@Ender Şuan yazlık ve kışlık olmak üzere ayrı setlerim var, aynı jantta kullanıyorum. önümüzdeki süreçte iki ayrı set yapmak yerine sürekli kullanabileceğim 4 mevsim lastiklere yöneldiğim için tavsiye edilmişti, 3 ay değilde gittiği yere kadar kullanılacağını hesaba katarak tekrar yorumlayabilir misiniz?

teşekkürler.

iamalegend hocam weatherproofu golf de tavsiye etmem kış lastiği gibi dişli hafif ticari dediğimiz araçlarda kullanacaksan hiç düşünmeden al.

2. araç olarak kullandığımız juke için kumho 4 mevsim almıştım (17"). Sivas için bile kar ve buz ile başarılı bir sınav veriyor. 
Önerebilirim.

kum.jpg

Bir ay olacak continental çatısında olan bu kışlık lastikleri eşimin aracına aldık açıkçası şuana kadar beklentimin üzerinde performans verdi,seçenekler arasında bulundurabilir
fc9775911555de044f4047f78a41eb96.jpg
5c045f6b166711aa4eafb2bea4a550fe.jpg

Herkese merhaba,

Bir kaç haftadır buradan ve diğer sitelerden kış lastiği araştırıyordum, sonunda Continental TS860 almaya karar verdim. Karar verirken test sonuçlarına baktım, orjinal ingilizce sitelerini inceledim. Gerçekten dedikleri puanları almış. Bu lastik en iyi puanları almış. Ayrıca test yapılan araba ve lastik tam bizim araç ve lastik ebatı ile aynı.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-adac-kis-lastigi-test-sonuclari-205-55-r16-h/

http://www.laneks.lv/en/tests/read/AZ-2016-win1.html

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Winter-Tyre-Test.htm

Cuma günü hepsiburada dan 4 adet Continental TS860 aldım ve taktırdım. 4 set 1500TL tuttu.

Haftasonu otoyol da 130 hızlarda kullandım, sesi iyi, rahatsız olmadım. Frenlemesi yazlık Michelin lere göre gayet iyiydi. Hemen yere tutunuyor. Bir ara Kartepe ye gidip karda deniycem. İmkan olursa burdan resim atarım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Herkese merhaba,

Bir kaç haftadır buradan ve diğer sitelerden kış lastiği araştırıyordum, sonunda Continental TS860 almaya karar verdim. Karar verirken test sonuçlarına baktım, orjinal ingilizce sitelerini inceledim. Gerçekten dedikleri puanları almış. Bu lastik en iyi puanları almış. Ayrıca test yapılan araba ve lastik tam bizim araç ve lastik ebatı ile aynı.
https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-adac-kis-lastigi-test-sonuclari-205-55-r16-h/
http://www.laneks.lv/en/tests/read/AZ-2016-win1.html
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Winter-Tyre-Test.htm
Cuma günü hepsiburada dan 4 adet Continental TS860 aldım ve taktırdım. 4 set 1500TL tuttu.
Haftasonu otoyol da 130 hızlarda kullandım, sesi iyi, rahatsız olmadım. Frenlemesi yazlık Michelin lere göre gayet iyiydi. Hemen yere tutunuyor. Bir ara Kartepe ye gidip karda deniycem. İmkan olursa burdan resim atarım.
Herkese kazasız belasız sürüşler.
Çok iyi fiyat iyi tercih hayırlı olsun.

Kislik takim olarak hits jant kullaniyorum basinc sensorleri nasil calisiyor arkadaslar jantta sensor falan dikkatimi cekmedi hic 

@Ender Şuan yazlık ve kışlık olmak üzere ayrı setlerim var, aynı jantta kullanıyorum. önümüzdeki süreçte iki ayrı set yapmak yerine sürekli kullanabileceğim 4 mevsim lastiklere yöneldiğim için tavsiye edilmişti, 3 ay değilde gittiği yere kadar kullanılacağını hesaba katarak tekrar yorumlayabilir misiniz?

teşekkürler.
Değerli Nadir Hocam;

işin gerçeğini söylemek gerekirse ; 4 mevsim diye tabir edilen yada buna benzer kullanım özelliklerini barındırdığı söylenen lastik modelleri tamamen ortaya karışık konulmuş bir seçenek olmuştur. ülkemizde daha öncelerinde Zorunlu Kış Lastiği uygulanmadan öncesine ait bir tabirdir.

Tekrarlamak gerekirse Kışın KIŞ LASTİĞİ Yazın YAZ Lastiği Kullanılması  en doğru karardır. Güzel Ülkemizde 4 mevsim yaşandığı için Maalesef bu kulak dolmasının da pozitif etkeni olduğunu düşünüyorum 4 mevsim lastik tercihinden.İsterseniz biraz örnekler ile açıklayalım;

