2020 OTOMOBİL FİYATLARI

2017 de yazın ortasına başımıza taş (dolu) yağdı, akıllanmadık,

Birkaç ay önce depremler oldu akıllanmadık,

Şimdi salgın çıktı yine akıllanmadık,

Bunların ilahi bir uyarı olduğunu anlayıp toplum olarak ne zaman akıllanacağız çok merak ediyorum.

Allah sonumuzu hayır eyleye...

2020 model 1 serisi BMW Online sitesinde 280 bin liradan başlıyor. Geçen günlerde indirimli fiyatlar vardı 10 bin lira daha uygundu fiyatlar. Bu araçlar online rezervasyon yapılarak alınabiliyor. Oldukça şeffaf bir sistem.

Vag grubunu Türkiye'de elinde tutan Doğuş 230 bin liradan sattığı arabaya liste fiyatı olarak 300 bin lira yazmayı bırakırsa işte o zaman şeffaf bir satış diyebiliriz. Şahsen ben Doğuş'un araç satış taktiğine güvenmiyorum ve etik bulmuyorum.

image.png 

2020 model 1 serisi BMW Online sitesinde 280 bin liradan başlıyor. Geçen günlerde indirimli fiyatlar vardı 10 bin lira daha uygundu fiyatlar. Bu araçlar online rezervasyon yapılarak alınabiliyor. Oldukça şeffaf bir sistem.

Vag grubunu Türkiye'de elinde tutan Doğuş 230 bin liradan sattığı arabaya liste fiyatı olarak 300 bin lira yazmayı bırakırsa işte o zaman şeffaf bir satış diyebiliriz. Şahsen ben Doğuş'un araç satış taktiğine güvenmiyorum ve etik bulmuyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 31551 
Doğuş'un neden böyle bir yol izlediğini anlamış değilim, merak ediyorum sebebini. Bence müşteri kaybediyorlar bu şekilde.

Bmw fiyatları bence fena değil gibi.

bu araclar en erken temmuz teslim ve fiyatlarda satis esnasindaki güncel kur üzerinden hesaplaniyor, yani fiyatlar temsili, ellerinde araba olmadigi icin gümrükten gectigi andaki kur 8 liradan assagi olmaz, en ucuz 1 kasada 320-330 bin lira olur diye tahmin ediyorum

Artik golflerde 250-300, bmw1'de 320-380 fiyat bandlarina alismamiz lazim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben en son şubatta 

213 den 1.5 tsi  high fiyatı gördüm ( bayi teslimat fiyatı)

Bugün aynı araç o zamana göre %50 ötv ile kurtaramayıp mecbur yarın %60 dan ötv leneceğinden,

Kurda %10 artış

Ötv de %10 artış 

(artık highline zaten mecbur ,,comfortu bile %50 ötv li alamazsınız)

Yarın bayiye gelecek 

1.5 tsi high sunroof 244

1,5 tsi comf sunroof 227 den anahtar sallarlar 

Sunroffsuz comfort %50 ye girer (bir teselli şartsa???)  210 bine belki verirler 

Durum bu 

Donanım haberden bir arkadaş paylaşmış, satın alım gücümüzün nasıl eridiğinin canlı kanıtı resmen. 

Screenshot_20200503_031723_com.android.chrome.jpg

@tiesay hocam bunlar assagi yukari suanki gercek fiyatlar, ocak ayi satis fiyatlarini yeni kur ve buna bagli yeni ötv dilimleriyle hesapladigimda yukaridaki fiyatlara yakin cikiyor (daha önceki hesaplarim forumda var)

1.5 tsi dsg high camtavan 265-275 bin lira

1.5 tsi dsg comfort camtavan 245 bin lira

1.5 tsi dsg comfort camtvansiz ötv %50 dilimde kalidigi icin 225 bin lira

Bu fiyatlar ikinci ele daha yansimadi, arabasini satan pisman olur, nasil eylül-ekimde  arabasini satanlar sattigina pisman oldu, simdi bu ikinci dalga, 200 bine sattim diye sevinen arabasini 1 ay sonra 240 bin liraya galeride görmesin :)

1 ay sonra 240 bin liraya galeride görmesin
Salgın bir süre daha devam ederse alıcı kitlenin alım gücünün de ciddi düşüş göstereceğini unutmamak lazım. Diğer bir deyişle enflasyon etkisi ve döviz artışı ile (ki bu kaçınılmaz) fiyatlar artarken eş zamanlı talep azalması da yaşanacak. Bu açıdan bakınca vergi dilimlerinde bir değişikliğe gidilmesi olası görünüyor. 

Galericiler piyasanin kokusunu iyi alir

rjJHvq.jpg

@krym 

Boşa millete sesleniş konuşması yapmamıs (al satçılar galericiler Ağlıyor 2 aydır, halbuki ne güzeldi bayiden al +30 bin koy)

Yani vatandaş kek gibi eninde sonunda ağımıza düşecek, fiyatlarınızı düşermeyin sabredin "hersey çok güzel olacak diyor?

Şu konuda haklı sıfır araç sektörü 6 ay daha yok .on da butabıkız 

Ya ellerindeki araçların fiyatını kıracaklar ?

Yada mezara götürürler 

Sıfır aracın bayide satılmadığı süreçte 

Sıfıra zam ! (Olmayan aracın nesine zam sonuçta?

2. Ele de zam  metodu islemeyeceğinden

Çok beklerler!!!

@Savatage Hocam sifir arac bayide yok ama fiyat "güncellemeleri"  hic durmadan devam ediyor, en son almayi düsündügüm ranger wildtrack 40 bin lira zamlandi mayis basinda

Hazirandan itibaren fiyatlar ucar gider, virüs yüzünden insanlar otobüsleri-ucaklari tercih etmez, ayrica yastik altindaki altinlar ve dolarlar iyice degerlendi

Geri
Üst Alt