Golf 7'ye Osram Ledriving far uygulaması

@ogzogz Hayırlı olsun.

Beklentilerinizi karşılaması güzel. Keyifle kullanmak nasip olsun Oğuz hocam.

Bu arada güle güle kullan, maşallah maşallah. Çok yakışmış.  
Çok teşekkür ederim.

Xenon farlar için tampon yıkama sistemi vs. de gerekecekti diye biliyorum. Açıkçası değişen parça çok olacaktı. Evet, sonuç daha iyi olabilir ancak sizin de belirttiğiniz gibi tamamen tercih durumu söz konusu.

Merhabalar, muayenede xenon farlar için tampon yıkama sistemi aramıyorlar. Var olan sistemin çalışmasına bakıyorlar ve tamponda hiç yok ise değerlendirilmeye alınmıyor. Far yükseklik ayarının otomatik olması ve görüşün kusursuz olması yeterli. Yakın zamanda muayeneden geçtim. Bilgilerinize...
Teşekkürler bilgi için. Açıkçası ben aşağıdaki Tüvtürk'e ait bilgilendirmeden dolayı gerekliliği olduğunu düşünüyordum.Screenshot_2021-06-30-08-49-14-01.jpeg

Neyse ki sorunsuz geçmişsiniz.  

Far seçimi konusunda da genel olarak golf için tasarlanmış halojen de dahil bütün farları yakıştırıyorum. Elbette ki işlevsel olarak adaptif olması artı bir özellik olurdu. Şuan için görsel olarak hep orijinalden yana oldum ama galiba bu farları canlı canlı aracın üzerinde görünce, iyileşmiş yeterli aydınlatması olunca ve görenlerin tepkisini de farkedince beni şaşırtmadı değil :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz hocam hayırlı olsun gerçekten güzel olmuş,ne kadar para harcadınız acaba? bir de gece sürüş deneyiminizi paylaşır msınz? bir de bunların stop olanları çıkmış videoda görmüştüm onlar da çok hoş görünüyordu..

@cengiz74 teşekkür ederim. Gece görüşünden memnun kaldım.

Stop olarak Golf 6 için mevcut. Videoki araç da Golf 6. 

@ogzogz evet doğru ona dikkat etmemişim :) yeşil ışık oto golf7 ler için de gelecek demişti 

Halojen farlarımdan memnun olmakla birlikte, bilindiği üzere belirli bir zaman sonra korunmayan far camlarında oluşan yıldızlanma sebebiyle ,bir de yakın zamanda @mufayuFatih Hocamın da paylaşımlarıyla yolculuğuma Osram ile devam etmeye karar verdim.

Sağolsun konu sahibi @hakan1979 Hakan Hocamın paylaşımları ve yardımı, son zamanlarda @mufayu Fatih Hocamın memnuniyeti ve tavsiyesi, @yeniisikoto 'nun hızlı ve sorunsuz tedariği sonucu memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 48641

Öncelikle farları takmadan ppf kapladım.  Sonra montaj.. Daha sonra far ayarı ve sonuç duvara yansıyan far çizgisi.. 

Evet, tatlı bir yorgunluk bıraktı ancak istediğim gibi olması , tavsiyelerin ve paylaşımların uyuşması beni daha da memnun etti.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Hayırlı olsun

Farları kapladığım dediğiniz ppf nedir acaba?

far ayarını nasıl yaptınız?

Hayırlı olsun

Farları kapladığım dediğiniz ppf nedir acaba?

far ayarını nasıl yaptınız?
Teşekkür ederim. 

Dış etmenlerden koruma amaçlı şeffaf kaplama..

Far ayarı da youtube videosu ve bilindik far üreticilerinin standartına uygun olarak hem zemin hem de karşıdaki duvarın düz olmasıyla, far konumunun yüksekliği, farın eğim yüzdesi vs. bunları gözeterek yaptım. 

Ayarlama, dijital cihazlarla çok basit bir şekilde yapılıyor. Bizim derdimiz acaba alternatif olarak kendim yapabiliyor muyum olarak bakılabilir. Sonuç olarak oldu. 

@ogzogz 

Teşekkür ederim. 

Dış etmenlerden koruma amaçlı şeffaf kaplama..

Far ayarı da youtube videosu ve bilindik far üreticilerinin standartına uygun olarak hem zemin hem de karşıdaki duvarın düz olmasıyla, far konumunun yüksekliği, farın eğim yüzdesi vs. bunları gözeterek yaptım. 

Ayarlama, dijital cihazlarla çok basit bir şekilde yapılıyor. Bizim derdimiz acaba alternatif olarak kendim yapabiliyor muyum olarak bakılabilir. Sonuç olarak oldu. 
Teşekkür ederim cevaplarınız için

Xenon farlar için tampon yıkama sistemi vs. de gerekecekti diye biliyorum. Açıkçası değişen parça çok olacaktı. Evet, sonuç daha iyi olabilir ancak sizin de belirttiğiniz gibi tamamen tercih durumu söz konusu.

Osram'ın kolaylığı, sök tak olması ,herhangi bir kodlamaya ihtiyaç duymaması, ve geçerli sertifikaları vs. teknik özellikleri ile far yıkama sistemi gerektirmeyen bir far olması. 

Kılavuzu açıklayıcı ve tamamen kendim söktüm taktım.

Araç satılacak olsa da sök sat bir ürün olarak bakılabilir. 
O konuda haklısınız., bana göre muayeneden "geçsin veya geçmesin" bi-xenon farlarda far yıkama şart., hem aynı renkte tampon bulmak, hem kondisyonu temiz olması vs.. uğraştırırdı. tekrar hayırlı olsun

Geri
Üst Alt