Antalya gibi Ülkemizin Güney bölgelerinde özellikle şehir içinde Hiç kullanma ihtiyacı duymayacağınız Kış lastiğine, biraz iç Anadolu ya örneğin Konya ya doğru yol aldığınızda hava şartları kış aylarında paralel olarak değişim göstermekle birlikte yolda kar buz vb etmenler karşınıza çıkacaktır. yada Erzurum da yaşayan kışın çetin geçtiği yerlerde belkide şehir dışına çıkmayan bir kişi tüm yılı KIŞ lastiği ile de geçirebilir. Burada aslında seçim yapmak için tamamen özgür iradeniz ile birlikte düşünceleriniz önem kazanır. Şuan Antalya nın Alanya ilçesinde yaşıyorum  kış lastiği kullanmam için hiç bir nedenim yok şayet şehir dışına gidecek olsam özelliklede karın buzun olabileceği güzergah için Mutlaka Kış lastiği kullanırdım. Benim bu gibi durumlar için her zaman çözüm diye tabir ettiğim 2 ÇİFT Jant& lastik takımı olmasıdır. Birisi Yazlık diğeri kışlık olandan. Bunların birçok avantajı da vardır. Aynı jant üzerinde kışlık yazlık lastik değişiminide pek önermiyorum nedeni ise zaman kaybı, masraf ve hem lastiğe hemde jantlara verilmesi muhtemel hasarlardır. Genel tabirle Ülkemizde Yazlık lastik kullanım süresi daha fazla olduğundan Kışlık jant lastik seçimi Daha uygun fiyatlara tedarik edilmeli ve mutlaka KIŞIN onlar kullanılmalıdır. 

Mesleğim gereği bir benzetme ile bitirmek gerekirse;  HALI SAHA MAÇINDA SPOR AYAKKABISI, DÜĞÜNDE KUNDURA GİYMEK GEREKİR :)  

Herkesin görüşüne saygım vardır. lakin söz konus LAstik ve Jant olduğunda RİSK almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. 

4 mevsim lastik kullanan Arkadaşlarımıza her hangi bir sözüm yok  Madem alınmış elbette kullanılsın Fakat bundan sonraki seçenekleri aynısı olmasın diyebilirim sadece :)

Herkese saygı ve Selamlar iyi Forumlar dilerim.

Merhaba arkadaşlar, bridgestone blizzak lm001 16’ lastik kullanan var mı, yorumlarınız nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ender hocam 4 mevsim lastik olayı tamamen kandırmaca her ikisinden de feragat edilerek üretilmiş bir orta yol ama gözlemlerim kışın az yarar yazın çok zarar sağladığı yönünde.

@Neogolf61  yazin 17 kisin 16 kullaniyorum hocam konfot farki bence hissedilir sekilde artiyor kisliklarla ancak tabiki bunda jant capi kadar lastik markasida etkili bence yazlik 17 inc pirelli bana inanilmaz sert geliyor ama fren mesafesi ve yol tutus basarili diyebilirim kislik ise continental cok yumusak ve konforlu geliyor 

4 mevsim lastikler her markada numunelik olarak 1 tane var ama hiç bir testte doğru düzgün netice alınmadığını görebilirsiniz.

Akdeniz sahilleri gibi kar yağışı olmayan yerlerde ıslak yol tutuşu güçlü bir lastik tüm mevsimlerde işinizi görür. O bölgelerde yağmur çok yağdığından özellikle aquaplanning konusu önemli. 

Geçen yaz aldığım Nokian eLine2'lerde özellikle ıslak tutuş nefis, su birikintilerinden geçerken araba en hafif yön değiştirmiyor. Bu ve benzeri ıslak tutuşu güçlü bir lastik işinizi görür ancak tüm mevsimlerde aynı lastiği kullanacağınızdan lastikleri daha sık değiştirmeniz gerekecek. Bu anlamda iyi markaların ikinci kalite mi desem, yan üretimimi desem bilemedim,  daha hesaplı alternatiflerine de bakılabilir. 

Kormoran, Barum gibi piyasada satılan eşdeğer ürünler var ancak bunların testlerini veya deneyimlerini okumadım, o nedenle net yorum yapamicam. Kendi kullandıklarım içerisinde konfor ve  yol tutuş açısından en iyi fiyat/performansı Nokian'larda bulduğumu söyleyebilrim. (UG7 ve 8, Michelin Energy ve Pilot, Conti Premium Cont. denemiş biri olarak tercihimi söylüyorum)

Diğer lastikler kötü demiyorum ancak Nokian'ların daha fazla pozitif katkısı olduğunu düşünüyoum. 

Bir de naçizane tavsiyem kışlıklar için sac jant alın, orijinal jantlar mevcut. Hem çok daha yumuşak ve konforlu sürersiniz, hem de kar, tuz gibi dış etkenlerden jantlarınızı korumuş olursunuz. Ayrıca tak sök süresi de kısalıp depolama işleri kolaylaşıyor. 

@Ender Ender Hocam,

Detaylı ve ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim. Mevcut düzene devam edeceğiz o zaman yazın yaz , kışın kış   :)

Saygılarımla

Selam arkadaslar.Dun 2018 Golfume kislik lastik almaya niyetlendim.Tanidik bir dukkandan Daytona Dw510 evo aldim.Satici cok övdü cokta indirim yapti tanidik diye.Tanesi 225 e anlastik dördü 900 sekiz taksit.Fakat orjinal janta takti usta hiç cizik falan olmaz dedi ki oylede oldu görünurde gayet temiz oldu jantlar.Fakat kiz lastiği diye mi ne sanki biraz gürültülüler.Pek bilgim yok Daytona lastik hakkinda Britgestone lassa nin yan markasiymis.Bakalim göreceğiz zamanla bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim kış lastikleri sees yaparmi maksimum kac hiza kadar cikmaliyiz vs.saygilar

Geri
Üst Alt