vb durumlarda da tecrübelerinizi aktarırsanız ben ve benim gibi alacak arkadaşlara da bi yol göstermiş olursunuz.

OBDEleven Türkçe çevirisi yayınlandı...

Ayıptır söylemesi, Cihazı ilk aldığımda Türkçe çevirisi berbat bir durumdaydı. Satıcı ile iletişime geçip Türkçe çeviriyi biraz daha geliştirmek istediğimi söyledim ve bana bir link attı. O linkten uzun zamandır Türkçe çeviri ile uğraşıyordum. Bugün bir güncelleme yayınlandı ve "Herhalde yeni APP'ler geldi" zannetim fakat meğerse Türkçe çevirileri onaylamış.

Henüz tam anlamıyla çevirmedim fakat çevirmeye devam ediyorum. Tek sıkıntım çeviriyi uygulama üzerinden yapmadığım için çeviri yaptığım cümlelerin tam olarak hangi konuda geçtiğini görmemek yanlış çeviriye yol açıyor. Ama eskisine göre şuanki hali daha iyi sayılır.

Ekli dosyayı görüntüle 30759

Ekli dosyayı görüntüle 30760Ekli dosyayı görüntüle 30761

Ekli dosyayı görüntüle 30762Ekli dosyayı görüntüle 30763
Zorla aldıracaksın bana da bu cihazdan :)  

Zorla aldıracaksın bana da bu cihazdan :)  
😁😁 Estağfurullah hocam, yalnız şunu söylemek istiyorum. 

Eğer "kullanmasamda kenarda dursun " diyorsanız alın.  Ama diğer türlü sırf denemek için alacaksanız pişman olabilirsiniz. Çünkü öyle illede bu cihaz bende olmalı dedirten bir cihaz değil, ilk başlarda meraktan kurcalıyorsunuz ama sonrasında pek ilginizi çekmiyor. Geçici bir heves gibi düşünün. 

Kredili sistemde sürekli kodlama yayınlansa üretici tarafından on-off tarzında, sırf denemek için  uğraşırız. Ama sürekli kodlama da yayınlanmıyor. 

Ama cihaz şu yönden iyi, sürekli güncel ve her araca uyumlu şekilde çalışıyor. Orijinal vag kablosu almış gibi oluyorsunuz. 

Teşekkür ederim bigilendirme için Recep Hocam. 

Fiyat uygun olsa sırf çevremdeki dostlara yardımcı olabilmek adına alacaktım . şimdilik dursun bakalım.

Cevap Biraz geç olacak ama hocam şimdi okudum konuyu. Eğer afs modülünde değişiklik yaparsanız bu hata gelir. Düzeltmek için basit ayarlardan kalibrasyon yenilemek gerekir. Sonra düzelecektir.

Geri
Üst Alt