Merhaba arkadaşlar, başından beri yaz mevsiminde yaz, kış mevsiminde ise kış lastiği kullanılması taraftarıydım, lastik fiyatlarındaki inanılmaz artışlardan dolayı aracımın yaz ve kış lastiklerinin ömürlerini tamamlamasına az kaldığından dolayı 225/45/R17 ölçülerinde 4 mevsim lastik alma fikrine sıcak bakmaya başladım, bu konu hakkında değerli hocalarımın tavsiyelerine ihtiyacım var.

saygılarımla

@iamalegend Nokian weatherproof modeline bakabilirsiniz. Kış performansının gayet iyi olduğu yönünde incelemeler var. Ebat nedeniyle fiyat biraz yüksek olabilir, 2bin lira sasirtmasin sizi :)

@iamalegend hocam aynı lastiğin 2017 üretimi aynı web sitesinde 550 lira. Ben olsam 2017yi tercih ederim. Aradaki 600 lira farka degecegini sanmıyorum. 

Arkadaşlar kışlık jant-lastik takımı için Hita takım buldum. Jantların üstünde 6,5Jx16H2 ET46 yazıyor. Bendeki Dijonların üzerinde 7x17 ET49 yazıyor. Hitaları takmak için bijon veya herhangi birşey değiştirmeye ihtiyaç var mı?

205/55R16 ebatlarında kışlık lastik ne tavsiye edersiniz?

@Mugzy Jant mezusunu bilmiyorum ama lastik için fiyat/performans anlamında Nokian D4'ten başkasını önermem.

@Mobydick nokian wr d4 öneririm ıslak zemin a, yakıt tüketimi c sınıfı sunuyor testlere pek inanmam ama deneyimlerim de gayet olumlu ani frenlemede fren mesafesi başarılı 

@Mugzy ustadim bende kislik icin hita aldim sok tak seklinde oldu, dijonlari cikartip direkt taktilar

Merhabalar. Ankarada kullanmak üzere Goodyear ultragrip8 alma arefesindeyim. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ses durumu nasıl? Karda performansı nasıl? 

Merhabalar. Ankarada kullanmak üzere Goodyear ultragrip8 alma arefesindeyim. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi ses durumu nasıl? Karda performansı nasıl? 
hocam ben hiç kullanmadım ama UG8 piyasadaki kış lastikleri arasında en ideal olanlardan biridir fiyatına göre. testlerde hep iyi puanlar alıyor, uzun vadeli kullanıcı yorumları da hep olumlu oluyor. bence aklınızda soru işareti olmadan tercih edebilirsiniz. 

bir de Semperit markasına bakın isterseniz, ülkemizde pek bilinmese de Continental'e ait avusturya merkezli bir lastik üreticisi. ben geçen kış satın aldım, konfor ve ses olarak yazlık lastiklerimden bile daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim (yazlık lastiklerim continental ecocontact5). bu lastiği ancak internetten n11 gibi sitelerden bulabilirsiniz, ankarada bayisi var mıdır bilemiyorum. fiyat olarak goodyear ile benzer olacağını tahmin ediyorum veya çok az daha pahalı olabilir.

Arkadaşlar kışlık jant-lastik takımı için Hita takım buldum. Jantların üstünde 6,5Jx16H2 ET46 yazıyor. Bendeki Dijonların üzerinde 7x17 ET49 yazıyor. Hitaları takmak için bijon veya herhangi birşey değiştirmeye ihtiyaç var mı?

205/55R16 ebatlarında kışlık lastik ne tavsiye edersiniz?
Hiç birşey değiştirmenize gerek yok., Direkt olarak takıp kullanabilirsiniz., 

-Nokian WR D4 

-Semperit Speed Grip 2 veya bulabilirseniz yeni çıkan Speed Grip 3

Ben lassa winter 2 taktırdım, şu anda bana çok iyi geliyor. yağmur performansı, ıslak zemin, ses, konfor olarak beğendim. henüz 200km kullandım tabi. önümüzdeki sene nasıl olacak merak ediyorum.

[mention=4213]asdfg112[/mention] /monthly_2018_10/image.thumb.png.c406aad7c4b88d3848fedc8600be81b2.pnghttps://www.hepsiburada.com/nokian-225-45-r17-94v-xl-weatherproof-4-mevsim-lastigi-uretim-yili-2018-p-OTKMT429486  çok güzel bir lastik, bilgi için teşekkür ederim. toplamda 3000 e geliyor ama neden olmasın.
3 ay kullanılacak lastik için bu tarz yüksek fiyatlı ürünlere hiç gerek yok kanımca . Ülkemiz ne Finlandiya nede Norveç bu ürünler Türkiye Pazarı için cik üst düzey ve gerek olduğunu sanmıyorum. Kışlık lastiklerde 3 aşağı 5 yukarı Normal kullanımda hepsi iş görür şahsen.Sonucta Ticari olarak yada extra performans için kış lastiği düşünülmüyor. Zaten buzlu olan yolda hepsi zorluk yaşar. Bence max bin 1250 tl civarında çözüm aranmalı sadece lastik için. Herkesin görüşüne saygım var iyi Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt