Golf 7'ye Osram Ledriving far uygulaması

Halojen farlarımdan memnun olmakla birlikte, bilindiği üzere belirli bir zaman sonra korunmayan far camlarında oluşan yıldızlanma sebebiyle ,bir de yakın zamanda [mention=19510]mufayu[/mention]Fatih Hocamın da paylaşımlarıyla yolculuğuma Osram ile devam etmeye karar verdim.
Sağolsun konu sahibi [mention=4729]hakan1979[/mention] Hakan Hocamın paylaşımları ve yardımı, son zamanlarda [mention=19510]mufayu[/mention] Fatih Hocamın memnuniyeti ve tavsiyesi, [mention=22402]yeniisikoto[/mention] 'nun hızlı ve sorunsuz tedariği sonucu memnun kaldığımı belirtmek isterim.

/monthly_2021_06/Osram7.thumb.jpg.74e41802e3a2a991aa3d3012bb88fc34.jpg
Öncelikle farları takmadan ppf kapladım.  Sonra montaj.. Daha sonra far ayarı ve sonuç duvara yansıyan far çizgisi.. 
Evet, tatlı bir yorgunluk bıraktı ancak istediğim gibi olması , tavsiyelerin ve paylaşımların uyuşması beni daha da memnun etti.
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Cok yakisikli

Gule gule kullan ustad

Baklava listesine aldim

@ogzogz  hayırlı olsun abi, araç böyle çok agrasif duruyo maşallah. :D

güle güle kullanın.

Hayırlı olsun Oğuz hocam,

Keyifle sürersiniz artık aracınızı. 
@Kysr038 Ahmet Hocam teşekkür ederim. 

Cok yakisikli

Gule gule kullan ustad

Baklava listesine aldim
@HONEY sağolun Bülent hocam, mesaj alınmıştır :)

@ogzogz  hayırlı olsun abi, araç böyle çok agresif duruyo maşallah. :D

güle güle kullanın.
@Egehan Hocam çok sağolun. Evet, biraz öyle oldu  :)

Darısı düşünen ve isteyenlerin başına..

Hayırlı hocam Oğuz Hocam.Fevkalade estetik duruyor.Kazasız belasız kullanın inşallah.Piano black mi aldınız?
Maşallah hayırlı olsun Allah kazasız belasız, sağlıkla huzurla kullanmayı nasip etsin. Cok yakışmış  :)  

Merhaba,
Bence olay şöyle; stok yapamadıkları için siparişe göre ilerliyorlar.En azından çoğu yer böyle hareket ediyor.Ben aldığımda doğuş oto'da 13.000tl idi.Şimdi doğuş'tan dan da güncel fiyatı alır mısınız? Ben de maalesef bilmeden peşin çektirmiştim öyle bir problem var haklısınız.Trendyol hepsiburada'dan da deneyin belki onlar taksit yapıyordur.
Osram led farın doğuş oto ile alakası nedir onu anlayamadım..?

@ogzogz hayırlı olsun., maliyet ne kadar oldu?
@forzaGilles teşekkür ederim. Fiyat olarak güncel bilgi Trendyol'da. Detaylı bilgi@yeniisikoto ile iletişime geçerek öğrenilebilir.

Osram led farın doğuş oto ile alakası nedir onu anlayamadım..?
@mufayu Fatih Hocamın da yazdığı gibi Volkswagen sistemlerinde 5G1052163

Volkswagen parça kodu mevcut. 

Açıkçası tercih etme sebebimde bu kodu yetkili servis yedek parça bölümünden sorgulattım.

Sistemlerinde görünüyor.

"Spor tasarım gündüz led sürüş farları" olarak geçiyor.

Ancak Türkiye'de Volkswagen yedek parça vs. sorduğumda pek sağlıklı bilgi veremediler. 

Bir nevi Volkswagen tarafından kabul görmüş bir aksesuar olarak bakılabilir. 

@ogzogz Ben direkt doğuş yedek parçadan fiyat almıştım.Şasiye uygun tek far bu var elimizde demişlerdi.Resimdeki Mart fiyatlarıydı.D20E717B-95CA-40BB-92AE-6A0D00D08BF0.jpeg56EE30AD-413C-49A6-AEAA-B5D36F951042.jpeg

1070 tl. +montaj işçiliğiyle beraber 10.200 tl. desek., Eminim çin malı replika farlardan çok daha iyi aydınlatması vardır., fakat bu kadar masraf yaptıktan sonra 12-13 bin tl.ye Orginal Bi-Xenon Basic uygulaması yapmak daha mantıklı "bana göre"

1070 tl. +montaj işçiliğiyle beraber 10.200 tl. desek., Eminim çin malı replika farlardan çok daha iyi aydınlatması vardır., fakat bu kadar masraf yaptıktan sonra 12-13 bin tl.ye Orginal Bi-Xenon Basic uygulaması yapmak daha mantıklı "bana göre"
Xenon farlar için tampon yıkama sistemi vs. de gerekecekti diye biliyorum. Açıkçası değişen parça çok olacaktı. Evet, sonuç daha iyi olabilir ancak sizin de belirttiğiniz gibi tamamen tercih durumu söz konusu.

Osram'ın kolaylığı, sök tak olması ,herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymaması, ve geçerli sertifikaları vs. teknik özellikleri ile far yıkama sistemi gerektirmeyen bir far olması. 

Kılavuzu açıklayıcı ve tamamen kendim söktüm taktım.

Araç satılacak olsa da sök sat bir ürün olarak bakılabilir. 

@forzaGilles Haklısın Ali hocam ama en başta görünüm itibarıyla klasik j'lere göre araçta farklı bir ambiyans oluşmuyor değil.aklımdan şu sıralar 7.5high geçiyor,Alacağım araçta adaptif olmadığı takdirde tedarikçi ile görüşüp yine bunu taktırırım.Chrome modelini bilmiyorum ama black edition güzel olmuş.

Xenon farlar için tampon yıkama sistemi vs. de gerekecekti diye biliyorum. Açıkçası değişen parça çok olacaktı. Evet, sonuç daha iyi olabilir ancak sizin de belirttiğiniz gibi tamamen tercih durumu söz konusu.

Osram'ın kolaylığı, sök tak olması ,herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymaması, ve geçerli sertifikaları vs. teknik özellikleri ile far yıkama sistemi gerektirmeyen bir far olması. 

Kılavuzu açıklayıcı ve tamamen kendim söktüm taktım.

Araç satılacak olsa da sök sat bir ürün olarak bakılabilir. 
Merhabalar, muayenede xenon farlar için tampon yıkama sistemi aramıyorlar. Var olan sistemin çalışmasına bakıyorlar ve tamponda hiç yok ise değerlendirilmeye alınmıyor. Far yükseklik ayarının otomatik olması ve görüşün kusursuz olması yeterli. Yakın zamanda muayeneden geçtim. Bilgilerinize...

Bu arada güle güle kullan, maşallah maşallah. Çok yakışmış.  

Geri
Üst Alt