Arkadaşlar Michelin Alpin A5 kullanıyorum.

3. Kışı gecirecek lastikler ,yarın taktırmayı düşünüyorum

Toplamda 4000-5000 km civarı yol yapmıştır . Geçen kışlarda yoğunluktan üzerine düşemedim ama bir sorunum var.

Söyle ki;70 km/s hıza ulaştığında lastiklerden lap lap ses gelmeye başlıyor .Artik hız göstergesine bakmadan anlıyorum 70 e geldiğimi :)

İnternette kimi v desen yapar diyor

kimi lastiğin teli kırılmıştır diyor

yada lastik oryantasyonunda sorun vardır gibi seyler söyleniyor 

daha önce eski arabamda Alpin a3 kullandım hiçbir sorunla karşılaşmadım, diğer araç Caddy ye conti ts860 aldık normal lastik sesinin dışında anormal bir ses yok. Yazlık lastiklerim dunlop çok sessiz

Benzer bir şikayeti veya görüşü olan var mi? Saygılar 
@cesur_ Aynı lastiği bende kullanıyorum, bahsettiğiniz uğultunun kaynağını eklediğim resimde işaretledim. Michelin Alpin 5 serisi lastikte tutunmayı arttırmak için değişken kanallı tasarım yapmış, resimde göreceğiniz gibi lastik üstündeki dişlerde 3 faklı kalınlık var, bu fark tan dolayı sürüş esnasında kesik kesik uğultu sesi geliyor. Bende kafayı baya takmıştım lastikleri inceleyince fark ettim :)

saygılarımla

alpin 5.JPG

Hocam cevap icin teşekkür ederim. Dediğiniz desendeki yapıyı daha once fark etmiştim. Hatta yazlık lastikte bile (dunlop sport maxx) bu farklılık var dis kısımda. A5 te desen v şeklinde bir bütün olarak devam ettiği için belirgin ses yapıyor 

Merhaba arkadaşlar eski aracımdan çıkan 225/50/17 olan kıs lastiklerini takmak istiyorum dezavantaj ve avantajı var mi yeni lastik almam şart mi?

orjinal ölçülerim 225/45/17

Kar lastiği yaz lastiklerine göre daha mi sesli birde

Merhaba arkadaşlar eski aracımdan çıkan 225/50/17 olan kıs lastiklerini takmak istiyorum dezavantaj ve avantajı var mi yeni lastik almam şart mi?

Eğer orjinal ebatın dışında bir (kış veya yaz farketmez) lastik takarsanız aracın ön düzen geometrisini bozmuş olursunuz., Ayrıca C segmenti kompakt aile araçlarında 17" ebatta kış lastiği fabrika, lastik üreticileri ve lastikçiler tarafından (Golf GTI veya R gibi performans modelleri hariç) önerilmez dezavantajları vardır! 15" veya 16" bakmanız yararınıza olacaktır..

Golf 'te kullanabileceğiniz lastik ölçüleri;

195 65 R15

205 55 R16

225 45 R17

225 40 R18

235 35 R19

Araç tam olarak 12mm yükselir 

Yanaklar yükseldiği için konfor artar ancak direksiyon hareketiyle aracın ağırlık transferi artar..

Screenshot_20171110-213401.jpg

Gerçekten bi sıkıntı çıkacaksa kredi kartın a taksit filan alacağım o zaman lastik 

Merhaba 

ben istda az kullanılmıs satan bi yerden alıcam 4 tanesi 500 550 civarı isteyen olursa yardımcı olurum lokasyon kağıthane 

Bugün 4 adet sıfır Goodyear Ultragrip 8 aldık. Haftaya Sivas'ta bakacağız performaslarına, @MSE Hocamın tavsiyesi ile aldık, haklı çıkacağını düşünüyorum. :)  

Bugün hankook kışlıklar altı buz olan ince karlı zeminde biraz zorlandı, aynı şekilde kumho marka kışlıklar da epey zorlandı.
Yazlık conti eco 2 ları da bir deneyim dedim yerinden kalkmadı :)

Hankook kışlıklar yeni olduğu için değiştirme niyetim yok.
Fakat bitik durumdaki yazlık contilerin yerine 4 mevsim lastik alma fikrimi gözden geçirmem gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kışlıklara geçince aracı kullanmaktan zevk almaya başladım. Alpin 5'in  yol tutuşu, verdiği güven hissi çok iyi. Yazlık Hankook testlerine bakıyorum fena değil, sıkıntı yaratmıyor ama pek güven de vermiyor. Önceki aracıma aldığım Michelin ps4'ler de XL yanaktan dolayı yaptığı ses dışında çok iyiydi.

Bugün hankook kışlıklar altı buz olan ince karlı zeminde biraz zorlandı, aynı şekilde kumho marka kışlıklarda epey zorlandı.
Yazlık conti eco 2 ları da bir deneyim dedim yerinden kalkmadı :)

Hankook kışlıklar yeni olduğu için değiştirme niyetim yok.
Fakat bitik durumdaki yazlık contilerin yerine 4 mevsim lastik alma fikrimi gözden geçirmem gerek.
Sivasta mısın Abi? Dün çevreyolunda 6 araç birbirine girmiş buzlanmadan dolayı. Bende ara sokaklarda denedim goodyear ug 8ler zorlansa da durup kalkıyor buz üzerinde. Karda deneme fırsatım olmadı henüz. 

Evet Sivastayım, dün gece kavşaklarda polis vardı ve buzlanmadan dolayı araçlara anons yapıyordu.
Buz söz konusu olunca UG8 bile zorlanır, zincir ancak işe yarar. Sonuçta kar lastiği buz değil :)

Sivasta mısın Abi? Dün çevreyolunda 6 araç birbirine girmiş buzlanmadan dolayı. Bende ara sokaklarda denedim goodyear ug 8ler zorlansa da durup kalkıyor buz üzerinde. Karda deneme fırsatım olmadı henüz. 
alınabilecek en iyi kış lastikerindendir ug serisi,doğru seçim yapmışsın.

Geri
Üst Alt